Ιδέες για καινούργια Pokemon!

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Stam10
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ 15 Νοέμ, 2013 1:27 pm
Επικοινωνία:

Ιδέες για καινούργια Pokemon!

Δημοσίευση από Stam10 »

Γειά σας :lol:
Αποφάσισα να κάνω ένα βίντεο με ιδέες τις οποίες μπορεί να χρειαστεί η GameFreak και η Nintendo ( βέβαια ξέρω πως δεν ασχολούνται καν με τα Fakemon :p ) Αυτά τα Πόκεμον δεν τα έχω δημιουργήσει εγώ, αλλά ένας χρήστης του Deviantart και αυτό το ξεκαθαρίζω. Το Πάσχα θα δημοσιεύω κι ένα βίντεο με Πόκεμον που έχω φτιάξει εγώ κι ένας φίλος μου. Οπότε μήπως ξέρετε πως να μετατρέψω σε ηλεκτρονική μορφή τα Πόκεμον που έχω ζωγραφίσει στο χαρτί?
Ευχαριστώ! :lol: :D :ugeek: :p :idea:
[BBvideo 560,340][/BBvideo]
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ιδέες για καινούργια Pokemon!

Δημοσίευση από Scarlet »

ωραιο Video,μου αρεσε γιατι τα περισσοτερα pokemon ηταν εμπνευσμενα απο αλλα games. Γενικα μερικα λαθακια βρηκα το ενα μαλλον το εχεις παρατηρηση :λες στην αρχη Most of them are FTROM devianart(υστερογραφο:Δεν χρειαζεται να βαλεις και ολοκληρο attention :P μπορεις πολυ απλα με πολυ μικρα να εχεις μονιμα στο βιντεο πανω αριστερα να γραφει "Credits to Devianart.com" κανεις δεν θα το προσεξει, και θα μπεις πιο γρηγορα στο ζουμι).Eκτος αυτου τα pokemon και τα γραμματα στο βιντεο για καποιο περιεργο λογο ειχαν κακη και μουντη αναλυση ακομα και στα 1080p .Τα pokemon μου ζωγραφιζεις στο χαρτι μπορεις να τα μετατρεψεις σε ηλεκτρονικη μορφη με μια πολυπλοκη , εξωγηινη, ανωτατη , υπερδιαστατη και απιστευτη ηλεκτρονικη μηχανη που λεγετε Scanner.Αναλογα με τα λεφτα που θα δωσεις για να το αγορασεις αυξανετε η αναλυση της ηλεκτρονικης μορφης της ζωγραφιας (εκτος αν παρεις μαϊμου :p) .Αλλη μια λυση που δεν στην προτεινω με τιποτα ειναι να εχεις μια πολυ καλη καμερα και να πεφτει σωστος φωτισμος στην εικονα οποτε και να την τραβηξεις φωτογραφια και μετα να την βαλεις ετσι στο PC.Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος αλλος τροπος

καλη συνεχεια
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Stam10
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ 15 Νοέμ, 2013 1:27 pm
Επικοινωνία:

Re: Ιδέες για καινούργια Pokemon!

Δημοσίευση από Stam10 »

Το ξέρω, για κάποιο λόγο τα γράμματα και τα Πόκεμον είχαν γύρω τους κάτι περίεργο. Επειδή δεν βλέπω να αγοράζω Scanner θα τα βγάλω φωτογραφία έχει ένας φίλος μου 22 pixel αν μου την δώσει θα είμαι τυχερός. Αλλιώς αναγκαστικά με το κινητό. Εντάξει η ουσία είναι το Πόκεμον, όχι τα pixel :P . Eυχαριστώ πολύ :)
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ιδέες για καινούργια Pokemon!

Δημοσίευση από Scarlet »

Κοιτα να δεις εγω ειχα παρει αν θυμαμε καλα ενα ωραιο πολυμηχανιμα scanner+Printer μονο με 50 ευρο οποτε υπαρχει καλο πραγμα και για σενα.Αμα θες να το φωτογραφισεις προσπαθησε να το κανεις σε φως ηλιου η αντιλια, οτι σου βολευει η καμερα γιατι στο φως λαμπας βγαινει κιτρινο πολυ και φαινετε(ωστοσο μπορει η καμερα του φιλου σου να ειναι επαγγελματικη οποτε να διορθωνει και φωτισμο, εκει παω πασο)
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”