Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Παλιά τουρνουά του 2015
Tasos07
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ, 2015 10:02 pm

Re: Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Δημοσίευση από Tasos07 »

Ok φίλε δεν ασχολούμαι άλλο αν έτσι έχετε μάθει να παίρνετε νίκες χωρίς να τις αξίζετε τότε πάρτε την! Απλός εγώ σου είπα δεν θα χάσω δικό μου παιχνίδι μέσα από τα χέρια μου εάν ο αντίπαλος έχει κάνει disconnected! Υπάρχει όμως και η περίπτωση να έχει γίνει ταυτόχρονο disconnect και να μας πέταξε και τους 2 έξω! Εγώ προτείνω ως λύση να γίνει rematch για να μη νιώσει 1 από τις 2 πλευρές αδικημένη! Αλλά σου επαναλαμβάνω αν ο φίλος σου δεν μου δώσει μία απάντηση σε αυτή μου την πρόταση μέσα στα επόμενα 15 λεπτά τότε θα τον αναφέρω στους διοργανωτές για innactivity!
Johnytompatsoni
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 24 Οκτ, 2015 2:56 pm

Re: Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Δημοσίευση από Johnytompatsoni »

Enniac sorry file eimai polu apasxolhmenos authn thn ebdomada to sabatokuriako pote se boleuei esena ?
EniacV
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ 24 Νοέμ, 2013 5:28 pm

Re: Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Δημοσίευση από EniacV »

ελα φιλε μ μπορω σαββατο πριν τις 6-7 και αργα το βραδυ
Rigas
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ, 2014 2:00 am

Re: Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Δημοσίευση από Rigas »

Σχετικά με τον αγώνα Tasos07 vs Pitakos στην αναμέτρηση Μυθικοί Ήρωες vs Team Clefairyksadelfo:

Φαίνεται πως οι 3 πλευρές συμφωνούν στο ότι ο Tasos07 είχε μείνει με 3 Pokémon, ενώ ο Pitakos είχε μείνει είτε με 1 Pokémon (ισχυρισμός του αντιπάλου του) είτε με 2 Pokémon (ισχυρισμός του ίδιου). Αν και από αυτό μπορούμε να συμπεράνουμε πως το πιο πιθανό είναι ο Tasos07 να είχε πλεονέκτημα, δεν είναι αρκετό για να κατοχυρώσουμε τον αγώνα.

Οι δύο παίκτες θα πρέπει να επαναλάβουν τον αγώνα τους. Αλλά, αυτή τη φορά, ο αγώνας θα παικτεί στο Pokémon Showdown, όχι στο 2DS/3DS.
Tasos07
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ, 2015 10:02 pm

Re: Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Δημοσίευση από Tasos07 »

Ok καταλαβαίνω την άποψή σας και είμαι έτοιμος να επαναλάβω την μάχη μου με τον αντίπαλό μου Pitakos εάν και αυτός συμφωνήσει βέβαια! Οπότε... Pitakos πες μου πότε μπορείς να παίξουμε τα battle μας στο Pokemon Showdown.
Tzanetos
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ 24 Οκτ, 2015 2:38 pm

Re: Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Δημοσίευση από Tzanetos »

.
EniacV
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ 24 Νοέμ, 2013 5:28 pm

Re: Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Δημοσίευση από EniacV »

το βιντεο που ειναι ακριβως? αφου οι ανθρωποι μιλουν για ισχυρισμους δεν το εχουν δει...
Tasos07
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ, 2015 10:02 pm

Re: Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Δημοσίευση από Tasos07 »

Tzanetos φίλε η δεν διάβασες καλά αυτό που ισχυρίζονται οι διοργανωτές η δεν το κατάλαβες... Στην ανακοίνωσή τους αναφέρουν πως ο Tasos07 πιθανόν και στις 2 περιπτώσεις να έχει πλεονέκτημα και όχι πως η δική μου άποψη είναι αυτή που πέρασε... ;)
Pitakos πες μου όταν είσαι έτοιμος να παίξουμε στο Pokemon Showdown το rematch μας! :)
Tzanetos
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ 24 Οκτ, 2015 2:38 pm

Re: Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Δημοσίευση από Tzanetos »

Το βίντεο μόλις εστάλη στο email του rigas.
Tasos07
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ, 2015 10:02 pm

Re: Ομαδικό Ελληνικό Πρωτάθλημα Pokémon: 2η Εβδομάδα

Δημοσίευση από Tasos07 »

Ok ξέρω πως δεν έχω κάνει κανένα disconnect αλλά με το που τελείωσε το παιχνίδι με το disconnect του Pitakos είναι αλήθεια πως βγήκα κατευθείαν από το nintendo επαναλαμβάνω αφού τελείωσε η μάχη και βγήκα εγώ μόνος μου offline όχι από κάποιο disconnect μου η κάτι τέτοιο!... Φυσικά σε αυτό το video θα φανεί και η πλεονεκτική θέση στην οποία βρισκόμουν και θα ήθελα να παρακαλέσω τους διοργανωτές να ελέγξουν ιδιαίτερα προσεκτικά το video διότι είναι πιθανό να έχει γίνει photoshop! Επίσης θα ήθελα στο video το οποίο στάλθηκε προς τους διοργανωτές να φαίνεται ξεκάθαρα το router και όλες οι κινήσεις τις οποίες κάνει ο Pitakos κατά την διάρκεια της μάχης και να μην φαίνεται μόνο το nintendo διαφορετικά θα παρακαλούσα το video να περάσει απαρατήρητο. Ευχαριστώ!
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο 2015”