Αν τα πόκεμον υπήρχαν..

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kellia
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ 15 Ιουν, 2012 3:32 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς

Αν τα πόκεμον υπήρχαν..

Δημοσίευση από Kellia »

Αν τα Πόκεμον υπήρχαν τι σχετικό επάγγελμα θα κάνατε? Θα γινόσασταν Ranger, Professor, Breeder, Coordinator κ.λπ. ή εκπαιδευτής? Και ποια Πόκεμον θα θέλατε να είναι στην ομάδα σας? Προσωπικά θα γινόμουν εκπαιδεύτρια (φυσικά :lol: ) και στην κυρίως ομάδα μου θα ήθελα να έχω Gengar, Gardevoir, Umbreon, Hydreigon, Luxray και Blastoise, έπειτα Togekiss, Meganium, Jolteon, Charizard, Glaceon, Weavile, Dusknoir... λίγα ε? :P
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Αν τα Πόκεμον Υπήρχαν

Δημοσίευση από Nightmare »

Θα ηθελα να ημουν εκτροφεας pokemon. Να ειχα το δικο μου εκτροφειο και να πολουσα αυγα pokemon

Στην ομαδα μου θα ειχα ενα shiny Zorua για πρωτο μου pokemon και μετα τα εξης: Quilava, Luxray, Beartic, Krookodile, Lairon, Kirlia, Houndoom, Ampharos, Umbreon, Glaceon, Scizor, Zebstrika, Steelix Braviary, Mightyena, Roserade, Milotic και Mismagius. Αυτα τα λιγα... :P

EDIT: Παντως αν υπηρχαν τα pokemon σιγουρα θα ειχα παρεα, και δεν θα ενιωθα μονος
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
Michael
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιουν, 2012 9:12 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Αν τα Πόκεμον Υπήρχαν

Δημοσίευση από Michael »

Εγώ πιστεύω ότι αν υπήρχαν δεν θα ήταν μαγευτικά τα τοπία όπως στα ανιμέ.Εξάλλου,κατά την γνώ,η μου καλύτερα είναι να τα έχουμε μέσα στις κασέτες με όλα τα μαγευτικά μέρη παρά εδώ στις άχαρες πόλεις της Ελλάδας.Τέλος πιστεύω ότι αν υπήρχαν στην πραγματικότητα κανένας δεν θα τα εκτιμούσε και ο περισσότεροι θα τα χρησιμοποιούσαν για κακό σκοπό και ο κόσμος της φαντασίας μας δε θα λειτουργούσε καθόλου.Καλύτερα να τα δημιουργείς παρά να τα έχεις στον κόσμο και εξάλου αν υπήρχαν δεν θα ήταν έτσι αλλά θα ήταν τελείως διαφορετικά.
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: Αν τα Πόκεμον Υπήρχαν

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Εγώ θα ήθελα να γινόμουν Gym Leader. Θα ήθελα να έχω στη δούλεψή μου επιστήμονες και τσιράκια (κάτι σαν τον Τζιοβάνι δηλαδή), με μοναδικό σκοπό την απόκτηση γνώσης και δύναμης (το φτιάξε το υπέρτατο πόκεμον δεν ακούγεται καθόλου άσχημο τελικά). Βέβαια δεν θα τους φερόμουν υποτιμητικά και άσχημα, αλλά όχι και να κρέμεσαι κυριολεκτικά από το αν το τάδε Pidgey έφαγε το φαγητό του, αν το δείνα Rattata δεν θέλει να κάτσει να το γιατρέψεις κτλ. Από τα δικά μου όμως θα φρόντιζα να μην τους λείπει τίποτε. Και αντί για τα κλεψίματα και τις απαγωγές, απλώς θα αναπαρήγαγα τα σπάνια και δυνατά πόκεμον για να τα πουλήσω τίμια και ευσυνείδητα στις μάζες.

ΑΝ υπήρχαν, θα φρόντιζα να κάνω πολλά ταξίδια μαζί τους, κάτι το οποίο αποφεύγω στην αληθινή ζωή, λόγο κόστους και άλλων λόγων. Άλλωστε θα ήταν υπέροχο να σερφάρεις πάνω στο σνόρλαξ, είναι σαν να έχεις ένα ολόκληρο δικό σου μικρό νησί!
Άβαταρ μέλους
begore
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Παρ 29 Ιουν, 2012 10:19 pm
Τοποθεσία: Καλλθεα Αθηνας
Επικοινωνία:

Re: Αν τα Πόκεμον Υπήρχαν

Δημοσίευση από begore »

εγω μαλλον θα ειχα ενα eevee και θα καναμε ταξιδια πιανωντας αλλα pokemon με σκοπο να γινω gym leader.Η τελικη μου ομαδα θα ηταν umbreon/espeon,typlosion,empoleon,pidgeot,scizor και baneye Εικόνα :trollface:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αν τα Πόκεμον Υπήρχαν

Δημοσίευση από Scarlet »

Τρελος βιολογος Pokemon που εννονει DNA απο πολλα pokemon και φτιαχνει υβριδικους κλονους
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
HikenNoAce
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 06 Σεπ, 2012 12:59 am
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Αν τα Πόκεμον Υπήρχαν

Δημοσίευση από HikenNoAce »

Εγω θα γινομουν pokemon breeder και θα ειχα στην φαρμα μου miltank για γαλα ,combusken και blaziken για αυγα καθως και τσοπανοσκυλα growlithe... :trollface:
WHITE FC: 3010 2912 5568
WHITE 2 FC: 4127 3038 0649
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Αν τα Πόκεμον Υπήρχαν

Δημοσίευση από Andreecko »

εγώ θα ήμουν προθυπουργός-δικτάτορας, θα άκουγα τις απόψεις των κατοίκων, θα φρόντιζα την παιδεία, την υγεία (pokemon center), να είχαν όλοι απασχόληση, δωρεάν διατροφή για όλους τους trainers, άφθονα Pokedollars και καλή 6άδα:

Klinklang, Emborar, Sesmitoad, Chandelure, Virizion, hydreigon.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
PokemonLvX
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τετ 31 Αύγ, 2011 5:18 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: Αν τα Πόκεμον Υπήρχαν

Δημοσίευση από PokemonLvX »

Εγώ πάλι θα ήθελα να γίνω σαν τον Gary Oak, δίνοντας ωστόσο περισσότερη βαρύτητα στο κομμάτι του Pokemon Trainer και όχι Researcher. Θα ξεκινούσα σίγουρα από την περιοχή Sinnoh, με ένα Charmander στο πλευρό μου, ειδική παραγγελία από τον Oak ;)
Charizard, I choose you !!!
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: Αν τα Πόκεμον Υπήρχαν

Δημοσίευση από PokFan »

εγω εκπαιδευτης...θα ειχα πιασει και γκομενα την may :P
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”