Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Άβαταρ μέλους
Michael
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιουν, 2012 9:12 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από Michael »

Η αγαπημένη μου κασέτα πόκεμον είναι η Heart Gold επειδή έχει πολύ ωραία πλοκή σαν κασέτα,έχει πανέμορφα τοπία στην johto region πιο πολύ από ότι στην kanto region,τα gym είναι εντυπωσιακά ειδικά το πρώτο(Violet City) το οποίο είναι το πιο υπέροχο από όλα σε σχέση με όλα τα άλλα gyms διότι παλεύεις στον αέρα κάτι πολύ προτότυπο.Επίσης ωραία gyms είναι το δεύτερο(Azalea Town),το τρίτο(Goldenrod City),το τέταρτο(Ecruteak City),το όγδοο(Blackthorn City).Αυτά από την johto region και από την kanto το έβδομο(Cinnabar Island(In Heart Gold Seafoam Islands)).Επίσης μου αρέσουν σαν εμφάνιση όλοι οι αρχηγοί της johto region και ιδιαίτερα ο Falkner,o Bugsy,η Whitney,ο Morty και η Clair διότι τα τελικά τους πόκεμον είναι ιδιαίτερα και οι ίδιοι σαν εμφάνιση είναι ιδιαίτεροι.Στην Heart Gold μου αρέσουν πολύ τα όλα τοπία και όλες οι πόλεις αλλά περισσότερο η Violet City,η Azalea Town,η Goldenrod City,η Ecruteak City,η Olivine City και η Blackthorn City αλλά και όλα τα δάση,οι σπηλιές και όλα τα διάφορα.Τέλος το καλύτερο κομμάτι της κασέτας είναι ο τρόπος με τον οποίο εμφανίζεται το HO-OH.
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΑΣ ΚΑΣΕΤΑ ΠΟΚΕΜΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από Nightmare »

Και εμενα μου αρεσει η περιοχη Johto. Τα αρχικα pokemon ειναι καλα σχεδιασμενα, εχει ωραια τοπια στην HeartGold και SoulSilver

Αλλα απο πλοκη δεν εχει κατι ιδιαιτερο. Για την πλοκη των παιχνιδιων επιλεγω τις Platinum και Black 2 and White 2

εμφανισιακα μ'αρεσουν οι Morty, Jasmine, Clair, Blaine, Sabrina, Blue, Juan, Wallace, Fantina και Candice 8-)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nightmare την Κυρ 23 Σεπ, 2012 11:29 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
HikenNoAce
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 06 Σεπ, 2012 12:59 am
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΑΣ ΚΑΣΕΤΑ ΠΟΚΕΜΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από HikenNoAce »

Silver λογω νοσταλγιας και γιατι φαινοταν τοσο μεγαλη η εξελιξη σε σχεση με την πρωτη γενια σε οτι αφορα το gameplay.
Αλλαζε η ωρα, τα sprites ηταν πιο ομορφα σχεδιασμενα και υπηρχαν περισσοτερα χρωματα, και οσο για τα νεα pokemon, ηταν εξισου πρωτοτυπα και ωραια οσο και της πρωτης γενιας.
Οσοι ειχαν αγορασει silver/gold/crystal μετα την red/blue/yellow ξερουν τι εννοω.
WHITE FC: 3010 2912 5568
WHITE 2 FC: 4127 3038 0649
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από Andreecko »

Εγώ White, είχε πάρα πολλά πράματα να κάνεις και όντως ήταν το παιχνίδι που ευχαριστήθηκα.

έφτιαξα τον τίτλο, όχι caps plz.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
PokemonLvX
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τετ 31 Αύγ, 2011 5:18 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από PokemonLvX »

Platinum, καθώς ήταν η κασέτα που απόλαυσα και ακόμη απολαμβάνω να παίζω περισσότερο. Τέλεια, ανανεομένη ιστορία, όμορφες τοποθεσίες και ωραίο Pokedex.
Charizard, I choose you !!!
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από Scarlet »

silver επειδη πηγαινες σε 2 περιοχες και πολεμαγες τον gary και τον ash (blue&Red) ενω το αποκορηφωμα ηταν που ειδα την μοιρα του cinnabar island και οι προκλησεις που υπηρχαν στις περιοχες πριν τα θρυλικα(ειδικα τον πυργο του ho oh)
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Crystal all the way. Το εννοώ. Είναι διαμάντι. Από τους παλιούς, η 2η γενιά θεωρείται ό,τι καλύτερο είχε να μας δώσει ολόκληρη η σειρά. Box training, 10 βιταμίνες στα πάντα (στις νέες με το ζινκ αναγκάζεσαι να διαλέξεις να αφήσεις κάποιο στατιστικό στην απέξω), celebi χωρίς event (european/usa) ή trade (japanese), extremespeed dratini, η Jasmine (μεγάλη αγάπη, τότε είχα μια συμμαθήτρια που μου άρεζε και ήταν ολόιδιες μα μόνο στην εμφάνιση δυστυχώς και όχι στον καλό χαρακτήρα), Suicune sub-quest, αναβάθμιση πληροφοριών στη βιβλιοθήκη/ακαδημία του Stadium 2 με την Crystal σε transfer pack και πολλά, πολλά άλλα. Σχετικά και άσχετα. Λιγάκι random, αλλά αυτός είμαι παιδιά :trollface:
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από PokFan »

Silver/Gold/Crystal the best..2 regions τελειες περιπετιες τελεια ποκεμον και πολλα αλλα!
μετα πιο πολυ μου αρεσει η firered/leafgreen...εχει πολυ καλο πρωταθλημα εκπαιδευεις πολυ γρηγορα τα ποκεμον και γενικως ειναι ωραια κασετα
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
Άβαταρ μέλους
upliftingmaster
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ, 2012 9:23 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από upliftingmaster »

Χαλαρα platinum και emerald.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Ποια είναι η αγαπημένη σας pokemon κασέτα;

Δημοσίευση από nikmaster9 »

η αγαπημενη μου ποκεμον κασετα θα ελεγα οτι ηταν η εμεραλντ και η χρυση!
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”