PS Vita

Όλα για τις κονσόλες και τα παιχνίδια εκτός των Pokemon θα τα βρείτε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: PS Vita

Δημοσίευση από Loukas »

m_Namikaze έγραψε:
Loukas έγραψε:
m_Namikaze έγραψε:Επειδή σε βλέπω να επιμένεις στην ανωτερότητα του PS θα σου ξαναπώ πως είναι τελείως διαφορετική η αίσθηση του να το δεις από το web και από κοντά.
Χωρίς παρ' όλα αυτά να ξέρω αν το έχεις δει από κοντά ή όχι :P
Δεν εχω δει το Vita ακομη αλλα σιγουρα δεν νομιζω να ειναι ποιο bulky απο το 3ds το οποιο δεν μου αρεσε οτι σαν αισθηση του 3D του ουτε γενικα σαν κονσολα. Αποψη μου ομως.
Ok, σεβαστή ^^
Btw, από άποψη 3D του 3DS ούτε κι εμένα μου άρεσε.
Αλλά το style πρέπει να πω πω ήταν αρκετά ωραίο ^^
Εσυ που το ειδες απο κοντα ποσο ποιο χοντρο ειναι απο το αρχικο PSP Fat που κυκλοφορισε παλια? Αν δεν ειναι ποιο χοντρο δεν νομιζω να ειναι τοσο ασχημο. Στο χαρτι εχει εκπληκτικα specs παντως
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
m_Namikaze
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 9:27 pm
Τοποθεσία: On my pc's chair!!
Επικοινωνία:

Re: PS Vita

Δημοσίευση από m_Namikaze »

Loukas έγραψε:Εσυ που το ειδες απο κοντα ποσο ποιο χοντρο ειναι απο το αρχικο PSP Fat που κυκλοφορισε παλια? Αν δεν ειναι ποιο χοντρο δεν νομιζω να ειναι τοσο ασχημο. Στο χαρτι εχει εκπληκτικα specs παντως
Είναι ασύγκριτα πιο λεπτό από το παλιό το PSP Fat.
Και πιο λεπτό και από το 3DS εννοείται.
Από εμφάνιση δεν μπορώ να πω είναι αρκετά ωραίο(το μόνο καλό που έχει το PS Vita :P LoL) ^^
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Re: PS Vita

Δημοσίευση από Zaphirom »

Πριν μπει το PS Vita στην αγορά είχα πάει στο Media Markt και εκεί έδιναν δωρεάν διαφημιστικά φυλλάδια σε σχήμα της κονσόλας. Με τις δυνατότητες του PS Vita το Nintendo 3DS είναι ένα τίποτα. Όταν επιτέλους ήρθε στο μαγαζί πήγα να το δω. Ως εξωτερική ομορφιά για μένα κερδίζει το Nintendo 3DS. Επίσης, δεν είναι τόσο βολικό στο κράτημα όσο λένε. Η ιδέα με την πίσω Touch Screen για μένα είναι μεγάλη βλακεία. Κατά λάθος ακούμπησα την οθόνη και έπεσα απ'το γκρεμό. Αλλά αυτό είναι θέμα συνήθειας, μπορείς εύκολα να μάθεις να την χειρίζεσαι. Τα παιχνίδια είναι κασέτες όπως της Nintendo και όχι το γνωστό "CD σε πλαστικό" όπως του PSP. Τα περισσότερα παιχνίδια είναι διαθέσιμα και για το Play Station 3. Τα παιχνίδια για το Nintendo 3DS είναι πιο δημοφιλείς και φυσικά 3D. Γιαυτό οι περισσότεροι προτιμούν το N3DS απ'το PSVITA. Η τιμή σε λίγους μήνες θα πέσει, γιαυτό η τιμή δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: PS Vita

Δημοσίευση από Andreecko »

Zaphirom έγραψε:Πριν μπει το PS Vita στην αγορά είχα πάει στο Media Markt και εκεί έδιναν δωρεάν διαφημιστικά φυλλάδια σε σχήμα της κονσόλας. Με τις δυνατότητες του PS Vita το Nintendo 3DS είναι ένα τίποτα. Όταν επιτέλους ήρθε στο μαγαζί πήγα να το δω. Ως εξωτερική ομορφιά για μένα κερδίζει το Nintendo 3DS. Επίσης, δεν είναι τόσο βολικό στο κράτημα όσο λένε. Η ιδέα με την πίσω Touch Screen για μένα είναι μεγάλη βλακεία. Κατά λάθος ακούμπησα την οθόνη και έπεσα απ'το γκρεμό. Αλλά αυτό είναι θέμα συνήθειας, μπορείς εύκολα να μάθεις να την χειρίζεσαι. Τα παιχνίδια είναι κασέτες όπως της Nintendo και όχι το γνωστό "CD σε πλαστικό" όπως του PSP. Τα περισσότερα παιχνίδια είναι διαθέσιμα και για το Play Station 3. Τα παιχνίδια για το Nintendo 3DS είναι πιο δημοφιλείς και φυσικά 3D. Γιαυτό οι περισσότεροι προτιμούν το N3DS απ'το PSVITA. Η τιμή σε λίγους μήνες θα πέσει, γιαυτό η τιμή δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο.
ναι αλλά games αξιόλογα που να δικαιολογούν τιμές δεν έχουν βγεί. Χώρια ότι το SDK δεν έχει 10.000 όπως τις άλλες κονσόλες αλλά μόνο ένα χιλιάρικο, τυχαίο;
κονσόλα μετά το PS-vi(s)ta δεν νομίζω να βγάλει η Sony, ποιό πολλές ελπίδες έχει η Nvidia.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Kονσόλες-Gaming”