Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Συζητήστε ό,τι σας αφορά γύρω από τις κασέτες pokemon Black & White 2
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Δημοσίευση από Loukas »

DarthThanos έγραψε:ΚΑτι αλλο, "Loukas" πως κατεβαζεις μεσω Pokegen? μπορεις να εξηγησεις?
Δεν κατεβαζω μεσω Pokegen μεσω Pokecheck κατεβαζω. Απλα τα περναω με τη χρηση του Πokegen γιατι εχω flash card:) Και παρακαλω οχι double posts!
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
DarthThanos
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ 27 Ιούλ, 2013 7:49 am
Τοποθεσία: Αθηνα-Καλλιθεα

Re: Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Δημοσίευση από DarthThanos »

Οπ...σορρυ, δεν θα ξαναγινει :/ πως ακριβως λειτουργει αυτο το συστημα?
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Αρχικά, απαγορεύονται τα double-posts. Χρησιμοποίησε το Επεξεργασία/Edit πάνω-δεξιά του post.
Και μέσω Pokegen φτιάχνεις το αρχείο .pkm και ανεβάζοντας το αρχείο σε κάποια σελίδα και "πειράζοντας" το DNS αναλόγως μπορείς να το στείλεις στην κασέτα.
Με το Pokecheck δεν γνωρίζω πως ακριβώς πάει...
Άβαταρ μέλους
ninetales92
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ 12 Οκτ, 2013 10:53 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Δημοσίευση από ninetales92 »

καλησπερα θα ηθελα αν ρωτισω εχω ενα golbat στην ασπρη την 2 κασετα στα ποκεμον πως μπορει αν μου εξεληχθει το εχω παει 27 και δεν μου εχει γινει crobat
Άβαταρ μέλους
babis95
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν, 2013 4:54 pm

Re: Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Δημοσίευση από babis95 »

το gobat δεν εξελίσεται σε συγκεκριμένο level εξελήσεται με friendship αυτό σημαίνει ότι μπορεί να εξελιχθεί σε οποιόδιποτε level η
ακόμα και ποτέ
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Δημοσίευση από Scarlet »

το golbat οντως εξελιζετε με friendship αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην εξελιχθει ποτε εκτος κι αν σκοπημα το αγνοεις και το κανεις να χανει σε μαχες η κατι τετοιο.Αν το εκπεδευσης σωστα,ακομα και με rare candy, αργα μεν αλλα θα εξελιχθει το max που μου πηρε χωρις berrys κτλ ηταν 75 level
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
τιμος
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί 01 Οκτ, 2013 11:13 pm

Re: Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Δημοσίευση από τιμος »

καλησπερα!εχω μερικες ερωτησεις για την μπλακ2.πρωτα απο ολα απο την στιγμη που εχω παρει το πρωταθλημα,εχω παει σε ολον τν χαρτη και εχω πιασει 6 θρυλικα(zekrom,kyurem,latios,και τα αλλα τρια που θυμιζουν τα 3 θρυλικα σκυλια της gem 2)εκτος απο το ποκεντεξ τι αλλο πρεπει να κανω για να τελειωσω την κασετα?επεισης εχω μεχρι στιγμης 2 μαστεερμπολ(δν μ εχει ξανατυχει)που πρεπ[ει να τις χρησημοποιησω?ακομα που μπορω να πιασω το tornadus και τα αλλα 2 παρομοια ποκεμον?τελος που μπορω να πιασω zweilous?
Άβαταρ μέλους
tzanakos
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ 04 Σεπ, 2011 4:17 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Δημοσίευση από tzanakos »

Αν εννοείς να πάρεις όλα τα trainer stars πρέπει να κερδίσεις στο PWT την κατηγορία champion,να συμπληρώσεις το Pokedex,να κάνεις όλες τις ταινίες στα PokeStar studios και τέλος να κάνεις το δέντρο στο C-gear lvl30 στα black και στα white.Επίσης μπορείς να πιάσεις τα Regis στα Underground Ruins που είναι μέσα στο Clay tunnel(μπορείς να πιάσεις μόνο τα 2 και για το 3ο χρειάζεσαι κλειδί από White 2).Το Zweilous το βρίσκεις στο Victory Road στη σπηλιά για το κάστρο του Ν.Τα Tornadus/Thundurus/Landorus δεν μπορείς να τα πιάσεις στις B2/W2.
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Δημοσίευση από Nightmare »

Επισης για τις masterball: την μια την χρησιμοποιεις στο Kyurem και την αλλη στο Zekrom/Reshiram (δεν θυμαμαι ποιο απο τα δυο βρισκεται στην Black 2) μετα με εναν τροπο που βαριεμαι να εξηγησω τωρα ενωνεις τα δυο θρυλικα... δες ενα walkthrough στο youtube
3DS FC: 2019-9706-3107
τιμος
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί 01 Οκτ, 2013 11:13 pm

Re: Ερωτήσεις για Pokemon Black 2 and White 2

Δημοσίευση από τιμος »

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!και το zekrom kai to kyurem τα πιασα με ultra ball και τα εχω ενωσει!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Black & White 2”