Οδηγός RNG Abuse για Stationary Pokemon στις Black 2/White 2

Όλοι οι οδηγοί σχετικά με το RNG
Douros
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 7:55 am
Τοποθεσία: θεσσαλονικη-αθηνα

Re: Οδηγος RNG για Stationary Pokemon Black 2/White 2

Δημοσίευση από Douros »

μια μικρη διορθωση, τα ποκεμον οπως mincino που ανεφερεις ως stationary δεν ειναι, αλλα ειναι hidden groto πκμν και το rng τους ειναι λιγο διαφορετικο (δεν το εχω δοκιμασει ακομα βεβαια).
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγος RNG για Stationary Pokemon Black 2/White 2

Δημοσίευση από Scarlet »

χμμ εχεις δικιο ναι,τωρα το ειδα κι εγω αυτο το mode που ειχε στα methods...το βγαζω αμεσα
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
thanasis88
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ 04 Φεβ, 2012 6:07 pm

Re: Οδηγος RNG για Stationary Pokemon Black 2/White 2

Δημοσίευση από thanasis88 »

Μια ερωτηση σκαρλετ!το λατιος επειδη κινειται συνεχεια στο ντριμγιαρντ τι πρεπει να κανεισ διαφορετικο σε σχεση με τα υπολοιπα για να πετυχεις το σαινι φρειμ που θελεις ? ξερω απο ρειντζ οποτε αν ξερεις θα το καταλαβω με ολους τους ορους :)
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Οδηγος RNG για Stationary Pokemon Black 2/White 2

Δημοσίευση από Nightmare »

thanasis88 έγραψε:για να πετυχεις το σαινι φρειμ που θελεις ?
σαινι φρειμ; πολυ θελω να το δω αυτο το frame. ειναι καποιο frame που το παιζει εξυπνος=σαινι στα υπολοιπα; :D
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγος RNG για Stationary Pokemon Black 2/White 2

Δημοσίευση από Scarlet »

thanasis88 έγραψε:Μια ερωτηση σκαρλετ!το λατιος επειδη κινειται συνεχεια στο ντριμγιαρντ τι πρεπει να κανεισ διαφορετικο σε σχεση με τα υπολοιπα για να πετυχεις το σαινι φρειμ που θελεις ? ξερω απο ρειντζ οποτε αν ξερεις θα το καταλαβω με ολους τους ορους :)
sorry για την καθυστερημενη μου απαντηση δεν ειδα το posts...λοιπον το latios πρεπει οποσδηποτε να το κυνηγησεις ΑΛΛΑ θα μεινει σε ενα σταθερο σημειο(που θα σε αφησει να το κανεις battle) αφου το κυνηγησεις για λιγο θα το δεις απλα να καθετε και να σε κοιταζει ακομα κι αν εισαι ακριβως διπλα του(εκει τελειωνει το κυνηγει) οποτε εκει πατας save και μετα κανεις ολην την διαδικασια
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
thanasis88
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ 04 Φεβ, 2012 6:07 pm

Re: Οδηγος RNG για Stationary Pokemon Black 2/White 2

Δημοσίευση από thanasis88 »

σαινι φρειμ --> shiny frame :trollface:
Douros
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 7:55 am
Τοποθεσία: θεσσαλονικη-αθηνα

Re: Οδηγος RNG για Stationary Pokemon Black 2/White 2

Δημοσίευση από Douros »

επειδη το εχω πιασει και μαλιστα shiny, το ακλουθας κανονικα και το φτανεις μεχρι το τελικο του σημειο οπου θελει ενα βημα ακομα για να σου επιτεθει. εκει το κανεις save και μετα οταν το κανεις rng κανεις ενα βημα και το πολεμας. η ολη αυτη διαδικασια μαζι και με τα npc θα σου ανεβαζουν λιγο το frame και γενικα θα ειναι λιγο δυσκολο να το πετυχεισ, θελει αρκετες δοκιμες για να δεις ποσο περιπου στο ανεβαζει η ολη διαδικασια αλλα και για να πετυχεις τον timer0 καθοτι ειναι πιο δυσκολο να το πετυχεις στις bw2.
Άβαταρ μέλους
thanasis88
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ 04 Φεβ, 2012 6:07 pm

Re: Οδηγος RNG για Stationary Pokemon Black 2/White 2

Δημοσίευση από thanasis88 »

Απ οτι εχω καταλαβει για το λατιος το δυσκολο ειναι να πετυχεις το τι σιντ :? ενω εχω πιασει κ αλλα οπως κρεσελια κ χιτραν αυτο με τπτ δν μπορω να πετυχω το σιντ ..
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οδηγος RNG για Stationary Pokemon Black 2/White 2

Δημοσίευση από Scarlet »

τα ivs αν το κανεις σωστα θα παραμεινουν οσο εβαλες απλα αλλαζει το pidframe του pokemon!αυτο κανει ΜΟΝΟ το nature να αλλαζει
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
thanasis88
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ 04 Φεβ, 2012 6:07 pm

Re: Οδηγος RNG για Stationary Pokemon Black 2/White 2

Δημοσίευση από thanasis88 »

ναι σκαρλετ το ξερω αυτο απλα δεν μπορω με τπτ να πετυχω το σιντ για το λατιος αυτο ειναι το θεμα μου..αν το καταφερω και το πετυχω μια φορα μετα δεν θα εχω προβλημα γιατι ξερω να βρισκω σε ποιο φρειμ θα ειμαι..
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Οδηγοί για RNG”