Προβλημα με frame rate

Συζητήστε ό,τι σας αφορά γύρω από τις κασέτες pokemon Black & White 2
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
upliftingmaster
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ, 2012 9:23 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Προβλημα με frame rate

Δημοσίευση από upliftingmaster »

Ρε παιδες εχω ενα προβλημα με την pokemon black 2 ή με το ds μου...?(αλλα δεν νομιζω το δευτερο). Το προβλημα εμφανιστηκε οταν αγορασα προχθες ενα 3ds xl και ετρεξα το game εκει. Απο τοτε καθε φορα που το παιζω στο 3ds xl ειναι ΟΚ, ενω οταν το παιζω στο ds lite μου σε διαφορα σημεια του παιχνιδιου παει σε slow motion, σαν να πεφτει το frame rate. Ποιο παιζει να ειναι το προβλημα? Εχει τυχει σε κανεναν αλλον? Διοτι τα προαναφερθεντα μου φαινονται εκτος απο χαζος λογος.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προβλημα με frame rate

Δημοσίευση από Scarlet »

Εγω βασικα το παιζω μονο σε Lite και βασικα εχω οντως παρατηρησει σημεια που πεφτει λιγο, ειναι μαλλον επειδη το lite ειναι πολυ παλιοτερο και δεν ειναι φτιαγμενο να διαβαζει πιο προχορημενα γραφικα απο της 4ης γενιας(που ειναι φτιαγμενο) Με την ιδια ταχυτητα.Η black 2 εχει φτιαχτει περισσοτερο για DSi και 3ds γιατι υποστιριζουν πολυ καλυτερα τα πιο προχωρημενα γραφικα της 5ης γενιας
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
babismanias
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 11:03 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Προβλημα με frame rate

Δημοσίευση από babismanias »

@Scarlet - Δεν νομίζω αυτό που λες να είναι πρόβλημα. Παίζω την Black 2 σε DS απλό και παίζει μια χαρά.

@Upliftingmaster - Για πόσο slow motion μιλαμε και σε ποια σημεία; Γιατί πχ και εμένα η Black σε DSi XL σε κάποια σημεία είναι πολύ αργή αλλά συνήθως κρατάει για 1-2 δεύτερα (ειδικά στην Nimbasa μόλις βάζω ποδήλατο και ανεβαίνω απο τον δρόμο δεξιά του Pokemon Center είναι σε slow motion για λίγο)
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προβλημα με frame rate

Δημοσίευση από Scarlet »

Babismanias εγω υπεθεσα οτι θα λεει αυτα τα ελαφρα Slow motion σε μεγαλες πολεις που εχεις κι εσυ ,τωρα αν εσυ παιζεις χωρις μικρο slow motion στο ds απλο και εχεις slow motion dsi τοτε αυτο το θεωρω πολυ περιεργο.
.Αν ειναι ομως αυτα τα μικρο-slow motion ειναι εντελως φυσικα και ολοι πανω κατω τα εχουν
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
upliftingmaster
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ, 2012 9:23 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προβλημα με frame rate

Δημοσίευση από upliftingmaster »

babismanias έγραψε:@Scarlet - Δεν νομίζω αυτό που λες να είναι πρόβλημα. Παίζω την Black 2 σε DS απλό και παίζει μια χαρά.

@Upliftingmaster - Για πόσο slow motion μιλαμε και σε ποια σημεία; Γιατί πχ και εμένα η Black σε DSi XL σε κάποια σημεία είναι πολύ αργή αλλά συνήθως κρατάει για 1-2 δεύτερα (ειδικά στην Nimbasa μόλις βάζω ποδήλατο και ανεβαίνω απο τον δρόμο δεξιά του Pokemon Center είναι σε slow motion για λίγο)
Συνηθως συμβαινει σε σημεια που κανω ΕV training οπως στο route 4,19 και στο relic castle εντος ή εκτος μαχης. Το θεμα ειναι οτι την εχω παιξει αρκετες ωριτσες, αλλα ποτε δεν παρατήρησα το φαινομενο αυτο ουτε στο ελαχιστο και πουθενα εκτος απο οταν την εβαλα για πρωτη φορα στο 3ds xl (και το ξερω πως δεν στεκει αυτο που λεω). Αλλα αν λετε οτι εχει συμβει και σε εσας τοτε οκ δεν ανησυχω.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Προβλημα με frame rate

Δημοσίευση από Loukas »

Γενικα η BW2 ειναι παιχνιδια με περισσοτερες απαιτησεις. Εμενα προσωπικα μου εχει τυχει στην flash card και υπεθεσα οτι φταιει η καρτα αλλα τελικα ειναι το παιχνιδι απο οτι φαινετε.
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
upliftingmaster
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ, 2012 9:23 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προβλημα με frame rate

Δημοσίευση από upliftingmaster »

Loukas έγραψε:Γενικα η BW2 ειναι παιχνιδια με περισσοτερες απαιτησεις. Εμενα προσωπικα μου εχει τυχει στην flash card και υπεθεσα οτι φταιει η καρτα αλλα τελικα ειναι το παιχνιδι απο οτι φαινετε.
Ρε σεις τωρα ομως μου το κανει και στην White 1, μηπως φταιει το Ds Lite μου; να τα εχει φτυσει με τον καιρο(το εχω ταλαιπωρήσει αρκετα, απο ωρες παιχνιδιου εννοω); αλλα απο την αλλη δεν μου στεκει και σαν αιτια για κατι τετοιο.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Προβλημα με frame rate

Δημοσίευση από Loukas »

upliftingmaster έγραψε:
Loukas έγραψε:Γενικα η BW2 ειναι παιχνιδια με περισσοτερες απαιτησεις. Εμενα προσωπικα μου εχει τυχει στην flash card και υπεθεσα οτι φταιει η καρτα αλλα τελικα ειναι το παιχνιδι απο οτι φαινετε.
Ρε σεις τωρα ομως μου το κανει και στην White 1, μηπως φταιει το Ds Lite μου; να τα εχει φτυσει με τον καιρο(το εχω ταλαιπωρήσει αρκετα, απο ωρες παιχνιδιου εννοω); αλλα απο την αλλη δεν μου στεκει και σαν αιτια για κατι τετοιο.
Κοιταξε αν μπορεις να κανεις αναβαθμιση στο fw δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται αλλα μπορει να λυσει το προβλημα σου
EDIT
Ακυρο δεν γινεται Update παρα μονο το dsi
Δοκιμασε αυτο ομως http://www.ehow.com/how_5017409_reset-n ... -lite.html
Ειναι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο οτι βλεπω
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
akalyptos12345
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ, 2011 11:19 pm

Re: Προβλημα με frame rate

Δημοσίευση από akalyptos12345 »

Καλησπερα εχω ds lite απο το 2007 και τωρα το χρησιμοποιει αλλος. παραλιγο να κοπει η μια απο τις δυο συνδεσεις μεταξυ των οθονων αλλα με ειδικο μηχανημα διορθωθηκε. Δεν εχει κανενα προβλημα λειτουργειας εως τωρα και εχει παρα πολλες ωρες χρησης. Οποτε υποθετω θα υπαρχει καποιο προβλημα δυσλειτουργειας στην ιδια την κασετα ή στο ds lite ή κατι αλλο οποτε συνιστω να το ψαξεις.
Pokemon White Version:Friend Code 3353-7221-0790
Pokemon Soul Silver Version:Friend Code 2494-3172-0684
Pokemon Platinum Version:Friend Code 0345-6947-2392
Pokemon Pearl Version:Friend Code -
Απάντηση

Επιστροφή στο “Black & White 2”