Shiny Pokemon. Που τα βρήκατε και αν τα πιάσατε

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Άβαταρ μέλους
Riolu
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν, 2014 12:22 am
Τοποθεσία: Johto region-new Bark town

Re: Shiny Pokemon.Που τα βρήκατε και τα πιάσατε ;

Δημοσίευση από Riolu »

Παιδια στην παλια μου heartgold ευρισκα αυτα τα shiny συνεχια:
rattata(το βρηκα 5-6 φορες)#
pidgeotto(το βρηκα 3 φορες)*
tangela(3 φορες)#Βρεθηκαν στο victory road
Αλλα shiny που βρηκα:
gyarados(το κλασικο)*
magikarp#Βρεθηκε στην cherrygrove city
cascoon(το πρωτο μου εκτος του gyarados)*(τωρα ειναι dustox)Βρεθηκε στο Bug catching contrest
pidgey*
raticate#
hoyndour#Βρεθηκε στο route 7
spinarak#Βρεθηκε στο route 36
murkow*Βρεθηκε route 7(σχολιο:την πρωτη φορα που το βρηκα το επιασα αλλα δεν εγινε save.Μετα το ξαναεψαξα αφου το ηθελα,το βρηκα,το επιασα,παλι δεν εγινε save.Την τριτη ειχα τυχη γιατι οχι μονο το βρηκα και το πιασα αλλα και για τελευταια φορα πριν χαλασει η αγαπημενη μου heart gold εγινε save)
rapidash*Βρεθηκε στο victory road
zubat#Bρεθηκε στο slowpoke well
geodude*
diglet Βρεθηκε στην diglett cave
dugstrio Βρεθηκε στην diglett cave
graveler*(τωρα ειναι golem)
houthoot*(τωρα ειναι noctowl)
dratini*(αυτο που περνεις στην white 2)(τωρα ειναι dragonite)
stantler*Βρεθηκε στο route 36
Πιστευετε οτι ειχα τεραστια τυχη Ε?ΚΑΙ αν σας ελεγα οτι τα περισσοτερα(οσα εχουν #) τα βρηκα σε μια μερα(δεν εχω δει ποτε AR ποσο μαλλον χρησιμοποιησει!)τι θα λεγατε?Και το καλυτερο τι θα λεγατε αν σας ελεγα οτι την ημερα που τα επιασα χαλασε η κασετα μου και δεν εκανε SAVE???? :evil: Τυχαιο??Δεν νομιζω!!Τωρα εχω μεινει με οσα εχουν * και δεν ξαναβρηκα ποτε shiny ελευθερο! :cry: Βεβαια εχω καπια αξιολογα στην x αλλα τα πηρα με ανταλλαγες.Ειμαι απο τους ποιο ατυχους ανθρωπoυς οσο αφορα τα shiny!!! :|
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Riolu την Τρί 24 Ιουν, 2014 8:47 pm, έχει επεξεργασθεί 8 φορές συνολικά.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Riolu
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν, 2014 12:22 am
Τοποθεσία: Johto region-new Bark town

Re: Shiny Pokemon.Που τα βρήκατε και τα πιάσατε ;

Δημοσίευση από Riolu »

Συνεχιζω με τα shiny της x:blastoise,aggron,scizor,aigeslash,hawlucha,aerodactyl,delphox,greninja,houndoum,vivillon(sun pattern),pyroar,noivern,umbreon,vaporeon,charizard,lucario,riolu,typhlosion,gengar,furfrou,kingda,porygon-Z,ninetales,rotom,bunnelby,floette,blaziken,fletchinder,jolteon,eevee,tyrantum και togepi.Απο θρυλικα εχω:suicune,raikou,latios,latias,mew,deoxys,shaymin,genesecy,darkrai,manaphy,kyurem,rayquaza,groudon,lugia,ho-oh,articuno και mewtwo.Αυτα θυμαμαι για την ωρα και επιτελους βρηκα το πρωτο μου shiny στην x!Μην φανταστειτε τιποτα σπουδαιο με την ατυχια που με δερνει μονο ενα shiny druddigon βρηκα στο victory road :cry: .Παντως ακομα και χωρις αυτο μαλλον εχω βρει τα περισσοτερα shiny στο forum :twisted: .Μακαρι να ηξερα την αξια τους απο την αρχη,γιατι επιανα μονο οσα μου φαινονταν ωραια(η ειρωνια ειναι πως δεν μπορεσα να πιασω τα πιο ωραια οπως το
houndour και το spinarak).Τουλαχιστον επιασα το murkrow και το rapidash.What a relief!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Riolu την Τρί 24 Ιουν, 2014 8:58 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shiny Pokemon.Που τα βρήκατε και τα πιάσατε ;

Δημοσίευση από Scarlet »

εκανα ενα ωραιο new game στην ruby και μετα απο καμποσες ωρες βρεθηκα να πιανω ποκεμον στο safari zone εκει που ψαχνω κατι αλλο βγαινει τυχαια ενα χρυσο oddish,ευτυχως που ηταν oddish γιατι αν ηταν κατι πιο δυνατο δεν θα μπορουσα καν να το αγγιξω...αυτο το safari οσο προκειται για σπανια pokemon ειναι σπαστικοτατο μπορω να πω
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Riolu
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν, 2014 12:22 am
Τοποθεσία: Johto region-new Bark town

Re: Shiny Pokemon.Που τα βρήκατε και τα πιάσατε ;

Δημοσίευση από Riolu »

Scarlet έγραψε:εκανα ενα ωραιο new game στην ruby και μετα απο καμποσες ωρες βρεθηκα να πιανω ποκεμον στο safari zone εκει που ψαχνω κατι αλλο βγαινει τυχαια ενα χρυσο oddish,ευτυχως που ηταν oddish γιατι αν ηταν κατι πιο δυνατο δεν θα μπορουσα καν να το αγγιξω...αυτο το safari οσο προκειται για σπανια pokemon ειναι σπαστικοτατο μπορω να πω
Μαλλον συμφωνω μαζι σου το safari σπανια εχει ωραια pokemon.Οκ αν εξερεσουμε της heartgold,της soulsiver και το friend safari στα οποια εχεις πειθανοτητες για κατι καλλο.Ασε που οι πειθανοτητες να πιασεις shiny και γενικα pokemon στα παλια safari ειναι ελαχιστες αφου μπορει να ξεφυγει.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shiny Pokemon.Που τα βρήκατε και τα πιάσατε ;

Δημοσίευση από Scarlet »

ναι γι αυτο ειπα ευττυχως που ηταν oddish αλλιως θα εκλεγα την τυχη μου, την αληθιννη μου τυχη εκλαψα οταν εκανα new game αλλη μια φορα στο δημοτικο την ruby και το poochyena που επρεπε να σκοτωσω για να σωσω και καλα τον καθηγητη ηταν shiny...
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Riolu
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν, 2014 12:22 am
Τοποθεσία: Johto region-new Bark town

Re: Shiny Pokemon.Που τα βρήκατε και τα πιάσατε ;

Δημοσίευση από Riolu »

Scarlet έγραψε:ναι γι αυτο ειπα ευττυχως που ηταν oddish αλλιως θα εκλεγα την τυχη μου, την αληθιννη μου τυχη εκλαψα οταν εκανα new game αλλη μια φορα στο δημοτικο την ruby και το poochyena που επρεπε να σκοτωσω για να σωσω και καλα τον καθηγητη ηταν shiny...
Σοβαρα shiny???Μαλλον εχεις τεραστια ατυχια!
Υ.Γ.Για να λεω και τα δικα μου μολις βρηκα δευτερο shiny druddigon στην X.Δεν μπορουσα να βρω κατι καλυτερο?Καποιος μου παιζει παιχνιδια!! :x
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shiny Pokemon.Που τα βρήκατε και τα πιάσατε ;

Δημοσίευση από Scarlet »

οχι δεν σου παιζει κανεις παιχνιδια ειναι απλα οτι τα druggidon σ αγαπανε και οτι θα γινεις πολυ καλος dragon type trainer!καλη σου επιτυχια lance παντως καθε κασετα που ειχα εχω και ενα shiny

Ruby:Gulpin(καποτε) τωρα oddish
emerald:Zubat
Diamond Staravia
Platinum:(τιποτα lol)
leaf green:Unown
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Shiny Pokemon.Που τα βρήκατε και τα πιάσατε ;

Δημοσίευση από Loukas »

Shiny mew emerald :trollface: :D
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shiny Pokemon.Που τα βρήκατε και τα πιάσατε ;

Δημοσίευση από Scarlet »

απο emulator η πηρες το event στην κασετα?
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Shiny Pokemon.Που τα βρήκατε και τα πιάσατε ;

Δημοσίευση από Loukas »

Emu δεν υπηρχε αλλη επιλογη :P
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”