Αγαπημένο Shiny Pokemon

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από Scarlet »

το θεμα ειναι πιο απ'ολα τα pokemon αγαπατε στην shiny μορφη τους!μπορει ενα βαρετο και χωρης καθολου ενδιαφερον pokemon στην απλη μορφη του να μοιαζει βαρετο αλλα στην shiny ειναι τελειο!οποτε και γι αυτο εφτιαξα αυτο το θεμα

εμενα η αγαπημενη shiny μορφη pokemon ειναι το metagross!χρυσο Χ στην μουρη και ολο ειναι ασημι!πως να μην το βαλεις στην pokemoκαρδια σου! :lol:
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
begore
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Παρ 29 Ιουν, 2012 10:19 pm
Τοποθεσία: Καλλθεα Αθηνας
Επικοινωνία:

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από begore »

Black Crarizard 4ever!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από Loukas »

Θα ελεγα το shiny mew μαρεσει πολυ καθως και το μαυρο Rayquaza
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

*COUGH* *COUGH*

rayquaza μαλον. Δεν ξερω , πολα ειναι , δεν μπορω να διαλεξω ενα :P αντε πειτε Scizor.
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από PokFan »

Black Rayquaza & Black Charizard :D
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
Άβαταρ μέλους
HikenNoAce
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 06 Σεπ, 2012 12:59 am
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από HikenNoAce »

Nidoking και Charizard
WHITE FC: 3010 2912 5568
WHITE 2 FC: 4127 3038 0649
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Εκτός από το κόκκινο Γκέραντος, παλιά είχα την ευχαρίστηση να κατέχω 4 shiny. Pinsir (από Σαφάρι της κόκκινης, που στέλνοντάς το στη 2η γενιά έγινε shiny), πράσινο Grimer που το έκανα Muk, και το βρήκα δυτικά της Fuchsia στη Silver, και 2 shiny Caterpie/Weedle, με διαφορά μόνο ενός λεπτού encounter μόλις, στο Viridian Forest, στην Crystal, όλα τους εξελιγμένα πλήρως μετά την αιχμαλώτιση φυσικά. Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει. Αυτά είναι τα αγαπημένα μου Shiny, γιατί αυτά έπιασα εγώ! Αλλά το Muk είναι πόκεμον του Ash με πολλές στιγμές στο άνιμε, και αστείο όσο παραμένει με τον Όακ, το Πίνσιρ είναι δυνατό και επίσης είχε καλή εμφάνιση στο άνιμε, και τα Weedle/Caterpie είναι τα πρώτα, βασικά, παλιά έντομα, τα οποία με έκαναν πολύ χαρούμενο που τα πέτυχα σε αυτήν την εκδοχή τους, κι ας θεωρούνται από πολλούς, πάρα πολύ αδύναμα... :P
tarnumjg
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ 04 Ιουν, 2012 6:23 pm

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από tarnumjg »

εγω το μονο shiny που εχω συναντησει σε πανω απο 1000ωρες ποκεμον ηταν ενα shiny LAIRON στο τελευταιο walkthrough Μιας emerald αλλα ρε γαμωτο ηταν στο p.c. δυστυχως ... πραγματικα κριμα σε game εχω ψαξει , εχω κανει μεχρι 32 ρεκορ στο pokeRadar αλλα τιποτα :P μετα απο λιγο βαρεθηκα και το αφησα,οποτε γινει ας γινει :P
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

tarnumjg έγραψε:εγω το μονο shiny που εχω συναντησει σε πανω απο 1000ωρες ποκεμον ηταν ενα shiny LAIRON στο τελευταιο walkthrough Μιας emerald αλλα ρε γαμωτο ηταν στο p.c. δυστυχως ... πραγματικα κριμα σε game εχω ψαξει , εχω κανει μεχρι 32 ρεκορ στο pokeRadar αλλα τιποτα :P μετα απο λιγο βαρεθηκα και το αφησα,οποτε γινει ας γινει :P
Κι εγώ στον υπολογιστή είχα βρει μονάχα ένα shiny, ένα Unown κιόλας, στην Fire Red (αν θυμάμαι καλά). Γενικά όμως έχω την εντύπωση ότι στις πρώτες δύο γενιές, πιο εύκολο ήταν να πετύχεις Shiny. Γιατί μεταξύ άλλων, αν έκανες το Glitch με την μετατροπή ενός απλού Ditto πρώτης γενιάς σε shiny, τα αυγά που βγαίνουνε με αυτό για έναν γονέα, βγαίνουν πιο συχνά shiny (τώρα έχω ένα Mareep που βγήκε shiny, το αναπαρήγαγα να το στείλω στην Κρύσταλ που δεν έχει).
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: αγαπημένο Shiny Pokemon

Δημοσίευση από Andreecko »

tarnumjg έγραψε:εγω το μονο shiny που εχω συναντησει σε πανω απο 1000ωρες ποκεμον ηταν ενα shiny LAIRON στο τελευταιο walkthrough Μιας emerald αλλα ρε γαμωτο ηταν στο p.c. δυστυχως ... πραγματικα κριμα σε game εχω ψαξει , εχω κανει μεχρι 32 ρεκορ στο pokeRadar αλλα τιποτα :P μετα απο λιγο βαρεθηκα και το αφησα,οποτε γινει ας γινει :P
κάνε RNG ;) θα πιάσεις εύκολα shiny και με καλά IV.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”