Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Ότι αφορά τους Η/Υ και την τεχνολογία, γενική συζήτηση.
Άβαταρ μέλους
Shiv
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ, 2011 3:01 am
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Δημοσίευση από Shiv »

Η Microsoft ανακοίνωσε πως στις 29 Φεβρουαρίου θα κάνει διαθέσιμη για το κοινό μια beta έκδοση των επερχόμενων Windows 8, την οποία ονομάζει Consumer Preview.

Ουσιαστικά θα πρόκειται για τη πρώτη λειτουργική έκδοση που θα μπορέσει να δοκιμάσει ο τελικός χρήστης, καθώς η Develοper Preview που είχαμε δει πριν μερικούς μήνες απευθυνόταν περισσότερο σε προγραμματιστές. Η συγκεκριμένη έκδοση θα γίνει διαθέσιμη μετά τη λήξη της 2ωρης παρουσίασης που έχει προγραμματίσει η Microsoft στο πλαίσιο της έκθεσης Mobile World Congress που θα γίνει -και- φέτος, στη Βαρκελώνη.

Σε σχέση με τη Develοper Preview, η Consumer Preview θα προσφέρει πολύ περισσότερα πράγματα σε επίπεδο εφαρμογών και συγκεκριμένα στο tile-based Metro περιβάλλον θα υπάρχουν εικονίδια για τις εφαρμογές Camera, Messaging, Mail, Calendar, SkyDrive, People, Photos, Video και Music.

Επίσης, θα περιλαμβάνονται και δυο παιχνίδια, τα κλασσικά πλέον Pinball και Solitaire καθώς και μια Metro έκδοση της εφαρμογής Xbox Live Companion που υπάρχει ηδη στα Windows Phone.

Τέλος, στο Windows Store, το διαδικτυακό κατάστημα της Microsoft, θα υπάρχουν διαθέσιμα και 11 παιχνίδια τα οποία θα μπορεί ο χρήστης να κατεβάζει -μάλλον- δωρεάν. Αυτά είναι φυσικά τα Angry Birds όπως επίσης και τα Ms. Splosion Man, Toy Soldiers, Hydro Thunder, Reckless Racing, Ilomilo, Rocket Riot, Full House Poker, Tentacles, Crash Course και Wordament. Υπομονή λοιπόν μέχρι τις 29 Φεβρουαρίου.


Εικόνα
Αν είστε νέοι στο Forum διαβάστε τους κανόνες ;)
Pokemon White FC:4040-5231-4571
3DS FC : 1306 - 6153 - 6742
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Δημοσίευση από Andreecko »

έχω δει και την developer έκδοση προ μηνών, για tablets καλή είναι, σε σταθερό μάλλον δεν θα την έβαζα. Προτιμώ τα 7.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
h4x0r4k0s
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ, 2011 7:40 pm
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Δημοσίευση από h4x0r4k0s »

Εγώ είχα εγκαταστήσει την developer preview σε εικονική μηχανή αλλά δεν μου άρεσε :/ Αλλά και πάλι δεν ξέρουμε πως θα είναι η τελική έκδοση.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Δημοσίευση από Loukas »

Στην τελικη ευθεια ας ελπισουμε οτι δεν θα χρειαζεται πολυ δυνατο υπολογιστη να τρεξει οπως τα Win 7 και αν εχει ακτι ουσιαστικο να προσφερει περαν απο τη μεταβαση του 7 στον αριθμο 8!
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Εχω δει και διαβασει αρκετα Reviews για την Developer και αν και ολα ηταν θετικα.......Πρωσοπικα δεν μου αρεσε καθολου. Απο εκει που ειχα αμφιβολιες για το αν αξιζει πραγματικα να παω στα Linux τωρα ειμαι σιγουρος κaι δεν εχω τυψεις. Δεν λεω , για Tablet καλο ειναι μαλον , αν και παλι προτιμω τα Android :? Τεσπα σε Desktop δεν θα μου αρεσε καθολου ατο προσωπικα :roll: (και φανταζομαι και την τιμη που θα εχει η τελικη εκδοση........)

Εντομεταξι βγαινει και το 4o LTS Ubuntu οπου νανε , πιστευω αν δεν κανει κατι η Μ$ θα χασει αρκετους πελατες......
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Δημοσίευση από Loukas »

Οι προφητες του PCFORMAT ειπαν οτι σε 10 χρονακια δεν θα εχουμε Windows πλεον και δεν αμφιβαλλω. Δεν εχει προσφερει κατι ουσιαστικο στις καινουριες εκδοσεις και το γεγονος οτι με καθε εκδοση γινεται ποιο απαιτητικη και σε αναγκαζει να αναβαθμισεις ειναι μαλακια για μεσους χρηστες καθως και οτι αν δεν απευθυνθεις σε μη αυθεντικο πρεπει να πληρωσεις 150 για να παρεις την εκδοση
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Loukas έγραψε:Οι προφητες του PCFORMAT ειπαν οτι σε 10 χρονακια δεν θα εχουμε Windows πλεον και δεν αμφιβαλλω. Δεν εχει προσφερει κατι ουσιαστικο στις καινουριες εκδοσεις και το γεγονος οτι με καθε εκδοση γινεται ποιο απαιτητικη και σε αναγκαζει να αναβαθμισεις ειναι μαλακια για μεσους χρηστες καθως και οτι αν δεν απευθυνθεις σε μη αυθεντικο πρεπει να πληρωσεις 150 για να παρεις την εκδοση
Ακροιβος αυτο. Ασε που το Μ$ Wine βελτιονεται ολο και πιο πολυ τελευτεα. με 150 ευρω παντος.........οντος αυτο θα γινει. πρεπει τουλαχιστον να κατεβασουν τις τιμες τους.
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Δημοσίευση από Andreecko »

εμένα οι υπολογιστές μου δεν είχαν πρόβλημα ποτέ (ακόμη και από τα vista που τα είχα 2007-2011), αν έχεις τα δύο βασικά : RAM + SSD, όσο βαρύ λειτουργικό να έχεις θα το σηκώσει.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Pokemon640 έγραψε:εμένα οι υπολογιστές μου δεν είχαν πρόβλημα ποτέ (ακόμη και από τα vista που τα είχα 2007-2011), αν έχεις τα δύο βασικά : RAM + SSD, όσο βαρύ λειτουργικό να έχεις θα το σηκώσει.
Το θεμα ειναι αν το σηκωνει το πορτοφολι σου....... :P
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Στις 29/2 η Beta εκδοση των Windows 8

Δημοσίευση από Loukas »

Pokemon640 έγραψε:εμένα οι υπολογιστές μου δεν είχαν πρόβλημα ποτέ (ακόμη και από τα vista που τα είχα 2007-2011), αν έχεις τα δύο βασικά : RAM + SSD, όσο βαρύ λειτουργικό να έχεις θα το σηκώσει.
Το λες τοσο απλα σαν να κοστιζει το ενα απο 10 ευρω...αν ηταν ετσι ςωρεα μια χαρα αλλα οι SSD ειναι πανακριβοι και ουσιαστικα αγοραζεις και ενα 2ο δισκο γιατι δεν εχουν χωρο. Η εποχη των Windows περασε και τα Vista ηταν οι πιο χαλια εκδοση to date
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές και τεχνολογία”