Ερωτήσεις για τα pokemon

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Ερωτήσεις για τα pokemon

Δημοσίευση από Andreecko »

Zaphirom έγραψε:
CHARIZARD92 έγραψε:και πρεπει να δωσω 5 ευρω?
Ναι, αναγκαστικά... :cry:
σιγά το σοβαρό ποσό.
Υπηρεσία είναι, όπως πληρώνω το site εδώ για να υπάρχει, άλλο τόσο και αυτό.
Έτσι έπρεπε να ήταν από τότε που υπήρχε η D/P/Pt, άργησε να το φτιάξει η nintendo.

διαβάστε και αυτό, για να γνωρίζετε όσοι χρησιμοποιείτε ebanking.
Εικόνα

Επειδή ξέρω ότι πλέον είμαστε στο 2014, και όλα γίνονται πλέον από το σπίτι και το internet, δεν χρειάζεται να πας σε τράπεζα για να πληρώσεις οτιδήποτε.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Re: Ερωτήσεις για τα pokemon

Δημοσίευση από Zaphirom »

Pokemon640 έγραψε:σιγά το σοβαρό ποσό.
Υπηρεσία είναι, όπως πληρώνω το site εδώ για να υπάρχει, άλλο τόσο και αυτό.
Έτσι έπρεπε να ήταν από τότε που υπήρχε η D/P/Pt, άργησε να το φτιάξει η nintendo.

Επειδή ξέρω ότι πλέον είμαστε στο 2014, και όλα γίνονται πλέον από το σπίτι και το internet, δεν χρειάζεται να πας σε τράπεζα για να πληρώσεις οτιδήποτε.
Για κάποιον που δεν σκοπεύει να κάνει λογαριασμό (δεν του ήταν ποτέ χρήσιμο) ή δεν μπορεί (ανήλικος) ναι, είναι σοβαρό. Ποιος ο λόγος να κάνω λογαριασμό; Μόνο και μόνο για το Pokemon Bank;
Έτσι κι αλλιώς, είναι καλό chalenge να αρχίσεις από την αρχή, με νέα Pokemon της περιοχής Kalos.
Ποτέ δεν μου άρεσε η ιδέα "μετέφερε όλα τα Pokemon σου στην νέα κασέτα και άφησε τις παλιές άδειες και άχρηστες".
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις για τα pokemon

Δημοσίευση από Scarlet »

διαφωνω στην ιδεα να πληρωνεις για να το κανεις αυτο κι ολας το pokemon bank ειναι η nintendo που λεει στεγνα,μας λειπουν λεφτα πληρωστε συνδρομη pokemon bank :P

οσο γι αυτο που ειπες zepphirom συμφωνω εν μερη,ωστοσο εγω το εκανα επειδη λυπομουν τον κοπο που ειχα δωσει για να εκπεδευσω (ev και τετοια) αυτα τα pokemon οποτε και κουβαλαω τις καλες προσθηκες μου παντα μαζι μου
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
HELL
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί 31 Δεκ, 2013 10:19 pm

Re: Ερωτήσεις για τα pokemon

Δημοσίευση από HELL »

Θα μπορουσε καποιος που εχει προσβαση σε ενα καταστημα “Μουστάκας” να παρει ενα κωδικο για το Pokemon Diancie και να μου τον στειλει με email?
POKEMON Y
POKEMON X
NAME: HELL
F.C.: 4484-8969-2185
pokemon safari: NORMAL - teddiursa,minccino,chansey
tiexeis@yahoo.gr
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Ερωτήσεις για τα pokemon

Δημοσίευση από Andreecko »

HELL έγραψε:Θα μπορουσε καποιος που εχει προσβαση σε ενα καταστημα “Μουστάκας” να παρει ενα κωδικο για το Pokemon Diancie και να μου τον στειλει με email?
Στο facebook group μας δίνουμε, δεν ξέρω αν θα προλάβεις.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Re: Ερωτήσεις για τα pokemon

Δημοσίευση από Zaphirom »

Scarlet έγραψε:διαφωνω στην ιδεα να πληρωνεις για να το κανεις αυτο κι ολας το pokemon bank ειναι η nintendo που λεει στεγνα,μας λειπουν λεφτα πληρωστε συνδρομη pokemon bank :P

οσο γι αυτο που ειπες zepphirom συμφωνω εν μερη,ωστοσο εγω το εκανα επειδη λυπομουν τον κοπο που ειχα δωσει για να εκπεδευσω (ev και τετοια) αυτα τα pokemon οποτε και κουβαλαω τις καλες προσθηκες μου παντα μαζι μου
Όταν εννοούσα όλα τα Pokemon, έλεγα ΟΛΑ. Αυτά που είχες ετοιμάσει για Metagame είναι λογικό να τα μεταφέρεις στις νέες κασέτες.
Δεν μ' αρέσει, δηλαδή, να κρατάς μια κασέτα άδεια (μόνο με ένα Pokemon) στο ράφι, επειδή έχει ωραίο εξώφυλλο και δεν την παίζεις, ούτε καν να την κάνεις New Game δεν θέλεις, τότε πούλα την! Αυτό εννοούσα από την αρχή. :p
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
CHARIZARD92
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ, 2012 11:55 pm
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Re: Ερωτήσεις για τα pokemon

Δημοσίευση από CHARIZARD92 »

εχω την εξης απορια: εχω ενα πκμν και θελω σε 2 στατ να του φουλαρω τα evs
εστω οτι γινονται οι μαχες με τα συγκεκριμενα πκμν που χρειαζονται ωστε να φουλαρουν τα evs
εαν το πκμν μου ειναι 50 λεβελ και εγω εχω τελειωσει με τα evs
δλδ υπολογιζω οτι εχουν μαζευτει
μετα θα κανω καλα να του δωσω rary candies ωστε να φτασει τα 100?
Pokemon White
NAme : RAFAIL
FC code : 5415-1534-5609
Shell
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ, 2015 8:31 pm
Τοποθεσία: στο ψυγειο by far :3

Re: Ερωτήσεις για τα pokemon

Δημοσίευση από Shell »

Μια πολυ ακυρη ερωτηση αλλα εχω απορια,στις XY και ORAS τα events γινονται πλεον επι πληρωμης,δηλαδη πρεπει να πας σε μαγαζι τυπου Public για να αγορασεις αυτες τις καρτες με τους κωδικους οπως με το shiny gengar και το Diancie ή υπαρχουν ορισμενα που στα δεινει το παιχνιδι(οπως το torchic με το speed boost για πχ);
Γιατι ειχα διαβασει καπου οτι μπορεις να παρεις shiny beldum που στο εδινε το παιχνιδι αλλα μαλλον θα ηταν με date limit
Εικόνα
Είμαι και εγώ απο εκείνους που έχουν 3DS,o FC: 2981-8786-1652 pmαρετε μου τον δικο σας fc :D
Άβαταρ μέλους
GarchompPit
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ, 2013 2:42 am
Τοποθεσία: Cyprus
Επικοινωνία:

Re: Ερωτήσεις για τα pokemon

Δημοσίευση από GarchompPit »

Shell έγραψε:Μια πολυ ακυρη ερωτηση αλλα εχω απορια,στις XY και ORAS τα events γινονται πλεον επι πληρωμης,δηλαδη πρεπει να πας σε μαγαζι τυπου Public για να αγορασεις αυτες τις καρτες με τους κωδικους οπως με το shiny gengar και το Diancie ή υπαρχουν ορισμενα που στα δεινει το παιχνιδι(οπως το torchic με το speed boost για πχ);
Γιατι ειχα διαβασει καπου οτι μπορεις να παρεις shiny beldum που στο εδινε το παιχνιδι αλλα μαλλον θα ηταν με date limit
Κυριως τα freebie events ειναι οταν ειναι το release του νεου game συνηθως ή για Pokemon movies, ενω τα επι πληρωμης ειναι πιο συχνα.
Εικόνα
Το youtube channel μου:http://www.youtube.com/user/TheGarchompPit
Shell
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ, 2015 8:31 pm
Τοποθεσία: στο ψυγειο by far :3

Re: Ερωτήσεις για τα pokemon

Δημοσίευση από Shell »

GarchompPit έγραψε:
Shell έγραψε:Μια πολυ ακυρη ερωτηση αλλα εχω απορια,στις XY και ORAS τα events γινονται πλεον επι πληρωμης,δηλαδη πρεπει να πας σε μαγαζι τυπου Public για να αγορασεις αυτες τις καρτες με τους κωδικους οπως με το shiny gengar και το Diancie ή υπαρχουν ορισμενα που στα δεινει το παιχνιδι(οπως το torchic με το speed boost για πχ);
Γιατι ειχα διαβασει καπου οτι μπορεις να παρεις shiny beldum που στο εδινε το παιχνιδι αλλα μαλλον θα ηταν με date limit
Κυριως τα freebie events ειναι οταν ειναι το release του νεου game συνηθως ή για Pokemon movies, ενω τα επι πληρωμης ειναι πιο συχνα.
ωχ η καρδια μου :p
ενταξει ευχαριστω πολυ :D
Εικόνα
Είμαι και εγώ απο εκείνους που έχουν 3DS,o FC: 2981-8786-1652 pmαρετε μου τον δικο σας fc :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”