[Καταργήθηκε] Pokemon Hacked Rom

Τα projects του Greekpokemon.gr!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nickvasilias
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ, 2013 2:36 pm

[Καταργήθηκε] Pokemon Hacked Rom

Δημοσίευση από Nickvasilias »

Ναι είναι γεγονός ότι δεν έχει δημιουργηθεί κάποιο Ελληνικό hacked Rom του πολυαγαπημένου μας παιχνιδιού "Pokemon".
Γι αυτό είναι η στιγμή να ενώσουμε τις δυνάμεις μας για να φτιάξουμε ένα pokemon rom που θα γραφτεί στη ιστορία!

Για να πάρετε μέρος στην δημιουργία του rom δεν χρειάζεται να έχετε κάποιες ιδιαίτερες γνώσεις ! Εφόσον μπορείτε να δείτε κάποιες εργασίες ακόμη και για τους πιο αρχάριους !

Καταρχάς το Rom θα είναι από το παιχνίδι Pokemon FireRed 3ης γενιάς ! Επιλέξαμε αυτό το παιχνίδι γιατί το storyline μας θα είναι τρομαχτικό ! :twisted: Έχουμε σκεφτεί κάποια πράγματα για το story τα οποία δεν θα δημοσιευτούν από τώρα. Παρά μόνο ότι θα έχουμε ένα σατανικό Team που προσπαθεί να πιάσει ένα pokemon με το οποίο θα κατακτήσει τον κόσμο ( Δεν λέμε ποιο εκτός και αν μπείτε στο team μας) και θα έχουμε σαν Starter region την Lavender Town. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά θα ανεβαίνουν σε αυτό το post χωρίς κάποια προειδοποίηση !

Λοιπόν Έχουμε αρκετούς ενδιαφερόμενους αλά δεν θα τους αναφέρουμε ακόμη αλλά όταν θα κάνουν κάποια απάντηση σε αυτό το Topic!

Στην Δουλειά του storyline δουλεύει ο Scarlet και ο Megacyber69 (σε αυτόν τον τομέα δύσκολα να μπει τρίτος ! )

Στην δουλειά συγγραφής και τοποθέτησης διαλόγων :X9_Void χρειαζόμαστε άλλα 1-2 άτομα!

Στον προγραμματισμό : Nickvasilias , Pokemon Fan , Kingnothing412 (μέχρι στιγμής δεν χρειαζόμαστε άλλους)

Στα γραφικά : Nickvasilias (Χρειαζόμαστε άλλα 2 άτομα )

Στα sprites : Megacyber69 ( ΠΡΟΣΟΧΗ : ο Megacyber69 θα σχεδιάσει τα srpites σε χαρτί χρειαζόμαστε 1-2 άτομα τα οποία θα τα μεταφέρουν τα sprites σε ηλεκτρονική μορφή! Η δουλειά των sprites είναι πολύ εύκολη μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα πρόγραμμα που θα σας δώσουμε στο οποίο μπορείτε να δουλέψετε pixel pixel αλλιώς photoshop & Gimp)

Markets: Χρειαζόμαστε 1 άτομο το οποίο θα βάλει τις τιμές και τα items στα pokemon-markets!

Προσεχώς θα συμπληρώσουμε και άλλες εργασίες οπότε μείνετε συντονισμένοι !

Για να βοηθήσετε στο project Παρακαλώ πολύ κάντε απάντηση στο project με τη δουλειά θέλετε να κάνετε και στείλτε pm για στοιχεία επικοινωνίας ( προτείνω skype αν δεν έχετε στείλτε κάτι άλλο όπως
facebook ή κινητό) ! Περιμένουμε την συμμετοχή σας!

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να διαθέσουν λίγο από τον ελεύθερο χρόνο τους μέσα στον Αύγουστο για το project :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nickvasilias την Δευ 29 Ιούλ, 2013 6:28 pm, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Pokemon Hacked Rom

Δημοσίευση από Void »

But....but..ειμαι και εγω στους διαλογους....
Άβαταρ μέλους
Nickvasilias
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ, 2013 2:36 pm

Re: Pokemon Hacked Rom

Δημοσίευση από Nickvasilias »

X9_Void έγραψε:But....but..ειμαι και εγω στους διαλογους....
Είπαμε γιατί δεν σε σημείωσα ! Πες λίγο περισσότερα πράγματα !
Άβαταρ μέλους
dionyshs02
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ 15 Ιούλ, 2013 1:17 pm
Τοποθεσία: Αττική,Αθήνα,Νεα Σμυρνη.e-mail:dionyshs02@gmail.com

Re: Pokemon Hacked Rom

Δημοσίευση από dionyshs02 »

θελω να μπω κι εγω μπορω?
Άβαταρ μέλους
Nickvasilias
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ, 2013 2:36 pm

Re: Pokemon Hacked Rom

Δημοσίευση από Nickvasilias »

dionyshs02 έγραψε:θελω να μπω κι εγω μπορω?
Φυσικά και μπορείς κάνε όμως ότι λέει το topic παράδειγμα σε ποιον τομέα θες να βοηθήσεις και κάποια στοιχεία επικοινωνίας όπως skype ( κάνε ποιο όμορφο το post σου ) ;)
Άβαταρ μέλους
dionyshs02
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ 15 Ιούλ, 2013 1:17 pm
Τοποθεσία: Αττική,Αθήνα,Νεα Σμυρνη.e-mail:dionyshs02@gmail.com

Re: Pokemon Hacked Rom

Δημοσίευση από dionyshs02 »

τοποθετηση διαλογων e-mail:dionyshs02@gmail.com
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: Pokemon Hacked Rom

Δημοσίευση από PokFan »

:D...μια προταση..γιατι δεν βγαζουμε μια ελληνικη και μια αγγλικη version?
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
Άβαταρ μέλους
Nickvasilias
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ, 2013 2:36 pm

Re: Pokemon Hacked Rom

Δημοσίευση από Nickvasilias »

PokFan έγραψε::D...μια προταση..γιατι δεν βγαζουμε μια ελληνικη και μια αγγλικη version?
Θα το κάνουμε αυτό απλά ξέχασα να το γράψω.. πρώτα θα φτιαχτεί στα αγγλικά και μετά θα κάνω εγώ η και κάποιος άλλος αν θέλει την μετάφραση... Αλλά δεν είναι αυτό στο project μας μέχρι στιγμής...
Άβαταρ μέλους
h4x0r4k0s
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ, 2011 7:40 pm
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Pokemon Hacked Rom

Δημοσίευση από h4x0r4k0s »

Παιδιά, ελληνικά δεν γίνεται να βάλετε στο rom. Μόνο greeklish αν θέλετε.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nickvasilias
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ, 2013 2:36 pm

Re: Pokemon Hacked Rom

Δημοσίευση από Nickvasilias »

h4x0r4k0s έγραψε:Παιδιά, ελληνικά δεν γίνεται να βάλετε στο rom. Μόνο greeklish αν θέλετε.
Ναι γι' αυτό είπα να βάλουμε μετά Αγγλικά ! Θα πάρεις μέρος στο όλο θέμα ;
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Greek Pokemon Projects”