Ποκεμον Black 'n White 2...

Συζητήστε ό,τι σας αφορά γύρω από τις κασέτες pokemon Black & White 2
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Ποκεμον Black 'n White 2...

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Αξίζουνε να τα παίξει κάποιος που μίσησε την 5η γενιά; Είναι καλύτερα από τα Black 'n White σκέτα; Είναι πιο σπέσιαλ και απολαυστικά, ή πάνω κάτω τα ίδια στα ίδια επίπεδα; Και κάτι άλλο... Πώς ανταλλάζεις μεταξύ αυτών και Black 1 White 1 Heart Gold/Soul Silver; Κάτι διάβασα για ασυμβατότητα κόσμων αλλά δεν το πολυκατάλαβα στην παρουσίασή τους;

Διαφωτίστε με, αυτοί οι 2 τίτλοι ή θα με κάνουν να συμπαθήσω την 5η γενιά και να επιστρέψω στο "άθλημα" και στο σήμερα, ή θα με κάνουν να παρατήσω τα πάντα και να κολλήσω εσαεί στην 2η γενιά.
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Ποκεμον Black 'n White 2...

Δημοσίευση από Andreecko »

Περί ασυμβατότητας αφορά μόνο στο entralink, στα υπόλοιπα είναι ΟΚ.

Υπάρχουν 1002 άλλες δυνατότητες να ασχοληθείς, και η 5η γενιά είναι η αγαπημένη μου γιατί έχει αυτό που λείπει στις υπόλοιπες : την δυσκολία.
Αξίζει με το παραπάνω είτε πάρεις black 2 είτε white 2.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Ποκεμον Black 'n White 2...

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

RAINBOW2012 έγραψε:Αξίζουνε να τα παίξει κάποιος που μίσησε την 5η γενιά;
Οχι.


Και αυτο ερχεται απο καποιον που δεν εχει παιξει καν b/w2. Η 5η γενια βασικα ειναι η δευτερη αγαπημενη μου (την πρωτη θεση την εχει η 3η) οποτε αφου τη μισησες λογικα τιποτα δεν μπορει να σε φερει πισω.
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Ποκεμον Black 'n White 2...

Δημοσίευση από Andreecko »

βασικά το οχι μπορεί πολύ εύκολα να γίνει ναι, παίζοντας τις πρώτες 40 ώρες.
Χωρίς αμφιβολία, όλοι έτσι νόμιζαν, μέχρι που κόλλησαν πολύ άσχημα με το παιχνίδι.
Όπως έγινε και με τις 2 πρώτες γενιές (1η και 2η).
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: Ποκεμον Black 'n White 2...

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Οκ! Τις κατέβασα σε ρομ και τις δοκιμάζω, χωρίς δυνατότητα να πάρουν τα πόκεμον εμπειρία, ίσα ίσα να δω πως είναι. Μπορώ να πω πως μου ψιλοάρεσε τελικά. Το παιχνίδι φαίνεται καλοσχεδιασμένο και όμορφο. Κι έπιασα και μια ωραία γατούλα επιπέδου 2 στο πρώτο γρασίδι βόρεια! Θα περιμένω να βγει XP fix για να τις λιώσω στο pc, κι αντί για ανταλλαγές με άλλους, θα περιμένω την νέα έκδοση του Pokesav ειδικά για αυτές τις δύο νέες εκδόσεις. Έτσι θα τα πιάσω και όλα...
Άβαταρ μέλους
HikenNoAce
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 06 Σεπ, 2012 12:59 am
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Ποκεμον Black 'n White 2...

Δημοσίευση από HikenNoAce »

Εγώ έπαιξα την white 2 στην R4 μου και μου άρεσε πάρα πολύ, ώστε θα την αγοράσω σύντομα. Για εμένα που ουσιαστικά με ενδιαφέρει μονο να παίζω ανταγωνιστικά, και όχι τόσο η ιστορία, μπορώ να πω οτι ηταν απόλαυση η κασέτα.
Μόνο μειονεκτημα είναι η ευκολία με την οποία την τερματίζεις. Ολα τα HMs στα δινουν στο πιάτο, δεν χρειάζεται να κάνεις καθόλου έρευνα, οπως πχ στην πρώτη γενιά.
WHITE FC: 3010 2912 5568
WHITE 2 FC: 4127 3038 0649
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποκεμον Black 'n White 2...

Δημοσίευση από Scarlet »

HikenNoAce έγραψε:Εγώ έπαιξα την white 2 στην R4 μου και μου άρεσε πάρα πολύ, ώστε θα την αγοράσω σύντομα. Για εμένα που ουσιαστικά με ενδιαφέρει μονο να παίζω ανταγωνιστικά, και όχι τόσο η ιστορία, μπορώ να πω οτι ηταν απόλαυση η κασέτα.
Μόνο μειονεκτημα είναι η ευκολία με την οποία την τερματίζεις. Ολα τα HMs στα δινουν στο πιάτο, δεν χρειάζεται να κάνεις καθόλου έρευνα, οπως πχ στην πρώτη γενιά.
ναι η αληθεια ειναι οτι αυτο σε ξενερωνει λιγο...το απο την 4η γενια και μετα ολα τα βασικα tm ειναι στο πιατο!κριμα ομως που εβγαλαν το flash απο hm ηταν χρησιμο κι αυτο,εν το μεταξυ τρ πια τα HM και τα TM δεν εχουν μεγάλη διαφορά!μπορεί να εχεις άπειρα!
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: Ποκεμον Black 'n White 2...

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Βγήκε το XP fix! Ξαναξεκίνησα (για να πάρει τα επίπεδα σωστά) και προχωράω! Ωραίο το σύστημα με τις εποχές. Και η μέρα νύχτα που τόσο πολύ μου είχε λείψει στην 3η γενιά, και επέστρεψε στην 4η, υπάρχει ευτυχώς και στις νέες! Από ό,τι είδα στο pokedex, έχει αρκετά νέα, και μάλιστα ωραίους συνδυασμούς, ghost! Σαν εκείνο το ghost-fire ή το ghost/water. Από ό,τι φαίνεται μέχρι στιγμής, μάλλον θα αλλάξω γνώμη για την 5η γενιά. Όμως σαν τις πρώτες 2... Τίποτα!
πανοραμα
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 26 Μαρ, 2013 11:53 pm

Re: Ποκεμον Black 'n White 2...

Δημοσίευση από πανοραμα »

παιδια εχω βλακ2 και δεν ξερω που να βρω το μπλακ κιουραμ ξεκλιδωσα ολες τις πολεις παλεψα μαζι του επιασα ενα λατιος αλλα πουθενα μπλακ κιουραμ :(
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Ποκεμον Black 'n White 2...

Δημοσίευση από Nightmare »

πανοραμα έγραψε:παιδια εχω βλακ2 και δεν ξερω που να βρω το μπλακ κιουραμ ξεκλιδωσα ολες τις πολεις παλεψα μαζι του επιασα ενα λατιος αλλα πουθενα μπλακ κιουραμ :(
Spoiler:
νομιζω οτι πρωτα πρεπει να βρεις ενα Zoroark στο Victory Road και να το ακολουθησεις. θα σε πασει στο καστρο του N, εκει θα δωσεις μια μαχη μαζι του και μετα θα σου δωσει την Dark Stone. Μετα θα πας στον Dragonspiral Tower και θα καλεσεις το Zekrom να βγει απο την Dark Stone και μετα θα το πιασεις. Μετα πηγαινεις και στο Giant Chasm για να πιασεις το Kyurem, και αφου το πιασεις παιρνεις και το DNA Splicers. Μετα ανοιγεις την τσαντα σου επιλεγεις το DNA Splicers και ενωνεις το Kyurem με το Zekrom. Τοσο πολυπλοκο
3DS FC: 2019-9706-3107
Απάντηση

Επιστροφή στο “Black & White 2”