Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Όλοι οι οδηγοί σχετικά με το RNG
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Scarlet »

babismanias έγραψε:Αυτό που κάνεις είναι χάσιμο χρόνου μιας και σου έχει Min/Max Iv's.
Επίσης, αν θα μπορούσες να μου πεις ποιο παιχνίδι χρησιμοποιείς.


Υ.Σ. Απλώς να ακολουθείς τις οδηγίες κατα γράμμα χωρίς να κάνεις κάτι παραπάνω από ότι γράφει.
black(English) και προσπαθησα να βρω seed αλλα δεν μπορεσα...
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
babismanias
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 11:03 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από babismanias »

Αυτό που πρέπει να βρεις είναι οι παράμετροι σου, οι οποίες από ότι ξέρω είναι κοινές σε όλες τις Black.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Loukas »

Scarlet έγραψε:
babismanias έγραψε:Αυτό που κάνεις είναι χάσιμο χρόνου μιας και σου έχει Min/Max Iv's.
Επίσης, αν θα μπορούσες να μου πεις ποιο παιχνίδι χρησιμοποιείς.


Υ.Σ. Απλώς να ακολουθείς τις οδηγίες κατα γράμμα χωρίς να κάνεις κάτι παραπάνω από ότι γράφει.
black(English) και προσπαθησα να βρω seed αλλα δεν μπορεσα...
Λογικο να ειναι κοινες αλλα οχι παντα. Ακολουθα τη διαδικασια ξανα. Πρωτα πρεπει να βρεις τις παραμετρους σου και μετα ψαχνεις για seed αφου το seed βασιζεται επανω στις παραμετρους που θα βρεις
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Scarlet »

Δηλαδη αν βρω μια φορα τις παραμετρους και τις αποθηκευσω σε κανα notepad θα μου ειναι για παντα?ωραιο ακουγετε, αλλα ερωτηση:δεν ειναι αναγκαιο να βρησκει το rng παντα παραμετρους?η αν δεν βρησκει κανω κατι λαθος εγω?
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Loukas »

Scarlet έγραψε:Δηλαδη αν βρω μια φορα τις παραμετρους και τις αποθηκευσω σε κανα notepad θα μου ειναι για παντα?ωραιο ακουγετε, αλλα ερωτηση:δεν ειναι αναγκαιο να βρησκει το rng παντα παραμετρους?η αν δεν βρησκει κανω κατι λαθος εγω?
Ναι μια φορα τις βρισκει. Και τι εννοας να βγαζει παραμετρους?
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
upliftingmaster
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ, 2012 9:23 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από upliftingmaster »

Ρε παιδες,για καποιο λογο στα RNG μου δεν μου πετυχαινει το chattot advancment ειναι σαν να μην το κανω,ξερετε τι μπορει α φταιει?
Άβαταρ μέλους
Christos21
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 10:43 am

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Christos21 »

Ναι,μαλλον δεν εχεις βαλει δικο σου chatter κι'αυτό το χαλάει.Επίσης πρέπει να βάζεις κάθε φορά chatter όταν παίρνεις το chatot απο το box.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Scarlet »

Loukas έγραψε:
Scarlet έγραψε:Δηλαδη αν βρω μια φορα τις παραμετρους και τις αποθηκευσω σε κανα notepad θα μου ειναι για παντα?ωραιο ακουγετε, αλλα ερωτηση:δεν ειναι αναγκαιο να βρησκει το rng παντα παραμετρους?η αν δεν βρησκει κανω κατι λαθος εγω?
Ναι μια φορα τις βρισκει. Και τι εννοας να βγαζει παραμετρους?
εννοω:προσπαθησα να βρω παραμετρους για την black 3-4 φορες αλλα δεν εβγαλε τιποτα,κανω κατι λαθος εγω ?η δεν ειναι 100% εγγυηση οτι το rng reporter θα βρει αυτες τις παραμετρους με την πρωτη
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Loukas »

Scarlet έγραψε:
Loukas έγραψε:
Scarlet έγραψε:Δηλαδη αν βρω μια φορα τις παραμετρους και τις αποθηκευσω σε κανα notepad θα μου ειναι για παντα?ωραιο ακουγετε, αλλα ερωτηση:δεν ειναι αναγκαιο να βρησκει το rng παντα παραμετρους?η αν δεν βρησκει κανω κατι λαθος εγω?
Ναι μια φορα τις βρισκει. Και τι εννοας να βγαζει παραμετρους?
εννοω:προσπαθησα να βρω παραμετρους για την black 3-4 φορες αλλα δεν εβγαλε τιποτα,κανω κατι λαθος εγω ?η δεν ειναι 100% εγγυηση οτι το rng reporter θα βρει αυτες τις παραμετρους με την πρωτη
Πιθανως το προβλημα ειναι οτι εβαζες ακριβως τα ivs
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγός RNG στις Pokemon Black and White

Δημοσίευση από Scarlet »

Loukas έγραψε: Πιθανως το προβλημα ειναι οτι εβαζες ακριβως τα ivs
α ωραια,κι εγω που νομιζα οτι οσο περισσοτερη ακριβεια εχει τοσο ευκολοτερα το βρησκει...τεσπα το λυσαμε αυτο το προβλημα επιτελους :) τρ ειμαι ενα βημα λιγοτερο στο να μαθω rng(ελπιζω)

Edit:τα καταφερα το seed μου ειναι 0022AA97D46B και τωρα θα προσπαθησω να κανω flawless breeding,ευχηθητε μου καλη τυχη
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Οδηγοί για RNG”