Τουρνουά 4ης Γενιάς OU - ( Wi-Fi )

Παλιά τουρνουά που έγιναν, από το 2011 μέχρι το 2021
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Shiv
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ, 2011 3:01 am
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Τουρνουά 4ης Γενιάς OU - ( Wi-Fi )

Δημοσίευση από Shiv »

Μιας και βλέπω ενδιαφέρων τις τελευταίες μέρες είπα να αρχίσω ένα τουρ 4ης γενιάς(Diamond/Pearl/Platinum/HG/SS)
Όποιος θέλει να συμμετάσχει ας ποστάρει παρακάτω μέχρι τις 30/5/13
Το τουρνουά θα αρχίσει απο τις 31/5
Κανόνες αύριο η μεθαύριο.
Βραβεία θα είναι Shinies,pokemon με καλά iv's και διάφορα events που έχω στην Soulsilver μου,τα οποία θα τα ανακοινώσω αύριο η μεθαύριο.
Παίρνω μέρος και εγώ οπότε αν κερδίσω τα βραβεία του 1ου πάνε στον 2ο,τα βραβεία του 2ου στον 3ο κτλ.
8 συμμετοχές το ελάχιστο για να γίνει το τουρνουά
Συμμετοχές:
1.Shiv
2.babis95
3.x9_Void
4.Christos21
5.nikmaster9
6.Giorgans
7.babismanias
8.pokFan
9.panos8
Δώρα
Spoiler:
Shinies Growlithe Εικόνα Beldum Εικόνα Chimchar Εικόνα

Events Michina Arceus Εικόνα FAL 2010 MewΕικόνα SMR2010 JirachiΕικόνα SPR2010 Shiny PichuΕικόνα

IV'd Gible 31/31/31/17/31/31 AdamantΕικόνα Azelf 30/31/31/31/31/31 Naive Εικόνα
Όλα τα δώρα είναι legit καθώς τα events τα έχω πάρει μόνος μου όταν γινόντουσαν,τα shinies τα έχω βγάλει απο αυγό όταν προσπαθούσα να μάθω rng για shinies και τα iv'd έχουν γίνει RNG απο εμένα.Ο 1ος διαλέγει 4 απο τα παραπάνω,ο 2ος 3 και ο 3ος 2.
Κανόνες
Spoiler:
Αρχικά το tour είνα Double Elimination
1.Απαγορεύονται αυστηρά τα hacked pokemon.Τα hacked pokemon είναι αυτά που δεν έχουν πιαστεί με θεμιτό τροπο.Η χρησιμοποίηση hacked pokemon θα οδηγήσει στον αποκλεισμό του παίχτη απο το τουρνουά. Αυτό το τουρνουα είναι για να ευχαριστηθούμε καμιά μάχη,για να προπονηθούν όσοι θέλουν να ασχολιθούν με Gen IV competitive και να περάσουμε διασκεδαστικά τον χρόνο μας.Δεν είναι ούτε για να κερδίσουμε τα βραβεία με αθέμιτο τρόπο αλλά ούτε και να κουρευτούμε οτι νικήσαμε.
2.Επιτρέπονται όλα τα Pokemon εκτός από τα Ubers τα οποία είναι:
Arceus
Darkrai
Deoxys (all forms)
Dialga
Garchomp
Giratina
Giratina-O
Groudon
Ho-oh
Kyogre
Latias
Latios
Lugia
Manaphy
Mew
Mewtwo
Palkia
Rayquaza
Salamence
Shaymin-S
Wobbuffet
3.Όλες οι μάχες γίνονται Forced 100Lv.
4.Σε περίπτωση disconect αποκλείεται ο παίκτης που το έκανε.Να είστε κοντά στο router ώστε να μην έχετε προβλήματα σύνδεσης.
5.Species Clause: Απαγορεύεται να έχετε 2 ίδια Pokemon στην ομάδα σας.

6.Sleep Clause: Δεν επιτρέπεται να κοιμίσετε παραπάνω από 1 Pokemon του αντιπάλου σας.Η επίθεση Rest δεν μετράει.

7.OHKO Clause: Απαγορεύονται οι επιθέσεις Horn Drill, Guillotine, Fissure και Sheer Cold


Ζευγάρια :
Εικόνα
Αν είστε νέοι στο Forum διαβάστε τους κανόνες ;)
Pokemon White FC:4040-5231-4571
3DS FC : 1306 - 6153 - 6742
Άβαταρ μέλους
babis95
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν, 2013 4:54 pm

Re: Πρωτάθλημα 4ης γενιάς

Δημοσίευση από babis95 »

είμαι μέσα
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Πρωτάθλημα 4ης γενιάς

Δημοσίευση από Void »

MY DREAM COMES TRUE.

Συμμετέχω!

Μια ερώτηση,άμα δεν μας βολεύει η ημερομηνία για μια μάχη,γίνετε να αλλάξει ή αυτός που δεν μπορεί χάνει;
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Πρωτάθλημα 4ης γενιάς

Δημοσίευση από Nightmare »

Shiv έγραψε:30/5/12
κοιτα θα συμμετειχα και εγω αλλα δεν με βολευει η ημερομηνια και δεν εχω και καποια χρονομηχανη. ανακαλυφθηκαν τα ταξιδια στο χρονο και δεν το προσεξα; πω ρε ποσο πισω εχω μεινει...

Also, o X9_Void εχει δικιο. βρηκες και εσυ την καταλληλη περιοδο για τουρνουα (περιοδος εξετασεων)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nightmare την Παρ 24 Μάιος, 2013 11:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
Christos21
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 10:43 am

Re: Πρωτάθλημα 4ης γενιάς

Δημοσίευση από Christos21 »

Μέσα και εγώ
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Πρωτάθλημα 4ης γενιάς

Δημοσίευση από Void »

Nightmare έγραψε:
Shiv έγραψε:30/5/12
κοιτα θα συμμετειχα και εγω αλλα δεν με βολευει η ημερομηνια και δεν εχω και καποια χρονομηχανη. ανακαλυφθηκαν τα ταξιδια στο χρονο και δεν το προσεξα; πω ρε ποσο εχω μεινει...
Κάλεσε το Dialga :trollface:
Άβαταρ μέλους
Shiv
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ, 2011 3:01 am
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Πρωτάθλημα 4ης γενιάς

Δημοσίευση από Shiv »

Κοίτα για τις ημερομηνίες τα κανονίζετε με τους αντιπάλους σας.Θα υπάρχει αρκετός χρόνος για κάθε γύρο οπότε 1-2 ώρες θα μπορέσετε να βρείτε για να κάνετε τις μάχες κάνοντας ένα διάλειμμα από τις εξετάσεις.
Nightmare διάβαζα μαθηματικά κατ πριν γράψω το ποστ οπότε πιστεύω πως το λάθος είναι δικαιολογιμένο :P
Edit: Επίσης όσοι πάρετε μέρος γράψτε και το FC να μην τα ξεχάσουμε και ψαχνόμαστε τελευταία στιγμή :P
Αν είστε νέοι στο Forum διαβάστε τους κανόνες ;)
Pokemon White FC:4040-5231-4571
3DS FC : 1306 - 6153 - 6742
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Πρωτάθλημα 4ης γενιάς

Δημοσίευση από nikmaster9 »

shiv συγχαρητηρια φιλε τις τελευταιες μερες εχω κανει μεγαλες μαχες για ενα τετοιο τουρνουα. εννοειται πως ειμαι μεσα im the nikmaster the pokemon master! shiv EISAI MEGALOS ;)
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Πρωτάθλημα 4ης γενιάς

Δημοσίευση από nikmaster9 »

Nightmare έγραψε:
Shiv έγραψε:30/5/12
κοιτα θα συμμετειχα και εγω αλλα δεν με βολευει η ημερομηνια και δεν εχω και καποια χρονομηχανη. ανακαλυφθηκαν τα ταξιδια στο χρονο και δεν το προσεξα; πω ρε ποσο πισω εχω μεινει...

Also, o X9_Void εχει δικιο. βρηκες και εσυ την καταλληλη περιοδο για τουρνουα (περιοδος εξετασεων)
NIGHTMARE εισαι off topic πηγαινε παιξε τουρνουα με τουσ νουμπαδες τισ 6ης γενιας ασε τους παργματικους εκπαιδευτες να δειξουν το ταλεντο τους! :lol:
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
babis95
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν, 2013 4:54 pm

Re: Πρωτάθλημα 4ης γενιάς

Δημοσίευση από babis95 »

Nightmare έγραψε:
Shiv έγραψε:30/5/12
κοιτα θα συμμετειχα και εγω αλλα δεν με βολευει η ημερομηνια και δεν εχω και καποια χρονομηχανη. ανακαλυφθηκαν τα ταξιδια στο χρονο και δεν το προσεξα; πω ρε ποσο πισω εχω μεινει...

Also, o X9_Void εχει δικιο. βρηκες και εσυ την καταλληλη περιοδο για τουρνουα (περιοδος εξετασεων)
το θέμα είναι πολύ απλό.....
όντως η 4η γενία είναι πλέον παρελθόν από την στιγμή που υπάρχει η 5η και σε λίγους μήνες η 6η
Όμως από την στιγμή που υπάρχουν άτομα στο σιτε που γουστάρουν να παίζουν 4η γενία {για τους δικούς λόγους} δεν θεωρώ κακό που διοργανώνεται το τουρνούα.

υ.γ φιλικά πάντα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο”