Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα pkm

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 409
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα

Δημοσίευση από Void »

Γιατί είχε πολλά λάθη σαν προγραμματισμός και την έκαναν remake στην blue.
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα

Δημοσίευση από PokFan »

Scarlet έγραψε: δεν το βρηκα πιο ανατριχιαστικο απο το original ουτε εγω και το spam για να μην ρωτατε το ειδα στο <<Ok,ty>>καθως φυσικα λες κατι ακυρο απο το θεμα, απλα με ευχαρηστης,οταν εγω λεω ευχαριστω σε καποιον φροντηζω να λεω και κατι αναλογο παντα με το θεμα.Ειναι σαν να λεω σε αυτο το τοπικ πχ εναν ακομη μυθο για τα pokemon κι εσυ απο κατω να λες ''μαλιστα!''
αα δηλαδη ειναι σπαμ που ειπα ευχαριστω..οκ..καλα παμε...
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα

Δημοσίευση από Loukas »

Calm down guys. Επικρατει μια εξαψη για το ποιος σπαμαρει και ποιος οχι. Χαλαρα παιδες ποσταρετε αφοβα και εαν υπαρχει excessive spammng θα το δουμε μην αγχνωνεστε.
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Geo-dude
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Δευ 22 Απρ, 2013 12:42 am

Re: Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα

Δημοσίευση από Geo-dude »

Scarlet έγραψε:
υπαρχει ενας γνωστος μυθος οτι τα pokemon που καηκαν στον burned tower για να σωσουν τα αλλα ποκεμον εκει ηταν ενα joltren ενα vaporeon και ενα flareon που πεθαναν, στην συνεχεια το ho-oh τα ανεστησε και τα κανε Raikou Suicune Entei?
Τον εχω ακουσει αυτο το μυθο,αλλα πιστευω οτι η Gamefreak δεν εχει λογο να μας το κρυψει.Θυμαμαι οτι οταν ειχε βγει η Ruby,Sapphire,πολλοι υποστηριζαν οτι το Rayquaza αποτελει την εξελιξη του Celebi.Κατι αναλογο πιστευω και γι'αυτον τον μυθο.Δεν εχει ισχυρες βασεις για να υφισταται.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Geo-dude την Κυρ 07 Ιούλ, 2013 6:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα

Δημοσίευση από Nicolas26K »

nikmaster9 έγραψε:
X9_Void έγραψε:Η Pokemon Green βγήκε μόνο στην ιαπωνία το 1998 αν θυμάμαι καλά
Ελλαδα και στις αλλες χωρες γτ δεν εφτασε ποτε?? :|
Την αντικατέστησαν με την Blue. Και η Green βγήκε στην Ιαπωνία στις αρχές (Φεβρουάριο νομίζω) του 1996. :geek:
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 409
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα

Δημοσίευση από Void »

Geo-dude έγραψε:
Scarlet έγραψε:
υπαρχει ενας γνωστος μυθος οτι τα pokemon που καηκαν στον burned tower για να σωσουν τα αλλα ποκεμον εκει ηταν ενα joltren ενα vaporeon και ενα flareon που πεθαναν, στην συνεχεια το ho-oh τα ανεστησε και τα κανε Raikou Suicune Entei?
Τον εχω ακουσει αυτο το μυθο,αλλα πιστευω οτι η Gamefreak δεν εχει λογο να μας το κρυψει.Θυμαμαι οτι οταν ειχε βγει η Ruby,Sapphire,πολλοι υποστηριζαν οτι το Rayquaza αποτελει την εξελιξη του Celebi.Κατι αναλογο πιστευω και γι'αυτον τον μυθο.Δεν εχει ισχυρες βασεις για να υφισταται.
Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει τίποτα για κάποιο Jolteon,Flareon ή Vaporeon.Στον μύθο νομίζω λέει το Ho-Oh δημιούργησε τα Legendary Beasts,όχι τα ανέστησε από κάποιο άλλο Pokemon...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Void την Κυρ 07 Ιούλ, 2013 8:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα

Δημοσίευση από Scarlet »

pokfan και nickmaster9 θα συνεχιζετε για πολυ ακομα το σπαμμαρισμα με τα +1 η θα μπειτε επιτελους στο θεμα οπως ολοι μας?Σοβαρα τωρα αν δεν εχετε να πειτε τιποτα προσθετο στο θεμα απλα ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΤΕ

τεσπα αυτο το video το βρηκα πολυ ενδιαφερον για δειτε

[youtube][/youtube]

edit:Τα pokemon στο burned tower συμφωνα με το manga των pokemon adventures απο νεκρα pokemon εγιναν
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα

Δημοσίευση από nikmaster9 »

X9_Void έγραψε:
Geo-dude έγραψε:
Scarlet έγραψε:
υπαρχει ενας γνωστος μυθος οτι τα pokemon που καηκαν στον burned tower για να σωσουν τα αλλα ποκεμον εκει ηταν ενα joltren ενα vaporeon και ενα flareon που πεθαναν, στην συνεχεια το ho-oh τα ανεστησε και τα κανε Raikou Suicune Entei?
Τον εχω ακουσει αυτο το μυθο,αλλα πιστευω οτι η Gamefreak δεν εχει λογο να μας το κρυψει.Θυμαμαι οτι οταν ειχε βγει η Ruby,Sapphire,πολλοι υποστηριζαν οτι το Rayquaza αποτελει την εξελιξη του Celebi.Κατι αναλογο πιστευω και γι'αυτον τον μυθο.Δεν εχει ισχυρες βασεις για να υφισταται.
Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει τίποτα για κάποιο Jolteon,Flareon ή Vaporeon.Στον μύθο νομίζω λέει το Ho-Oh δημιούργησε τα Legendary Beasts,όχι τα ανέστησε από κάποιο άλλο Pokemon...
εγω που παιζω heart gold o eusine μου λεει αυτο ακριβως που λεει ο void τα αλλα για για jolteon και βλακιες ειναι απλες συμπτωσεις
υ.γ: αν σπαμμαρουμε σκαρλετ μπορει να μας το πει μονο ενας αντμιν...
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
MASTER SOT
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Πέμ 17 Νοέμ, 2011 12:55 am
Τοποθεσία: Σιδηροκαστρο
Επικοινωνία:

Re: Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα

Δημοσίευση από MASTER SOT »

δεν ξέρω άμα το γνωρίζετε αυτό (που μαλών όχι) άλλα βρήκα κάτι για την Green
που χωρίς πλάκα έχασα στην γη κάτω απτά ποδιά μου, έχετε ακουστά το Buried Alive?
το Buried Alive είναι κάτι που σύμφωνα με διάφορες πηγές, υπαρχή στις Red-Green που
πρόκειται για έναν αγώνα με αυτό εδώ
Εικόνα
που σύμφωνα με διάφορα άρθρα πρόκειται για τον αρχικό αφεντικό στο Lavender Town (αντί για το φάντασμα
Marowak) όταν πήγαινες στην κορυφή του πύργου και μιλούσες σε μια συγκεκριμένη ταφόπλακα σου έλεγε
"Είμαι παγιδευμένος ... Και είμαι μόνος ... Έτσι, πολύ μόνος ... Δεν θα έρθεις μαζί μου;" και τότε άρχιζε ο
αγώνας, άμα νικήσεις τον αγώνα το παιχνίδι θα λαγκαρη (λόγο ότι δεν υπαρχή κάποιο πρωτόκολλο για το τη γίνετε για άμα νικήσεις, άλλα άμα χάσεις το Buried Alive λέει "Τέλος, το νωπό κρέας!" και τότε βγαίνει αυτό εδώ (ας μην το δουν
http://media.tumblr.com/tumblr_m26ohr3x921qfht3j.jpg
να και να βίντεο για μια πιο λεπτομερή εξήγηση

(δεν ξέρω τη λέτε εσείς άλλα εγώ το βρίσκω τρομακτικό, για ένα παιχνίδι σαν το pokemon τέτοιο πράγμα το βρίσκω τρομακτικό.

πηγή: http://translate.google.gr/translate?hl ... 6bih%3D653

http://translate.google.gr/translate?hl ... 6bih%3D653
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MASTER SOT την Τετ 02 Απρ, 2014 3:23 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 409
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Pokemon Green version και πιθανες συνωμοσιες γυρω απο τα

Δημοσίευση από Void »

MASTER SOT έγραψε:δεν ξέρω άμα το γνωρίζετε αυτό (που μαλών όχι) άλλα βρήκα κάτι για την Green
που χωρίς πλάκα έχασα στην γη κάτω απτά ποδιά μου, έχετε ακουστά το Buried Alive?
το Buried Alive είναι κάτι που σύμφωνα με διάφορες πηγές, υπαρχή στις Red-Green που
πρόκειται για έναν αγώνα με αυτό εδώ
Εικόνα
που σύμφωνα με διάφορα άρθρα πρόκειται για τον αρχικό αφεντικό στο Lavender Town (αντί για το φάντασμα
Marowak) όταν πήγαινες στην κορυφή του πύργου και μιλούσες σε μια συγκεκριμένη ταφόπλακα σου έλεγε
"Είμαι παγιδευμένος ... Και είμαι μόνος ... Έτσι, πολύ μόνος ... Δεν θα έρθεις μαζί μου;" και τότε άρχιζε ο
αγώνας, άμα νικήσεις τον αγώνα το παιχνίδι θα λαγκαρη (λόγο ότι δεν υπαρχή κάποιο πρωτόκολλο για το τη γίνετε για άμα νικήσεις, άλλα άμα χάσεις το Buried Alive λέει "Τέλος, το νωπό κρέας!" και τότε βγαίνει αυτό εδώ (ας μην το δουν
καλύτερα ωθεί δεν τα αντέχουν αυτά[δίχως παρεξήγηση]) http://media.tumblr.com/tumblr_m26ohr3x921qfht3j.jpg
να και να βίντεο για μια πιο λεπτομερή εξήγηση

(δεν ξέρω τη λέτε εσείς άλλα εγώ πραγματικά τρόμαξα, μπορεί να με πείτε δήλο άλλα πραγματικά για ένα παιχνίδι σαν
το pokemon τέτοιο πράγμα το βρίσκω τρομακτικό.

πηγή: http://translate.google.gr/translate?hl ... 6bih%3D653

http://translate.google.gr/translate?hl ... 6bih%3D653

Βασικα το ξερω .... :P Ητάν το 2ο creepypasta που εμαθα. :ugeek:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”