Πολύ μεγάλος για να παίζω ;

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Πολυ μεγαλος για να παιζω?

Δημοσίευση από Andreecko »

/\ έβαλα σταγόνες στο μάτι, πέρασα γυαλοκαθαριστήρες, άλλαξα φακούς, και ναι!!!
55 γράφει. Ουάου.

Πέρα από τη πλάκα, ποια παιχνίδια παίζει ο πατέρας σου; έκανε και εγγραφή εδώ; γιατί κάτι κατάλαβα τελευταία.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πολυ μεγαλος για να παιζω?

Δημοσίευση από Scarlet »

δεν ειχε μπει ενας Pateras στο username προ εβδομαδων στο φορουμ?
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Πολυ μεγαλος για να παιζω?

Δημοσίευση από nikmaster9 »

Scarlet έγραψε:δεν ειχε μπει ενας Pateras στο username προ εβδομαδων στο φορουμ?
δεν εχει σημασια η ηλικια στα ποκεμον αλλα η αγαπη που νιωθεις για αυτα :)
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πολυ μεγαλος για να παιζω?

Δημοσίευση από Scarlet »

μουχαχα εμενα τωρα πια τα pokemon δεν ειναι τιποτε αλλο απ στατιστηκα ivs,evs,nature,moveset και τυποι...ωραια χρονια αυτα που περνουσες χρονο με τα pokemon σου στην αγνια απλα πιστευοντας οτι ειναι τα δυνατοτερα...
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Πολυ μεγαλος για να παιζω?

Δημοσίευση από nikmaster9 »

Scarlet έγραψε:μουχαχα εμενα τωρα πια τα pokemon δεν ειναι τιποτε αλλο απ στατιστηκα ivs,evs,nature,moveset και τυποι...ωραια χρονια αυτα που περνουσες χρονο με τα pokemon σου στην αγνια απλα πιστευοντας οτι ειναι τα δυνατοτερα...
μου θυμιζεις τον πολ... κανεις και release?? :trollface:
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Πολυ μεγαλος για να παιζω?

Δημοσίευση από Void »

nikmaster9 έγραψε:
Scarlet έγραψε:μουχαχα εμενα τωρα πια τα pokemon δεν ειναι τιποτε αλλο απ στατιστηκα ivs,evs,nature,moveset και τυποι...ωραια χρονια αυτα που περνουσες χρονο με τα pokemon σου στην αγνια απλα πιστευοντας οτι ειναι τα δυνατοτερα...
μου θυμιζεις τον πολ... κανεις και release?? :trollface:
You're trying to troll now? Panthetic....anyways.

Bumpαρώ το θέμα γιατί πιστεύω πως είναι σημαντικό και μας έχει απασχολήσει όλους εδώ,έμενα τουλάχιστον με απασχόλει ακόμα...(π.χ μαλώνω με κάποιον,τον θάβω από κάτω μέχρι κάτω και μετά απλώς μου λέει,"άντε ρε μώρο τράβα παίξε pokemon" και έχει καταντήσει εκνευριστίκο),υπάρχει κάτι που μπορώ κάνω για αυτό;
JackassPhreak182
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 25 Ιούλ, 2013 1:04 am

Re: Πολυ μεγαλος για να παιζω?

Δημοσίευση από JackassPhreak182 »

[img_r][/img_r]
X9_Void έγραψε:
You're trying to troll now? Panthetic....anyways.

Bumpαρώ το θέμα γιατί πιστεύω πως είναι σημαντικό και μας έχει απασχολήσει όλους εδώ,έμενα τουλάχιστον με απασχόλει ακόμα...(π.χ μαλώνω με κάποιον,τον θάβω από κάτω μέχρι κάτω και μετά απλώς μου λέει,"άντε ρε μώρο τράβα παίξε pokemon" και έχει καταντήσει εκνευριστίκο),υπάρχει κάτι που μπορώ κάνω για αυτό;

Μην σε νοιαζει για αυτο που λενε οι αλλοι και εμενα καποιες φορες με πειραζουν για αυτο το θεμα αλλα δεν τους δινω σημασια γιατι δεν ξερουν πως ειναι να παιζεις ποκεμον και για εμενα προσωπικα η ηληκια δεν παιζει ρολο βλεπω και παιζω ποκεμον απο τα 4-5 χρονια μου και ακομη δεν εχω σταματησει.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πολυ μεγαλος για να παιζω?

Δημοσίευση από Scarlet »

Οι περισσοτεροι εδω παιζουμε pokemon απο πολυ μικροι απ οτι καταλαβα.Το θεμα λοιπον ειναι οτι απλα ηταν παιδικη ασχολεια,ξεραμε λιγα weaknesses βλεπαμε τα starters ως υπεpokemon το charizard ως καραuber,ειχαμε νικησει τους καλυτερους trainers στο παιχνιδι κτλ. Μετα οταν μεγαλωσαμε ειπαμε: δεν μπορει να ειναι τοσο στην τυχη και το ψαξαμε λιγο περισσοτερο, μαθαμε competitive battles και mechanics, δηλαδη αναπτυξαμε σε λειτουργικο κομματι ενα χομπι που ηδη ειχαμε και ξεραμε σε ενα μικρο επιπεδο.Τωρα πολλοι κοροιδευουν επειδη ηξεραν αυτο το μονο μικρο κομματι των pokemon που δεν εχει μεγαλη σχεση με το κανονικο,τα mechanics που ξερουμε εμεις.
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Divided by Zer0
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ, 2011 1:44 am
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Πολυ μεγαλος για να παιζω?

Δημοσίευση από Divided by Zer0 »

Σημασία πολλές φορές έχει πώς κανείς θα το δείξει κανείς στους άλλους ότι παίζει Pokémon. Οι υπερβολικές δηλώσεις προκαλούν και υπερβολικές αντιδράσεις. Εγώ συνήθως απλώς λέω ότι είναι ωραία παιχνιδάκια και ξεχωριστά, χωρίς να επιμένω. Προφανώς στους περισσότερους δεν κάνει καλή εντύπωση, όπως και σε ΄μένα δεν κάνουν καλή εντύπωση άλλες ασχολίες.


Άλλα ούτως η άλλως, τελικά για 'μένα το κομμάτι που μετράει είναι το απλό, το παιδικό κι όχι τα πολλά mechanics και το competitive. Καλό competitive και gameplay βρίσκω και σ' άλλα games, Pokémon όμως όχι.
Άβαταρ μέλους
Statharas13
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιούλ, 2014 9:57 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Πολύ μεγάλος για να παίζω ;

Δημοσίευση από Statharas13 »

Eγώ παίζω από τα 7 είμαι 13 και δεν με νοιάζει τι λένε οι άλλοι

tip : μην πείς στο σχολείο σου οτί σου αρέσουνε τα Pokemon γιατί θα σου πούνε το εξής : ΧΑΧΑΧΑΧΑ POKEMON ? ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΩΡΑ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”