Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Όλα για τις κονσόλες και τα παιχνίδια εκτός των Pokemon θα τα βρείτε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Δημοσίευση από Zaphirom »

Εικόνα

Σε μία κίνηση που μας εξέπληξε, η Nintendo ανακοίνωσε πριν από λίγα λεπτά την κυκλοφορία μίας νέας handheld συσκευής, του Nintendo 2DS!!!

Όπως καταλάβατε και από τον τίτλο του άρθρου, το Nintendo 2DS είναι στην ουσία ένα Nintendo 3DS από το οποίο απουσιάζει η δυνατότητα 3D απεικόνισης ενώ διαθέτει και διαφορετικό σχεδιασμό.
Φυσικά, όλα τα παιχνίδια του 3DS και του DS παραμένουν συμβατά με την νέα συσκευή.

Δείτε το βίντεο της παρουσίασης του Nintendo 2DS:

[BBvideo 560,340][/BBvideo]

Η συσκευή θα διατεθεί προς $129.99, $40 λιγότερο από το Nintendo 3DS, ως μία entry-level φορητή παιχνιδομηχανή, σε δύο χρωματισμούς: μπλε και κόκκινο. Η κυκλοφορία του Nintendo 2DS αναμένεται στα μέσα Οκτωβρίου.

Πηγή: http://www.techgear.gr/nintendo-2ds-75439/
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Δημοσίευση από Void »

I thought that was the reporter's job...τέλως πάντων,μια χαρά ειναι και αυτό και ty γιατί εγώ πρωσόπικα βαριόμουν να το γράψω αφού το έκανα στο wordpress :P
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Re: Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Δημοσίευση από Zaphirom »

Void έγραψε:I thought that was the reporter's job...τέλως πάντων,μια χαρά ειναι και αυτό και ty γιατί εγώ πρωσόπικα βαριόμουν να το γράψω αφού το έκανα στο wordpress :P
Δεν ήθελα να πάρω κανενός την δουλειά, κύριε Reporter Void. :D
Απλός δεν έβαζε κανείς το Θέμα με το νέο προϊόν της Nintendo γιαυτό το έγραψα.
Άλλη φορά θα το αφήσω σε σένα. OK? ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GarchompPit
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ, 2013 2:42 am
Τοποθεσία: Cyprus
Επικοινωνία:

Re: Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Δημοσίευση από GarchompPit »

http://www.youtube.com/watch?v=D2jIN6_miL4 Ενα podcast/discussion απο εμενα συζητοντας το αν ειναι καλη κινηση απο την Ninty το 2DS..Ειναι καλη κινηση αληθεια???? Δειτε το βιντεο για να μαθετε! :)
Εικόνα
Το youtube channel μου:http://www.youtube.com/user/TheGarchompPit
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Re: Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Δημοσίευση από Zaphirom »

GarchompPit έγραψε:http://www.youtube.com/watch?v=D2jIN6_miL4 Ενα podcast/discussion απο εμενα συζητοντας το αν ειναι καλη κινηση απο την Ninty το 2DS..Ειναι καλη κινηση αληθεια???? Δειτε το βιντεο για να μαθετε! :)
Ναι, και εγώ στην αρχή έτσι το πήρα και είπα: "what the hell is that?". Αλλά μετά σκεύτηκα, άμα είναι αφής, δηλαδή χωρίς να χρειάζεται το γνωστό "στυλό" μια χαρά μοιάζει με την μορφή "tablet", δηλαδή ίσιο, χωρίς το "καπάκι". Αλλά άμα είναι με το στυλό, τότε η Nintendo χάζεψε και δεν είχε τί να βγάλει για να πάρει λεφτά.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Divided by Zer0
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ, 2011 1:44 am
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Δημοσίευση από Divided by Zer0 »

Είναι καλό που είναι πιο φτηνό από το 3DS, που προσωπικά οι "3D" δυνατότητες του δεν με ενθουσίασαν ποτέ. Εφόσον θα είναι συμβατό με τα νέα Pokémon games, ίσως το πάρω κάποια στιγμή στο μέλλον.
babismanias
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 11:03 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Δημοσίευση από babismanias »

Από design δεν είναι τελείως χάλια, έχει κάτι το ωραίο.
Όμως σκεφτείτε πόσα μικρά παιδιά μπορεί να αντιμετωπίζουν προβλήματα εξαιτίας του 3D χαρακτηριστικού.
Θεωρώ ότι είναι μια καλή κίνηση, ιδίως για αυτά τα παιδιά, καθώς, από ό,τι ξέρω, το 3D δεν απενεργοποιείται τελείως από το 3DS.
Προσωπικά όμως δεν θα το αγόραζα καθώς θα προτιμούσα να δώσω 40-50 ευρώ παραπάνω και να πάρω το 3DS. :P
Άβαταρ μέλους
Christos21
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 10:43 am

Re: Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Δημοσίευση από Christos21 »

Δεν ξέρω πόσο καλό είναι το 3D του 3DS,οπότε δεν μπορώ να κρίνω αν χάνει πολύ με την έλλειψη του 3D το 2DS.Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι το design.Για εμένα έπρεπε να κλείνει στη μέση όπως όλα τα DS.Είναι πολύ μεγάλο για να μην κλείνει και δεν θα μπορείς να το μεταφέρεις εύκολα,ούτε καν σε θήκη.Ολόκληρη τσάντα θα θέλει..
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Δημοσίευση από Nightmare »

christos21 έγραψε:Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι το design.Για εμένα έπρεπε να κλείνει στη μέση όπως όλα τα DS.Είναι πολύ μεγάλο για να μην κλείνει και δεν θα μπορείς να το μεταφέρεις εύκολα,ούτε καν σε θήκη.Ολόκληρη τσάντα θα θέλει..
σε αυτο συμφωνω και εγω
3DS FC: 2019-9706-3107
pokemon_g421
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ 29 Ιουν, 2013 2:17 pm

Re: Nintendo 2DS: Ένα Nintendo 3DS.... χωρίς 3D

Δημοσίευση από pokemon_g421 »

christos21 έγραψε:Δεν ξέρω πόσο καλό είναι το 3D του 3DS,οπότε δεν μπορώ να κρίνω αν χάνει πολύ με την έλλειψη του 3D το 2DS.Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι το design.Για εμένα έπρεπε να κλείνει στη μέση όπως όλα τα DS.Είναι πολύ μεγάλο για να μην κλείνει και δεν θα μπορείς να το μεταφέρεις εύκολα,ούτε καν σε θήκη.Ολόκληρη τσάντα θα θέλει..
Συμφωνώ κι εγώ.

Εκτός αυτού όμως εμένα μου άρεσε αυτη η κινηση της nintendo και για να λεμε την αληθεια με ''βολεψε'' κατα καποιο τροπο και με ''γλυτωσε'', αφου η τιμη πεφτει γυρω στα 50 ευρω, και το μονο μειονεκτημα μετα το αβολο και μη-πρακτικο design ειναι πως δεν εχει 3d οθονη, κατι που εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου, αφου το 3d του 3ds δεν με εντυπωσιασε ουτε στο ελαχιστο....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Kονσόλες-Gaming”