Το GameCorner.gr (πρώην pokemon.com.gr) ψάχνει νέα άτομα!

Εδώ θα βλέπεται τις σημαντικές ανακοινώσεις που έχουν σχέση με το site και το φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
Shiv
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ, 2011 3:01 am
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Το GameCorner.gr (πρώην pokemon.com.gr) ψάχνει νέα άτομα!

Δημοσίευση από Shiv »

Το Pokemon.com.gr μεγαλώνει και χρειάζεται νέα άτομα να πλαισιώσουν τα ήδη υπάρχοντα στην διοίκηση του.
Αυτήν την στιγμή ψάχνουμε για 1-2 Moderators
Πως μπορείτε να δηλώσετε?Κάνοντας ένα ποστ εδώ κάτω με το οποίο θα αναφέρετε τα εξής:

Ηλικία
Εμπειρία στα Pokemon
Εμπειρία σε άλλα Sites/Forums κτλ.
Γιατί θέλετε να γίνετε Moderator
Πότε θα μπορείτε να είστε Online

Αν έχετε γράψει κάποιον οδηγό θα μετρήσει υπέρ σας.
Οι δηλώσεις θα κλήσουν περίπου σε 2 εβδομάδες.Καλή τύχη σε όσους πάρουν μέρος !
Αν είστε νέοι στο Forum διαβάστε τους κανόνες ;)
Pokemon White FC:4040-5231-4571
3DS FC : 1306 - 6153 - 6742
Άβαταρ μέλους
Christos21
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 10:43 am

Re: Το pokemon.com.gr ψάχνει νέα άτομα!

Δημοσίευση από Christos21 »

Ηλικία : 16
Εμπειρία στα Pokemon : Παίζω από το φθινόπωρο του 2004 και ανταγωνιστικά από το καλοκαίρι του 2010.
Εμπειρία σε άλλα Sites/Forums κτλ. : Από το 2010 είμαι μέλος στο Legendary Pokemon,στο UEPC και στο Smogon
Γιατί θέλετε να γίνετε Moderator : Θέλω να γίνω moderator για να βοηθήσω το site και να προωθήσω όσο μπορώ περισσότερο το competitive battling.Άν μπορούσα να πάρω συγκεκριμένη αρμοδιότητα,θα έπαιρνα το Wi-Fi Corner,τους Οδηγούς και το competitive battling.
Πότε θα μπορείτε να είστε Online : Το καλοκαίρι θα μπορώ να είμαι online κάθε μέρα τουλάχιστον 1-2 ώρες.Μετά,επειδή είναι και χρονιά Πανελληνίων αυτή που έρχεται,πιστεύω πως θα μπορώ κυρίως τα Σαββατοκύριακα.Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα έχω ποτέ χρόνο τις άλλες μέρες της εβδομάδας.Η μόνη περίοδος που δεν νομίζω να έχω τον απαραίτητο χρόνο είναι η εξεταστική,αλλά αυτή αργεί ακόμη πολύ..
babismanias
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 11:03 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Το pokemon.com.gr ψάχνει νέα άτομα!

Δημοσίευση από babismanias »

Ηλικία: 17 ετών.
Εμπειρία στα Pokemon: Ασχολούμαι από όταν ήμουν 4 χρόνων (γενικά με τα πόκεμον), άρχιζα να παίζω κασέτες το 2004, όταν βγήκαν στην αγορά οι FR & LG, ασχολούμαι με competitive από το καλοκαίρι του 2010 και τέλος με RNG από το χειμώνα του 2011. Γνωρίζω RNG σε: Emerald (Shiny egg + Iv's), DPPt (Capture), HGSS (Capture, Eggs, Wondercards) & BW (Capture, Eggs, Wondercards).
Εμπειρία σε άλλα Sites/Forums κτλ.: Συμμετείχα σε 2-3 τουρνουά του UEPC (όπου είμαι μέλος από τον Ιούλιο του 2010) και είμαι μέλος στο Smogon, από το Νοέμβριο του 2010, όπου ασχολούμαι κυρίως με το WiFi-Corner.
Γιατί θέλετε να γίνετε Moderator: Θέλω να βοηθήσω το site μαζί με τους υπολοίπους και να κρατήσουμε ζωντανή την ελληνική κοινότητα Πόκεμον. Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι να βοηθήσω στο WiFi-Corner (Battling, Trading) και τους οδηγούς. Μπορώ να προσφέρω βοήθεια σε οτιδήποτε βέβαια άλλο μαζί με αυτά.
Πότε θα μπορείτε να είστε Online: Φέτος το καλοκαίρι μπορώ να είμαι online τις περισσότερες μέρες της εβδομάδος, και ειδικά τα σαββατοκύριακο, για κάποιες ώρες. Είναι στη μέση και οι Πανελλαδικές οπότε ενδέχεται να μην είμαι πάντα διαθέσιμος. Το χειμώνα θα είναι πιο δύσκολο καθώς θα έχω λιγότερο ελεύθερο χρόνο, όμως και πάλι θα κάνω το καλύτερο δυνατό για να προσφέρω όσο μπορώ.
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Το pokemon.com.gr ψάχνει νέα άτομα!

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Ηλικία: 15 ετών.
Εμπειρία στα Pokemon: Άρχισα να ασχολούμαι από τα 3-4 μου γενικότερα (ανιμέ κυρίως) και άρχισα τις κασέτες στα 5 μου (όχι τίποτα σπουδαίο, μετά βίας έβγαζα το main story). Από τα 11 μου άρχισα να ασχολούμαι με IVs, EVs, Competitive, κ.λπ. σταδιακά, καθώς ακόμα μαθαίνω. Μεγάλη πείρα σε χειρισμό .pkm files, διανομή αυτών και γενικότερα επεξεργασία save (.sav) files.
Εμπειρία σε άλλα Sites/Forums κ.λπ.: Μέλος σε πολλές ιστοσελίδες, εκ των οποίων πολλές με θέμα τα Pokemon όπως Project Pokemon, Pokemon.com, Pokemon Facebook Fan Pages, κ.λπ. Επίσης μέλος σε άλλες ιστοσελίδες/forum, διάφορα των περί Pokemon.
Γιατί θέλετε να γίνετε Moderator: Θέλω να γίνω moderator για να προσπαθήσω να βοηθήσω στην τάξη και την ηρεμία που -πρέπει- να υπάρχει ανάμεσα στα μέλη. Σε περίπτωση εξειδίκευσης, θα προτιμούσα κάτι πιο γενικό, όσο γίνεται μακρύτερα από το competitive, μιας και δεν είμαι ιδιαιτέρως καλός στο άθλημα αυτό. Κυρίως στην εφαρμογή και τήρηση των κανόνων, όχι μόνο του forum, αλλά και άλλων κανόνων, όπως συμπεριφοράς. Και ένας τελευταίος λόγος που θέλω να γίνω mod είναι λόγω των ωρών που θα μπορώ να είμαι ενεργός...
Πότε θα μπορείτε να είστε Online: Αν και δεν μου φαίνεται, μπαίνω στο forum 2-3 τουλάχιστον φορές τη μέρα, οι οποίες θα πολλαπλασιαστούν από σήμερα που τελείωσα οριστικά για καλοκαίρι. Διαβάζω σαν καλό παιδί όλες τις δημοσιεύσεις ώστε να ξέρω τι συμβαίνει γύρω στην κοινότητα! Επιπλέον εκτός ένα 20ήμερα στα τέλη Αυγούστου που θα είμαι σχεδόν κάθε μέρα εκτός, μπορώ να συνεχίσω -μπαίνοντας 1-2 έστω φορές τη μέρα- και κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.
Εχμμ... Αυτά! :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
paixtroni
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ 13 Ιουν, 2013 11:36 pm
Επικοινωνία:

Re: Το pokemon.com.gr ψάχνει νέα άτομα!

Δημοσίευση από paixtroni »

Ηλικία: 16 ετών.
Εμπειρία στα Pokemon: Από μικρός έβλεπα pokemon (το ανιμε), δυστυχώς τότε δεν μου δινόταν η ευκαιρία να παίξω πόκεμον, για να μην τα πολυλογώ άρχισα με τις κασέτες saphire και emerald το 2010 και μπορώ να πω πως τις 3 γενιές τις ξέρω πάρα πολύ καλά, τις καινούργιες 4-5 τώρα τις μαθαίνω καθώς αγόρασα Nintendo DSi XL για να μπορώ να παίξω τις καινούργιες κασέτες, μαζί με το nintendo πείρα και την diamond και την heard gold, μαθαίνω γρήγορα στα πόκεμον καθώς όλη μέρα ψάχνομαι γιαυτό και κυρίως καίγομαι στο The Pokemon Wiki.
Εμπειρία σε άλλα Sites/Forums κτλ: Έχω υπάρξει moderator σε warez forums, είχα δικά μου warez forumotions, επίσης έχω υπάρξει moderator αλλά και administrator σε τρακερ (Τορρεντ Σιτε), όπως είπα και πιο πάνω καίγομαι στο The Pokemon Wiki, ninty.gr και πολλές άλλες ελληνικές σελίδες/φορουμς που έχουν ή δεν έχουν σχέση με το nintendo.
Γιατί θέλετε να γίνετε Moderator: Θέλω να γίνω moderator γιατί θέλω να βοηθήσω την κοινότητα και γιατί θέλω να μάθω παραπάνω για τα πόκεμον και πιστεύω πως με μία τετοια θέση θα τα καταφέρω, δεν νομίζω οτι χρειάζεται κάτι παραπάνω.. εκτός και αν αρχίσω να λέω ψέματα για να μπω moderator, που δεν είμαι τέτοιος τυπος, οπότε δεν προσθέτω κάτι άλλο.
Πότε θα μπορείτε να είστε Online: Θα μπορώ να είμαι online καθημερινά από 3,5-4,5 μέχρι και 5 ώρες, αν κάποια στιγμή τύχη κάτι και δεν θα μπορέσω να είμαι online θα ενημερώνω κάποιον administrator, αν και δεν νομίζω.


Αυτά είχα να πω, δεν νομίζω ότι έχω να προσθέσω κάτι άλλο.
ΥΓ: έγραψα γιατί ενδιαφέρομαι για την θέση του mod και ας μην έχω δημοσιεύσει κάποιον οδηγό!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
chrys
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιούλ, 2012 10:48 pm

Re: Το pokemon.com.gr ψάχνει νέα άτομα!

Δημοσίευση από chrys »

Ηλικία : 15
Εμπειρία στα Pokemon:Από μικρό παιδί θυμάμαι ότι έβλεπα πόκεμον.Μπορώ με σιγουριά να πω ότι έχω δει σχεδόν όλα τα επεισόδια τώρα που μεγάλωσα.Έχω παίξει τις κασέτες emerald και fire red σε game boy advance και έχω τερματήσει όλες τις άλλες κασέτες σε emulator.Ξέρω όλες τις γενιές πολύ καλά,και ειδικά τις γενιές 1 εως 3 τις ξέρω καλύτερα από όλες.Σταδιακά μαθαίνω νέα πράγματα.
Εμπειρία σε άλλα Sites/Forums κτλ. :Είμαι ήδη moderator σε άλλα 2 φόρουμ και κάνω πολύ καλή δουλειά εκεί.Επίσης είμαι μέλος σε πολλά φόρουμς/σάιτς,κυρίως ελληνικά.
Γιατί θέλετε να γίνετε Moderator: Θέλω να γίνω moderator γιατί νομίζω ότι μπορώ να βοηθήσω το φόρουμ σας.Υποσχόμαι ότι θα προσπαθήσω να κρατήσω ζωντανό το φόρουμ σας.Επίσης μπορώ να αρχίσω ανέβασμα ελληνικών επεισόδιων από πόκεμον όταν βρω χρόνο.
Πότε θα μπορείτε να είστε Online :Μπαίνω καθημερινά στο σάιτ και είμαι τουλάχιστον μια ώρα online.Νομίζω ότι όλο το καλοκαιρί θα είμαι online εκτος από τέλη Ιουλίου..

Αυτά έχω να πω και ότι είπα είναι αλήθεια.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Shiv
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ, 2011 3:01 am
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Το pokemon.com.gr ψάχνει νέα άτομα!

Δημοσίευση από Shiv »

Τρίτη 9 ιουνίου κλείνουν οι δηλώσεις.So άλλη μια εβδομάδα έμεινε για όσους το σκέφτονται ακόμα :P
Αν είστε νέοι στο Forum διαβάστε τους κανόνες ;)
Pokemon White FC:4040-5231-4571
3DS FC : 1306 - 6153 - 6742
Άβαταρ μέλους
paixtroni
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ 13 Ιουν, 2013 11:36 pm
Επικοινωνία:

Re: Το pokemon.com.gr ψάχνει νέα άτομα!

Δημοσίευση από paixtroni »

Shiv έγραψε:Τρίτη 9 ιουνίου κλείνουν οι δηλώσεις.So άλλη μια εβδομάδα έμεινε για όσους το σκέφτονται ακόμα :P
φανταζομαι οτι ειναι 9 ιουλιου φιλε μου shiv χαχαχαχα διοτι 9 ιουνιου εχει περασει :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Το pokemon.com.gr ψάχνει νέα άτομα!

Δημοσίευση από Andreecko »

Go away Shiv, you are drunk :P
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Shiv
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ, 2011 3:01 am
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Το pokemon.com.gr ψάχνει νέα άτομα!

Δημοσίευση από Shiv »

yeap sorry my fault :P 9 Ιουλίου
Αν είστε νέοι στο Forum διαβάστε τους κανόνες ;)
Pokemon White FC:4040-5231-4571
3DS FC : 1306 - 6153 - 6742
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”