Αγαπημένο Shiny Pokemon

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Scarlet έγραψε:εχεις δει ποτε χρυσο arcanine?ενα σου λεω αν αυτο το pokemon ηταν στην ελλαδα θα το εγδερναν,θα του περναν το δερμα και θα το πουλουσαν :D καθαρο χρυσο δερμα
Ωραίο... Αλήθεια, πού το πέτυχες; Μην παραλείπεις τα βασικά!
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από Scarlet »

fire red χορτο ,την ιδια μερα μαζι με ενα χρυσο unown T εμεινα 0_0
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Scarlet έγραψε:fire red χορτο ,την ιδια μερα μαζι με ενα χρυσο unown T εμεινα 0_0
Εκείνο το χρυσό Unown πρέπει να ήταν αρκετά συνηθισμένο, για να το είχα βρει κι εγώ... Πάντως άλλο δεν βρήκα (στην εξομοίωση) στην τρίτη γενιά, αφιέρωσα κάπου στις 400 ώρες παλιότερα σύνολο (βέβαια συνυπολογίζοντας το πλήκτρο ταχύτητας σε 500% emulation speed). Το καλό ήταν ότι μπορείς να ανταλλάξεις σε No$gba + VbaLink, εξομοιώνοντας 2 gameboy ταυτόχρονα.

Το Arcanine είναι και χρήσιμο. Πιστεύω δεν το κράτησες μόνο για διακόσμηση; Εγώ τώρα παλεύω να ανεβάσω το happiness του χρυσοπράσινου zubat μου (που το έκανα golbat), για να γίνει ένα ανοιχτόχρωμο ροζ crobat με πράσινα φτερά! Εκεί που τσατίζομαι (και μάλιστα πολύ) είναι ότι δεν υπάρχει τρόπος να επικοινωνήσει η δεύτερη με την τρίτη γενιά (για ανταλλαγές έστω, μόνο). Αλλά ήδη βγήκα εκτός θέματος.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από Loukas »

Scarlet έγραψε:fire red χορτο ,την ιδια μερα μαζι με ενα χρυσο unown T εμεινα 0_0
Μπορεις να κοιταξεις αν το nature του unknown ειναι το ιδιο με του Arcanine?
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από Scarlet »

οχι δεν ειναι,το μπλε UNOWN T ειναι bashful ενω το arcanine jolly
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από Loukas »

Scarlet έγραψε:οχι δεν ειναι,το μπλε UNOWN T ειναι bashful ενω το arcanine jolly
Φανηκες τυχερος γιατι υπηρχαν shiny frames κοντα και επιασες 2 shiny
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από Scarlet »

ναι και οταν επιασα το unown ειμουν:α οκ μου βγηκε χρυσο!αλλα μολις εμφανηζεται το growlith...τοτε παθαινω αμοκ
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
johnaris1
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Πέμ 25 Αύγ, 2011 11:47 am
3DS Mii Name: Calem
Τοποθεσία: Mordor

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από johnaris1 »

Shiny Arcanine!! Το αγαπημένο μου γενικά αλλά και shiny!!
3DS Friend Code: 0920-1495-5327
In-game name: Calem

Glitch Pokémon Eater!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
upliftingmaster
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ, 2012 9:23 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από upliftingmaster »

Rayquaza
IronMaiden666GR
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ 31 Αύγ, 2012 1:00 am

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από IronMaiden666GR »

Λοιπόν. Από αυτά που έχω το αγαπημένο μου είναι το Camerupt. Όταν αγόρασα μία sapphire το είχε μέσα, εξελιγμένο από shiny Numel. Τσέκαρα τα πάντα για να δω ότι είναι legit. Έχω και ένα shiny Shiftry που είχε μέσα μία FireRed που μου έδωσε ένας φίλος μου. Αν και δεν μου αρέσει καθόλου.
Παλιότερα είχα συναντήσει shiny Meowth στο οποίο πάτησα run αφού δεν ήξερα τι είναι τα shiny.
Στην Crystal έχω ένα shiny Stantler. Παραλίγο να μην το προσέξω ότι είναι shiny.
Τέλος αυτό που κλαίω περισσότερο απ'όλα είναι το shiny Zapdos το οποίο είχε Paralyze, 1 HP, του πέταξα καμιά 50αρια Ultra ball και τελικά πέθανε από το Struggle. RIP
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”