Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από Scarlet »

Divided by Zer0 έγραψε:
Nickvasilias έγραψε: Οι περισσότεροι αγαπάν περισσότερο την πρώτη κασέτα που έπαιξαν για τον ίδιο λόγο. Για 'μένα καλύτερη είναι η Black γιατί από εκεί ξεκίνησα και επειδή έχει και Snivy.
+1 στον db0 επειδη ειπε το πιο σωστο!η πρωτη κασετα ειναι αυτη που εχουμε ζησει περισσοτερο, ισως σε μικροτερη ηλικια και ισως γιατι δεν ειχαμε να ασχοληθουμε με τιποτε αλλο γι αυτοεμενα ξεχωριζει η blue,ηταν απλη, με μουσικη που σου φερνει αναμνησεις και φυσικα 36 bit που την καθηστα κλασικοτατη, ενω οι φιγουρες pokemon της που μερικες φορες δεν εμοιαζαν καθολου με του anime η του σημερα σε εκαναν να γελας(golbat)
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
dionyshs02
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ 15 Ιούλ, 2013 1:17 pm
Τοποθεσία: Αττική,Αθήνα,Νεα Σμυρνη.e-mail:dionyshs02@gmail.com

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από dionyshs02 »

Pokemon black γιατι οταν ξεκινας την περιπετεια σου αρχιζεις απο μια μικρη πολη μετα συνεχιζεις και βρισκεις μεγαλυτερες...βλεπεις τον Ghetsis να μιλαει με την Team Plasma πετα πολεμας τον Ν και ειναι τελειο το καλυτερο κοματι που μου αρεσει ειναι οταν νικας τον Ghetsis στο καστρο του Ν επισης μου αρεσει οταν βρηκα ανοιχτο ιντερνετ και εκανα μαχες με αλλους στο ιντερνετ
Άβαταρ μέλους
Megacyber69
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ, 2011 3:19 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από Megacyber69 »

Pokemon White. Κατά την γνώμη μου έχει το story με το μεγαλύτερο βάθος σε κασέτα pokemon. Για πρώτη φορά η κακιά ομάδα δεν θέλει απλά να κυριεύσει τον κόσμο (στα χαρτιά τουλάχιστον) αλλά η όλη διαμάχη γίνεται για ιδεολογικούς λόγους, ενώ σχεδόν πετυχαίνει τον στόχο της. Επίσης έχει ωραία plot twists και περιλαμβάνει έναν από τους πιο καλογραμμένους χαρακτήρες στον κόσμο των pokemon, τον Ν. 9/10, να την προτιμήσετε :P
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από Zaphirom »

Καταλαβαίνω πως για πολλούς το πρώτο τους παιχνίδι είναι το αγαπημένο, πρώτη φορά που μάθαιναν για τα Pokemon, η χαρά όταν τερμάτισαν το Story Mode, όταν πρώτη φορά έπιασαν θρυλικό χωρίς την Master Ball.
Γιαυτό τα αγαπημένα μου είναι:
Pokemon Platinum Version (το πρώτο που τερμάτισα).
Pokemon SoulSilver Version, επειδή είχε πολύ μεγάλο και ωραίο story, κάτι που μ'αρέσει σε παιχνίδι Pokemon.
Pokemon Black Version (για γραφικά και τέλειο story, μπορεί σύντομο, αλλά πολύ καλογραμμένο).
Εικόνα
pokemon_g421
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ 29 Ιουν, 2013 2:17 pm

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από pokemon_g421 »

Για τον ιδιο λογο με τον db0 θα επιλεξω τη diamond, καθως ηταν η πρωτη μ κασετα, ειχα τις μεγαλυτερες εντυπωσεις (οπως ειναι φυσικο) και στα ματια το παιχνιδι αυτο μεγαλοποιουνταν και γινοταν ξεχωριστο....
Επισης , ειχε παρα πολυ ωραια starters και γενικα είναι η πιο <<κλασικη>> και παλια κασετα που εχω....
Άβαταρ μέλους
ninetales92
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ 12 Οκτ, 2013 10:53 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από ninetales92 »

η αγαπημενη μου κασετα ηταν η soylsilver που ειχες το αρχικο ποκεμον εξω και σε ακολουθουσε μου αρεσαν τα γραφικα το μονο που μου την εσπαγε ηταν οταν εμπενες center οπου εκανες ανανεωση τα ποκεμον σου και το ποκεμον δεν ηταν εξω:(
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από Andreecko »

Θα έλεγα (πλέον) η Χ.
Καθώς έχει ποιο ρεαλιστικά γραφικά και εφέ στη μάχη.
Είναι εντελώς άλλη αίσθηση από τις υπόλοιπες.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
nikosp12
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ 11 Μάιος, 2014 6:16 pm

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από nikosp12 »

Εγώ είμαι γενικά φαν όλων των κασετών pokemon που έχω παίξει. Η καθεμία είχε τη δική της ιστορία, τα δικά της γραφικά και διαφορετικά pokemon για να εκπαιδεύσω. Αν επρεπε να διαλεξω την αγαπημενη μου θα ελεγα την emerald.
Ήταν απο τα πρωτα μου παιχνιδια pokemon όταν ακόμη ήμουν αρχάριος και με συγκινησε ιδιαιτερα. Μου άρεσε η ιστορια της, τα τοπία και οι πόλεις της, που στη Hoenn υπηρχαν δυο teams και τα πολλα θρυλικα που μπορουσες να πιασεις. Επισης, με εντυπωσιασε που τα pokemon εκαναν μια κινηση οταν εβγαιναν απο τις pokeballs, αλλα και η μουσικη στα routes και στις μαχες (ιδιαίτερα τη μουσικη wild battle τη λατρεψα!) Πιστευω οτι ειναι ενα φανταστικο παιχνιδι!
jonnn
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ, 2014 3:25 am

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από jonnn »

Η Crystal! Ωραίες αναμνήσεις...
Άβαταρ μέλους
Geo-dude
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Δευ 22 Απρ, 2013 12:42 am

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από Geo-dude »

jonnn έγραψε:Η Crystal! Ωραίες αναμνήσεις...
;) ;) ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”