Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Όλοι οι οδηγοί σχετικά με το RNG
Άβαταρ μέλους
upliftingmaster
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ, 2012 9:23 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από upliftingmaster »

Ισως δεν παιρνω ορκο αν και δεν νομιζω,διοτι η διαδικασια για τα stationary τουλαχιστον που με ενδιαφερει πολυ δεν εχει αλαξει συμφωνα με το Smogon,και ενω στην White τα επιασα ολα με Rng στην Black 2 συμβαίνουν τα προαναφερθεντα.Αλλα γενικοτερα αν καποιος απο σας βγαλει ακρη ας γραψει καποιον αναλυτικο οδηγο.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Scarlet »

κι εγω αυτο ειδα,φυσικα τι γιναιτε αν παιρνουμε λαθος το seed η κατι τετοιο?
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Andreecko »

παιδιά, αν μπορεί κάποιος ας φτιάξει guide για black 2 white 2
http://www.smogon.com/forums/showpost.p ... ostcount=4
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
upliftingmaster
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ, 2012 9:23 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από upliftingmaster »

Το προβλημα ειναι μαλλον το timer0.Στις B/W 2 δεν παιρνει 1 τιμη οπως στις πρωτες αλλα πολλαπλες, το εχω καλημπραρει πολλες φορες και μου δινει τιμες απο 1103-1108 προς το παρον.
Απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να κανεις δοκιμες με τις διαφορες τιμες του timer0 μεχρι να βρεις αυτη που θα σου δωσει τα περισσοτερα θετικα αποτελεσματα.Το περιεργο τις υποθεσης ειναι οτι υπαρχουν seed που ποτε κανουν τιν δουλεια σου και ποτε οχι καθιστωντας σε ανικανο να βρεις το σωστο timer0.Συγκεκριμένο παράδειγμα στο Lite DS μου με timer0=1106 και seed (1/16/13 - 22:59:53) σε Stationary pokemon δουλεψε 2 φορες (το τσεκαρα πιανοντας το με Master ball για αυτο και δεν εκανα save),και δεν ξανα δουλεψε ποτε για κανενα seed της συγκεκριμενης τιμης 'timer0'.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Scarlet »

upliftingmaster έγραψε:Το προβλημα ειναι μαλλον το timer0.Στις B/W 2 δεν παιρνει 1 τιμη οπως στις πρωτες αλλα πολλαπλες, το εχω καλημπραρει πολλες φορες και μου δινει τιμες απο 1103-1108 προς το παρον.
Απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να κανεις δοκιμες με τις διαφορες τιμες του timer0 μεχρι να βρεις αυτη που θα σου δωσει τα περισσοτερα θετικα αποτελεσματα.Το περιεργο τις υποθεσης ειναι οτι υπαρχουν seed που ποτε κανουν τιν δουλεια σου και ποτε οχι καθιστωντας σε ανικανο να βρεις το σωστο timer0.Συγκεκριμένο παράδειγμα στο Lite DS μου με timer0=1106 και seed (1/16/13 - 22:59:53) σε Stationary pokemon δουλεψε 2 φορες (το τσεκαρα πιανοντας το με Master ball για αυτο και δεν εκανα save),και δεν ξανα δουλεψε ποτε για κανενα seed της συγκεκριμενης τιμης 'timer0'.
πφφφ ας το ας το ακομα Beta ειναι!ας περιμενουμε μεχρι την κανονικη!Αν ειναι δυνατον!αφου η nintendo ξερει οτι ανακαλυψαμε τον τροπο να βγαζουμε flawless δεν μας βοηθαει και λιγο?και το Breed RNG στην BW2 ειναι δυσκολια του κερατα!και οι 3 φρουροι(virvrizon,terrakion,cobalion) ειναι στην περιοχη με NPC που κινουνται συνεχια!
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
zero77
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ 26 Μαρ, 2012 9:21 pm

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από zero77 »

παιδια γινεται να εκολαψω καλα σε stats pokemon με την βοηθεια του rng?
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Scarlet »

zero77 έγραψε:παιδια γινεται να εκολαψω καλα σε stats pokemon με την βοηθεια του rng?
βεβαιως αλλα αυτο λεγετε Breeding Rng και γιναιτε με αλλον τροπο
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
CHARIZARD92
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ, 2012 11:55 pm
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από CHARIZARD92 »

Παιδια μπορειτε να κανετε οδηγο και για breeding και wild?
Pokemon White
NAme : RAFAIL
FC code : 5415-1534-5609
Άβαταρ μέλους
thanasis88
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ 04 Φεβ, 2012 6:07 pm

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από thanasis88 »

Το rng breeding ειναι αισθητα πιο δυσκολο απο το rng wild..πρεπει να εισαι πολυ εξοικειωμενος με την διαδικασια αυτη..
Άβαταρ μέλους
CHARIZARD92
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ, 2012 11:55 pm
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από CHARIZARD92 »

σιγουρα....
αλλα ο,τι μπορειτε
το wild ειναι αρκετα ελκυστικο
προσπαθησα συμφωνα με τον αγγλικο οδηγο αλλα.... τπτ
Pokemon White
NAme : RAFAIL
FC code : 5415-1534-5609
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Οδηγοί για RNG”