Ποιό είναι το πιο υποτιμημένο ποκεμον ;

Γενική συζήτηση σε ότι αφορά τα Pokemon
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Ποιό είναι το πιο υποτιμημένο ποκεμον ;

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Οπως λεει ακι ο τιτλος , ποιο ειναι το πιο υποτιμιμενο ποκεμον κατα την γνωμη σας?

Εγω πιστευω πως ειναι το

Εικόνα
Dunsparce

Δεν βλεπω τον λογο αλλα πολοι το θεορουν ασχημο , αχρηστο , οτι θα ηταν καλυτερα αν δεν υπυρχε και οτι δν βλεπουν που θα μπορουσε να χρισιμευει η σε τι ειναι καλο.Μπορει να μην εχει πολυ ψιλα Στατς αλλα μετα οπως λεει και στο smogon εχει Serene Grace και μπορει να μαθει επειθεσεις οπως rock slide , body slam , zen headbutt και αλλες τετοιες επειθεσεις που το κανουν αρκετα καλο ακομα και στα RU.Ενταξι.....δν λεω υπαρχουν πολυ καλυτερα πκμν απο αυτο αλλα και πολυ χειροτερα απο αυτο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kingnothing412 την Τετ 05 Σεπ, 2012 2:55 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
garchomp osfp
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Σάβ 01 Οκτ, 2011 3:48 pm
Τοποθεσία: Πόρος

Re: Ποιο ειναι το πιο υποτιμιμενο ποκεμον?

Δημοσίευση από garchomp osfp »

για μενα ειναι το scrafty... δηλαδη παιζω στα OU στο PO και μονο που δεν γελανε που το χρησιμοποιω... κι ομως ποιος ξερει ποσα sweep μου εχει χαρισει!! :) ειδικα με dragon dance ειναι τερας!!!!
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Ποιο ειναι το πιο υποτιμιμενο ποκεμον?

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

garchomp osfp έγραψε:για μενα ειναι το scrafty... δηλαδη παιζω στα OU στο PO και μονο που δεν γελανε που το χρησιμοποιω... κι ομως ποιος ξερει ποσα sweep μου εχει χαρισει!! :) ειδικα με dragon dance ειναι τερας!!!!
Το Scrafty ειναι πραγματικα φοβερο.........με εκπλισει που υπαρχουν ατομα που το θεορουν αχριστο.Αλλα θελει λιγη εμπειρια για να παιξεις σωστα.
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Erika
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ 26 Νοέμ, 2011 6:51 pm

Re: Ποιο ειναι το πιο υποτιμιμενο ποκεμον?

Δημοσίευση από Erika »

Σίγουρα, το Snorlax. Πολλοί το λένε χοντρό, άσχημο και τεμπέλικο αλλά έχει ένα Giga Impact... σε στέλνει απέναντι :Ρ Το θέμα είναι πως μπορείς να του βάλεις Rest, και ένα Sleep Talk και Giga Impact και Body Slam, και το Snorlax ΣΚΟΤΩΝΕΙ!
Erika striked ;)
Άβαταρ μέλους
Erika
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ 26 Νοέμ, 2011 6:51 pm

Re: Ποιο ειναι το πιο υποτιμιμενο ποκεμον?

Δημοσίευση από Erika »

Kingnothing412 έγραψε:
garchomp osfp έγραψε:για μενα ειναι το scrafty... δηλαδη παιζω στα OU στο PO και μονο που δεν γελανε που το χρησιμοποιω... κι ομως ποιος ξερει ποσα sweep μου εχει χαρισει!! :) ειδικα με dragon dance ειναι τερας!!!!
Το Scrafty ειναι πραγματικα φοβερο.........με εκπλισει που υπαρχουν ατομα που το θεορουν αχριστο.Αλλα θελει λιγη εμπειρια για να παιξεις σωστα.

Παίζεις Pokemon Online? Και εγω :)
Erika striked ;)
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Ποιο ειναι το πιο υποτιμιμενο ποκεμον?

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Erika έγραψε:Σίγουρα, το Snorlax. Πολλοί το λένε χοντρό, άσχημο και τεμπέλικο αλλά έχει ένα Giga Impact... σε στέλνει απέναντι :Ρ Το θέμα είναι πως μπορείς να του βάλεις Rest, και ένα Sleep Talk και Giga Impact και Body Slam, και το Snorlax ΣΚΟΤΩΝΕΙ!

Καλοσηρθες Erika βλεπω πως εισε καινουρια/ος στο φορουμ.

Και παλι θα πω πως εκπλησομαι αρκετα που υπαρχουν ατομα που υποτιμανε το σνορλαξ , προσοπικα εγω το φοβαμαι παρα πολυ.Εχω και ενα με persuit , fire punch , bodyslam και earthquake.Με σωζει καθε φορα , πολυ καλο για να σκοτονει ενοχλιτικα ferrothorn kai jirachi και πολα ατομα την πατανε με το pursuit. Μετα εχουμε και το body slam που προκαλει και paralyze και ειναι stab......ειναι απλα φοβερο :) επεισεις , (λιγο ασχετο με το θεμα βεβεα αλλα) εχω και εγω PO.Αν θες παμε μια μαχη?Στειλε μου ΠΜ :)
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
makister
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ 26 Νοέμ, 2011 9:23 pm

Re: Ποιο ειναι το πιο υποτιμιμενο ποκεμον?

Δημοσίευση από makister »

Το πιο υποτιμημένο είναι το Woobat. Στην αρχή της White σε ξελασπώνει πολύ εύκολα! :D
MILOTIC-THE ONLY ONE
Εικόνα
Douros
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 7:55 am
Τοποθεσία: θεσσαλονικη-αθηνα

Re: Ποιο ειναι το πιο υποτιμιμενο ποκεμον?

Δημοσίευση από Douros »

για εμενα ειναι το clefable. προσωπικα σε καποια teams μου στο pokemon online το χρησιμοποιω ως εξης: brave nature, max att, max sp att, magic guard ability, life orb kai moves: double edge, fire blast, grass knot, thunderbolt. απλα τα σπαει. και ειναι και πολυ απροβλεπτο.
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Ποιο ειναι το πιο υποτιμιμενο ποκεμον?

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Douros έγραψε:για εμενα ειναι το clefable. προσωπικα σε καποια teams μου στο pokemon online το χρησιμοποιω ως εξης: brave nature, max att, max sp att, magic guard ability, life orb kai moves: double edge, fire blast, grass knot, thunderbolt. απλα τα σπαει. και ειναι και πολυ απροβλεπτο.
Χμ , ναι αυτο ειναι οντος πολυ απροβλεοπτο.....δν ηξερα οτι ηταν τοσο καλο , θα το δοκιμασω :)
(και εγω να σας πω την αληθεια δν το ειχα σκευτει ποτε ως καλο πκμν στο CB :lol: )
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
garchomp osfp
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Σάβ 01 Οκτ, 2011 3:48 pm
Τοποθεσία: Πόρος

Re: Ποιο ειναι το πιο υποτιμιμενο ποκεμον?

Δημοσίευση από garchomp osfp »

Erika έγραψε:
Kingnothing412 έγραψε:
garchomp osfp έγραψε:για μενα ειναι το scrafty... δηλαδη παιζω στα OU στο PO και μονο που δεν γελανε που το χρησιμοποιω... κι ομως ποιος ξερει ποσα sweep μου εχει χαρισει!! :) ειδικα με dragon dance ειναι τερας!!!!
Το Scrafty ειναι πραγματικα φοβερο.........με εκπλισει που υπαρχουν ατομα που το θεορουν αχριστο.Αλλα θελει λιγη εμπειρια για να παιξεις σωστα.

Παίζεις Pokemon Online? Και εγω :)
εννοειται!! στα ubers ειχα ανεβει 50αδα με 3 ονοματα αλλα με το decay που εχει εχω χασει καμια 250αρια ποντους χαχαχ... τωρα παιζω OU... πως σε λενε εκει να κανουμε καμια μαχη?? εμενα θα με βρεις ειτε σαν garchomp osfp ,ειτε babis juve ,ή bg7...
υγ: το snorlax ειναι τερας με curse, rest, return και μια ακομα επιθεση της επιλογης σας... ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”