Προτάσεις για ταινίες

Σας αρέσει να βλέπετε ταινίες στην τηλεόραση και τον Κινηματογράφο;Τότε συζητήστε τα εδώ.
Άβαταρ μέλους
Santiago
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ 17 Ιουν, 2013 11:46 pm

Re: Προτάσεις για ταινίες

Δημοσίευση από Santiago »

V-Create έγραψε:Fast an furius 5 φοβερη ταινια

οπως ολα τα f&f!
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προτάσεις για ταινίες

Δημοσίευση από Scarlet »

κι ας μην μιλησω για το hang over 3!απλα θεεικο,βεβαιως ειδα και scary movie 5 αλλα δεν ελεγε πολλα πραγματα
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Divided by Zer0
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ, 2011 1:44 am
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Προτάσεις για ταινίες

Δημοσίευση από Divided by Zer0 »

Zaphirom έγραψε:
Divided by Zer0 έγραψε:
PokemonLvX έγραψε:Inception. Πολύ καλή ταινία μυστηρίου/science fiction/action με τον Leonardo diCaprio. Πραγματικά αξίζει το χρόνο σας. Ορίστε και το trailer:

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια γι' αυτήν, αν και δεν την έχω δει ακόμα.

Εγώ βλέπω ταινίες καμιά φορά, πιο πολύ με έναν φίλο μου που του αρέσει αρκετά αυτή η ασχολία. Πιο πολύ μ' αρέσουν τα καλά θρίλερ, αν και κανέναν πλέον δεν μπορώ να πω ότι με τρομάζει ιδιαίτερα. Τέλος πάντων, προτείνω το Shutter Island, το Nightmare on Elm Street και το Hannibal. Για μένα απ' αυτά το πρώτο είναι το καλύτερο.
The Nightmare on Elm Street; Καλά είσαι στο γούστο μου. Πολύ πλάκα, ειδικά το πρώτο με τα αστεία του Freddy. Μόνο που οι παραγωγοί λίγο το χάλασαν με τις τελευταίες ταινίες και ''άλαξαν'' τον ήρωα.
Ο παλιός κούκλος: http://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=& ... 4897976939
Και να ο καινούργιος: http://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=& ... 4897976939
Τα πάντα ξεφτίζουν με τον καιρό. Ειδικά ότι περιφέρεται γύρω από ταινίες.
Scarlet έγραψε:κι ας μην μιλησω για το hang over 3!απλα θεεικο,βεβαιως ειδα και scary movie 5 αλλα δεν ελεγε πολλα πραγματα
Αν και είχε κάτι καλά αστεία, στην ουσία είναι μετριότατο σε σύγκριση με τα 2 παλιότερα και δίνει την αίσθηση ότι οι παραγωγοί επαναλαμβάνουν λίγο πολύ τα ίδια για να αρμέξουν λεφτά.


Τελευταία είδα ένα πολύ ωραίο animation-ταινία, το 9. Το προτείνω, ειδικά σε όσους αρέσουν τα σενάρια "η μηχανή που στρέφεται ενάντια στον δημιουργό της". Έχει και πρωτότυπο τέλος.
Άβαταρ μέλους
Christos21
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 10:43 am

Re: Προτάσεις για ταινίες

Δημοσίευση από Christos21 »

The Godfather(όλα),Serpico,Once Upon a time in America(την full version),Taxi Driver,The Graduate είναι μερικές - κλασικές ταινίες - που μου έρχονται στο μυαλό.
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Προτάσεις για ταινίες

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Καινούρια ταινία με τον Johnny Depp, "The Lone Ranger" ή "Μοναχικός Καβαλάρης" στα ελληνικά. Μπορεί όσοι ασχολούνται με παλιές σειρές και ταινίες να τους θυμίζει κάτι ο τίτλος, αφού έχουν βγει ταινίες και στο παρελθόν, βασισμένες στην ομώνυμη σειρά! Καταπληκτική ταινία, εξελίσεται ωραία, καλή-κλασσική μουσική επένδυση, το ανθρώπινο συμφέρον at its finest, συναίσθημα, δράση, αγωνία, πολύ καλή επιλογή για οποιονδήποτε fan των adventure-action movies και μικρή κλίση σε western, με λίγη παραπάνω υπομονή, καθώς το έργο διαρκεί 2:30 ώρες! Μην επηρεάζεστε από τις κριτικές του IMDB (6.7/10), αξίζει πραγματικά!
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προτάσεις για ταινίες

Δημοσίευση από Scarlet »

δεν εχει μονο δραση αλλα και απιστευτο χιουμορ, τωρα η πρωτη εικονα που μου ηρθε στο μυαλο ειναι
Spoiler:
το αλογο που σκαρφαλωνε το δενδρο,και γενικα το εβρηκες οπου να ναι :P
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Divided by Zer0
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ, 2011 1:44 am
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Προτάσεις για ταινίες

Δημοσίευση από Divided by Zer0 »

Nicolas26K έγραψε:Καινούρια ταινία με τον Johnny Depp, "The Lone Ranger" ή "Μοναχικός Καβαλάρης" στα ελληνικά. Μπορεί όσοι ασχολούνται με παλιές σειρές και ταινίες να τους θυμίζει κάτι ο τίτλος, αφού έχουν βγει ταινίες και στο παρελθόν, βασισμένες στην ομώνυμη σειρά! Καταπληκτική ταινία, εξελίσεται ωραία, καλή-κλασσική μουσική επένδυση, το ανθρώπινο συμφέρον at its finest, συναίσθημα, δράση, αγωνία, πολύ καλή επιλογή για οποιονδήποτε fan των adventure-action movies και μικρή κλίση σε western, με λίγη παραπάνω υπομονή, καθώς το έργο διαρκεί 2:30 ώρες! Μην επηρεάζεστε από τις κριτικές του IMDB (6.7/10), αξίζει πραγματικά!
Ακούγεται καλό και μάλλον θα το πάρω να το δω, ελπίζω να βρω και παρέα.
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις για ταινίες

Δημοσίευση από Andreecko »

το IMDB έχει τις ποιο scrap κρητικές ever ειδικά στη βαθμολογία.
Μόνο για κατάλογο τους έχω όχι για την αποψή τους.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Προτάσεις για ταινίες

Δημοσίευση από Loukas »

Triangle (Epicness)
Holiday
Bourne Trilogy
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
ninetales92
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ 12 Οκτ, 2013 10:53 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Προτάσεις για ταινίες

Δημοσίευση από ninetales92 »

το elektra ειναι αρκετα καλω,the amazing spiderman επισης καλω αυτα μου ερχοντε τωρα αμα θυμηθω τιποτε αλλο θα κανω edit
thor φοβερο,digimon η τενιες οσες εχουν βγει αυτα
Απάντηση

Επιστροφή στο “TV-Κινηματογράφος”