Pokémon World Journeys!!

Είστε συγγραφέας και θέλετε να μοιραστείτε τις ιστορίες σας με τα υπόλοιπα μελή; Τότε είστε στο κατάλληλο μέρος
apokos7
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Σάβ 17 Μαρ, 2012 4:45 pm

Re: Pokémon World Journeys!!

Δημοσίευση από apokos7 »

Επεισόδιο 7: Bill και Misty

Ο Apokosu περπατάει στο Route 25 ενώ σκέφτεται τη στρατηγική που θα ακολουθήσει στη μάχη του για το δεύτερο έμβλημα.

"Χα! Εδώ μπορώ να κάνω καλή προπόνηση. Πάμε Pidgey. Ας δοκιμάσουμε να πιάσουμε αυτό το Oddish. Pidgey, Tackle."
Το Oddish αντεπιτέθηκε με Absorb. Η ζημιά στο Pidgey ήταν πολύ μικρή.
"Τώρα Gust! Poké Ball φύγε. Ωραία το Oddish πιάστηκε! Ας δοκιμάσουμε αυτό το Bellsprout. Pidgey, Gust."
Το Bellsprout χτύπησε με Vine Whip. Το Pidgey έκανε Tackle.
"Poké Ball φύγε! Μπράβο, καλή δουλειά Pidgey!"
Το Pidgey άρχισε να εξελίζεται. Σύντομα είχε γίνει Pidgeotto. Μάζεψα την Poké Ball του Bellsprout και γύρισα τον Pidgeotto πίσω στη δικιά του. Τα Pokemon που είχα στο χέρι γίνανε εφτά. Έπρεπε να στείλω τουλάχιστον ένα πίσω στον καθηγητή. Μόλις έβγαλα το PokéDex, άκουσα φωνές από ένα σπίτι μπροστά μας.
"Πάμε να δούμε γρήγορα Anna."
Τρέξαμε και μπήκαμε χωρίς σκέψη στο σπίτι.
"Έπρεπε να το περιμένω! Κάτι σχεδιάζετε στη Cerulean, Team Rocket."
"Πάλι εσύ; Θα μου πληρώσεις για την ήττα, τότε στο Mt. Moon. Πάμε Gloom."
"Πηγαίνετε ενάντια στην Team Rocket? Gastly!"
"Δε βάζετε μυαλό. Growlithe και Ivysaur, Leer και Tackle."
"Απέφυγε Gloom."
"Gastly, Mean Look! Τώρα δεν μπορείς να αλλάξεις Pokémon."
"Δεν είχα τέτοιο σκοπό. Growlithe, Odor Sleuth! Ivysaur, Tackle στο Gastly."
"Δεν θα ωφελ- !! Μα πώς;"
"Χάρη στο Odor Sleuth, τώρα οι επιθέσεις Normal και Fight επιδρούν κανονικά σε φαντάσματα. Τελείωσέ το Ivysaur, Vine Whip!"
Το Gastly κατέρρευσε.
"Gloom, Poisonpowder!"
"Να πάρει, το δηλητήριο είναι πολύ δυνατό. Επέστρεψε Ivvysaur. Pidgeotto διώξε το δηλητήριο μακριά με Gust."
Η επίθεση στράφηκε εναντίον του. Το Gloom δηλητηριάστηκε άσχημα.
"Ember, Growlithe!"
"Πάμε να φύγουμε! Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Εξάλλου πήραμε κάποιες πληροφορίες πάνω σ'αυτό που θέλαμε."
"Έι, περίμενε. Πάρε αυτό το Antidote και δώσε το στο Gloom σου."
"Εσύ..."
Τα δύο μέλη της οργάνωσης φύγανε.
"Σας ευχαριστώ που ήρθατε. Με λένε Bill."
"Είμαι ο Apokosu. Δεν κάνει τίποτα."
"Με λένε Anna. Χάρηκα για τη γνωριμία."
"Τι ζητούσε η Team Rocket από εσάς;"
"Βλέπετε, είμαι Εφευρέτης Pokemon. Έχω κάνει αρκετές έρευνες κυρίως πάνω στο αγαπημένο μου Pokémon το Eevee. Επίσης έχω εφεύρει το Σύστημα Αποθήκευσης Pokemon. Η Team Rocket πρέπει να ήθελε στοιχεία πάνω στη δουλειά μου."
"Δηλαδή εσύ είσαι αυτός που εφηύρε το Σύστημα Μεταφοράς Pokemon; Εκπληκτικό!"
"Αυτό εκεί είναι PokéDex, σωστά;"
"Ναι."
"Ξέρω πολλά χρόνια τον Καθηητή Oak. Με βοήθησε πάρα πολύ σε ό,τι έχω κάνει μέχρι τώρα. Το σύστημα με το οποίο μεταφέρεις τα Pokémon σου μέσω του PokéDex στο εργαστήριο, το εγκατέστησα εγώ. Παρ'όλα αυτά το Σύστημα Μεταφοράς που χρησιμοποιείς μέσω του Υπολογιστή είναι πιο ασφαλές."
"Φοβερό! Θα μπορούσα να το δοκιμάσω;"
"Φυσικά. Μπες στον Υπολογιστή μου και διάλεξε το Σύστημα Μεταφοράς. Συνέδεσε το PokéDex με τον Υπολογιστή και συνδέσου στο εργαστήριο. Τώρα διάλεξε το Pokémon που θες και στείλ' το. Δεν χρειάζεται κάθε φορά να έρχεσαι σε επικοινωνία με τον Καθηγητή. Με αυτόν τον τρόπο τα Pokémon θα του αποστέλονται αυτόματα."
"Χρήσιμο και γλιτώνεις και χρόνο! Για να δούμε. Θα του στείλω το Geodude, το Sandshrew, το Oddish και το Bellsprout."
"Εε; Μα έτσι θα μείνεις μόνο με τρία Pokémon. Apokosu, δεν μπορείς να είσαι τόσο επιπόλαιος. Είναι καλό να θες να αλλάζεις τα Pokémon σου, ώστε να τα χρησιμοποιείς όλα, όμως αν στοχεύεις για το Πρωτάθλημα πρέπει να αρχίσεις να σχηματίζεις μια βασική εξάδα την οποία θα προπονήσεις ξεχωριστά και θα την κρατάς συνεχώς μαζί σου. Αλλάζοντας Pokémon συνεχώς, δεν θα αποκτήσεις τη δυνατή εξάδα που χρειάζεται για να στεφθείς Πρωταθλητής. Άρχισε να επιλέγεις την ομάδα σου από τώρα."
"Μην ανησυχείς. Θα είμαι μια χαρά Anna."
"Apokosu..."
"Λοιπόν, θέλω να σε ευχαριστήσω που με βοήθησες. Θα πάρεις αυτό το Eevee και θα το κρατήσεις για μένα; Έτσι θα είμαι σίγουρος πως θα βρίσκεται σε καλά χέρια και δε θα ανησυχώ."
"Bill. Σ' ευχαριστώ. Να είσαι σίγουρος πως το Eevee βρίσκεται σε καλά χέρια. Λοιπόν σε χαιρετάω! Εις το επανειδείν!"
Έτσι γυρίσαμε από τα Route 25 Και 24 και περάσαμε από το Κέντρο Pokémon. Αμέσως κατευθυνθήκαμε στο Γυμναστήριο. Είχα αποφασίσει επιτέλους τα Pokémon που θα χρησιμοποιούσα.
"Καλησπέρα. Είμαι ο Apokosu και ήρθα να προκαλέσω τον Αρχιγυμναστή του Σταδίου."
"Καλησπέρα. Ονομάζομαι Misty και αν νικήσεις, το Cascade Badge θα γίνει δικό σου. Χρησιμοποιώ Pokemon νερού. Δύο εναντίον δύο είναι εντάξει;"
"Μια χαρά! Δε θα μπορούσε να είναι καλύτερα!"
"Εντάξει, πάμε Staryu!"
"Growlithe, ξεκινάμε!"
"Η πρώτη κίνηση είναι δικιά σου."
"Εντάξει, Bite."
"Harden."
"Να πάρει! Πήγαινε με Ember!"
"Staryu, Recover!"
"Τι; Όλες οι πληγές του..."
"Ναι, με το Recover ο Staryu κλείνει τις πληγές του και ανακτάει μέρος της ενέργειάς του."
"Πάμε Growlithe Leer."
"Ας περάσουμε στην επίθεση Staryu, Water Gun."
"Growlithe απέφυγέ το και τώρα Ember."
"Staryu όχι. Φαίνεται πως το Leer έίχε αποτέλεσμα. Είναι σειρά σου Starmie."
"Starmie, ε; Growlithe συνεχίζουμε."
"Για ποσο όμως; Water Pulse!"
"Δεν πειράζει Growlithe. Πάλεψες σκληρά. Είναι η σειρά σου Ivysaur!"
"Πάμε Starmie, Rapid Spin."
Το Starmie επιτέθηκε αστραπιαία στον Ivysaur.
"Vine Whip, Ivysaur."
"Χρειάζεται κάτι καλύτερο από αυτό για να μας νικήσεις. Επίθεση με Swift."
"Ivysaur πάμε, Sleep Powder."
"Έξυπνο αλλά δεν θα πετύχει. Starmie απόφυγέ το και Water Pulse."
"Όχι, Ivysaur. Έλα, ας το δοκιμάσουμε. Θα τα καταφέρουμε."
Ο Ivysaur με κοίταξε αποφασιστικά. Ήμασταν σίγουροι ότι θα πετυχαίναμε.
"Σε περιμένω."
"Τώρα Ivysaur. Razor Leaf!"
Ο Ivysaur επιτέθηκε με ένα ισχυρό κύμα από κοφτερά φύλλα. Ο Starmie δέχτηκε μεγάλη ζημιά και κατέρρευσε.
"Συγχαρητήρια. Πάλεψες πολύ καλά. Το Cascade Badge σου ανήκει."
"Μπράβο σου Ivysaur! Ευχαριστώ πολύ Misty. Εύχομαι να τα ξαναπούμε κάποτε."
"Και εγώ θα ήθελα να ξανασυναντηθούμε κάποτε. Τα λέμε!"
"Μπράβο Apokosu ήταν πολύ ωραία μάχη."
"Ευχαριστώ Anna."

Και κάπως έτσι, ο Apokosu κερδίζοντας το δεύτερό του έμβλημα αποχωρεί απο το Γυμναστήριο και κατευθύνεται στο Κέντρο Pokémon. Όμως η ώρα του αποχωρισμού πλησιάζει. Μη χάσετε το επόμενο επεισόδιο.
apokos7
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Σάβ 17 Μαρ, 2012 4:45 pm

Re: Pokémon World Journeys!!

Δημοσίευση από apokos7 »

Επεισόδιο 8: Αποχωρισμός και Υπόγεια Σήραγγα και Dratini

Ο Apokosu ξεκουράζει τα Pokémon του στο Κέντρο Pokémon μετά τη νίκη του ενάντια στη Misty, την αρχηγό του σταδίου της Cerulean.

"Apokosu, τα Pokémon σου γιατρεύτηκαν πλήρως."
"Ευχαριστώ νοσοκόμα."
Πήρα τις Poké Ball και έβγαλα τον χάρτη.
"Λοιπόν που να πάμε τώρα; Νότια από εδώ είναι η πόλη Saffron..."
"Apokosu, εχμ.. Εδώ μάλλον χωρίζουν οι δρόμοι μας."
"Α, ναι! Το ξέχασα τελείως! Θα μείνεις στη Cerulean σωστά;"
"Ναι, μου άρεσε που ταξιδέψαμε μαζί. Θα ήθελα πολύ να συνεχίσω το ταξίδι μαζί σου, όμως δυστυχώς δε γίνεται."
"Όπως και να 'χει, θα ήθελα να τα ξαναπούμε κάποτε. Σ'ευχαριστώ για όλα Anna."
Άρχισα να φεύγω και να απομακρύνομαι προς την έξοδο της πόλης.
"Apokosu! Θα είμαι εκεί! Στο Πρωτάθλημα στο Indigo Plateau! Θα είμαι εκεί να σε δω να γίνεσαι Πρωταθλητής!"
Τα λόγια της με άγγιξαν. Συνέχισα να περπατάω νότια. Μετά από λίγο δρόμο η Cerulean είχε χαθεί.
"Αντίο Cerulean. Αντίο Anna. Θα τα ξαναπούμε κάποτε."
Η Saffron δεν απήχε πολύ. Μπήκα μέσα στο σταθμό για να περάσω στη Saffron. Ο σταθμός ήταν γεμάτος αστυνομικούς. Μόλις με είδαν, ένας από αυτούς κινήθηκε προς το μέρος μου.
"Μικρέ, η πρόσβαση στην πόλη απαγορεύεται. Γύρισε πίσω. Αν θέλεις να προχωρήσεις χρησιμοποίησε την υπόγεια σήραγγα και θα φτάσεις στην πόλη Vermilion."
Άνοιξα το χάρτη. Η Vermilion ήταν πιο νότια από τη Saffron. Δεν ήξερα το λόγο για τον οποίο δεν μπορούσα να πάω στη Saffron, όμως όσο μπορούσα να συνεχίσω το ταξίδι μου ήμουν ικανοποιημένος. Βρήκα την υπόγεια σήραγγα έξω από το σταθμό. Ξεκίνησα να περπατάω. Ο δρόμος ήταν ατελείωτος. Στη σήραγγα περπατούσαν κι άλλοι άνθρωποι. Ήμουν σίγουρος πως πολλοί από αυτούς θα ήταν εκπαιδευτές. Μετά από πολύ περπάτημα σε κάποιο σημείο υπήρχε συνωστισμός. Έτρεξα να δω τι γίνεται.
"Έλα, δώσε μου τα Pokémon σου και δίνε του."
"Όχι. Σε παρακαλώ αφεντικό. Δώσε μου άλλη μια ευκαιρία."
"Τι συμβαίνει; Αφήστε τον ήσυχο!"
"Δεν είναι δικιά σου δουλειά."
"Ναι, δίνε του."
"Βοήθησέ με, σε παρακαλώ."
"Δε χρειάζεται να μου το ζητήσεις φίλε μου."
"Παιδιά, κανονίστε τον"
"Έγινε αφεντικό! Πάμε Machop!"
"Είναι δικός σου Mankey!"
"Πηγαίνετε Ivysaur και Eevee."
"Mankey, Karate Chop."
"Eevee απέφυγέ το. Τώρα Helping Hand στο Ivysaur. Πάμε Ivysuar, Take Down."
"Όχι Mankey!"
"Πάμε Machop. Seismic Toss!"
"Ivysaur είσαι καλά; Πάμε, Tackle. Τώρα Eevee είναι δικός σου, Quick Attack!"
"Machop, Low Sweep!"
"Eevee, Sand Attack."
Η επίθεση του Machop δε βρήκε στόχο.
"Τελείωσέ τον. Tackle."
"Άχρηστοι!"
"Μας συγχωρείς αφεντικό."
"Χαθείτε από μπροστά μου. Πήγαινε Cubone!"
"Eevee επέστρεψε. Ivysaur, Leech Seed."
Η επίθεση πέτυχε.
"Cubone, Bone Club."
"Ivysaur, Vine Whip."
"Cubone, Headbutt."
Ο Ivysaur ζαλίστηκε και δεν μπόρεσε να επιτεθεί.
"Συνέχισε με Bonemerang!"
"Ivysaur όχι! Razor Leaf!"
"Τώρα Rage, Cubone!"
Η οργή του Cubone από όλα τα χτυπήματα που δέχτηκε μέχρι τώρα έβγαλε το Ivysaur εκτός μάχης.
"Επέστρεψε Ivysaur. Πάμε Growlithe. Ember."
"Cubone γύρισε. Πήγαινε Koffing. Smog!"
"Όχι Growlithe! Δηλητηριάστηκε, να πάρει! Μπορείς να συνεχίσεις;"
Ο Growlithe με κοίταξε αποφασιστικά.
"Εντάξει, συνεχίζουμε. Bite!"
Ο Koffing υποχώρησε.
"Και τώρα Ember."
"Koffing, Assurance."
"Έλα Growlithe, θα κερδίσουμε! Flame Wheel!"
"Koff- Όχι!"
"Πάρε τα Pokémon σου και φύγε. Έλα Growlithe, πάρε αυτό το Antidote. Εσύ! Είσαι καλά;"
"Ναι, σ'ευχαριστώ."
"Γιατί σε ενοχλούσαν;"
"Αυτός που μόλις πάλεψες, είναι ένας νταής που χρησιμοποιεί τα Pokémon για να εκβιάζει κόσμο. Με είχε βάλει με το ζόρι στην παρέα του, αλλά επειδή δεν του πρόσφερα ήθελε να μου πάρει τα Pokémon και να με διώξει."
"Αλήτης. Τώρα τι θα κάνεις; Εγώ πηγαίνω στη Vermilion."
"Και εγώ προς τα εκεί πηγαίνω. Με λένε Chika."
"Είμαι ο Apokosu. Χάρηκα για τη γνωριμία."
Έτσι μαζί με τον Chika συνέχισα το δρόμο μου και φτάσαμε στο τέλος της υπόγειας σήραγγας.
"Ωραία, τώρα η Vermilion είναι πολύ κοντά! Τι θέλεις να κάνεις εκεί Apokosu?"
"Θα προκαλέσω τον Αρχιγυμναστή του σταδίου της πόλης. Μαζεύω τα εμβλήματα για το Πρωτάθλημα του Indigo Plateau."
"Αλήθεια; Τότε είμαστε ανταγωνιστές. Πόσα εμβλήματα έχεις; Εγώ έχω τρία. Το έμβλημα της Vermilion το έχω ήδη."
"Πρέπει να είσαι πολύ καλός. Εγώ έχω μόνο δύο."
"Χαχα. Τα παραλές. Έι! Δες εκεί!"
"Που;"
"Εκεί! Αυτό είναι.. Dratini!"
"Πλάκα κάνεις; Σύμφωνα με το PokéDex είναι πολύ σπάνιο!"
"Εε; Έχεις ένα PokéDex? Φοβερό! Όντως το Dratini είναι πολύ σπάνιο. Θα το πιάσω!"
"Chika, δεν είναι δίκαιο. Το θέλω κι εγώ."
"Χμμ, ας το αποφασίσουμε με πέτρα-ψαλίδι-χαρτί."
"Έγινε! Πέτρα, ψαλίδι, χαρτί!"
Ο Chika κέρδισε με ψαλίδι, έναντι στο χαρτί μου.
"Κρίμα!"
"Λοιπόν, ξεκινάω πρώτος! Πήγαινε Wartortle!"
Το Dratini γύρισε προς το μέρος μας έτοιμο για μάχη.
"Wartortle, Water Gun."
Το Dratini ενοχλήθηκε και αντεπιτέθηκε στο Wartortle. Έβγαλα το PokéDex.
"Πρόσεχε Chika! Το Wartortle χτυπήθηκε με Thunder Wave!"
"Wartortle, Bite."
Το Wartortle παρέλυσε χάρη στο Thunder Wave και δεν επιτέθηκε. Το Dratini επιτέθηκε με Dragon Rage. Το Wartortle βγήκε εκτός μάχης.
"Επέστρεψε Wartortle. Τώρα πήγαινε, Venonat. Confusion!"
Το Dratini χτυπήθηκε και αντεπιτέθηκε με Twister. Το Venonat έχασε πολύ ενέργεια.
"Venonat, Poisonpowder."
Το Dratini απέφυγε και χτύπησε με Slam. Το Venonat έχασε.
"Επέστρεψε Venonat. Να πάρει, είναι δυνατό! Apokosu είναι η σειρά σου."
"Ωραία! Για να δούμε... Ξεκινάς εσύ Eevee! Sand Attack!"
Το Dratini έκανε Slam αλλά δεν βρήκε στόχο.
"Επίθεση με Growl!"
Το Dratini επιτέθηκε με Twister. Ο στρόβιλος χτύπησε το Eevee αλλά το Growl ελάττωσε τη ζημιά.
"Τώρα Tail Whip!"
Η άμυνα του Dratini έπεσε όμως ο Eevee έχασε από το Dragon Rage του Pokémon Δράκου.
"Δεν έκανες ούτε μία επίθεση στο Dratini. Πώς σκοπεύεις να το πιάσεις;"
"Έπρεπε πρώτα να χαμηλώσω τα στατιστικά του και ο Eevee ήταν ιδανικός για αυτήν τη δουλειά. Είναι η σειρά σου Ivysaur. Sleep Powder. Βάλε το Dratini για ύπνο."
Το Dratini εισέπνευσε τη σκόνη και έπεσε για ύπνο.
"Ωραία. Ivysaur γύρισε. Growlithe ας τελειώνουμε. Flame Wheel!"
Η επίθεση χτύπησε το Dratini, το οποίο συνέχισε να κοιμάται.
"Τώρα Poké Ball φύγε!"

Ο Apokosu με το νέο του φίλο, Chika, κινείται προς την πόλη Vermilion. Τώρα αναμετράται με το σπάνιο Pokémon Δράκο, Dratini. Θα καταφέρει ο Apokosu να το αιχμαλωτίσει; Μη χάσετε το επόμενο επεισόδιο!
apokos7
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Σάβ 17 Μαρ, 2012 4:45 pm

Re: Pokémon World Journeys!!

Δημοσίευση από apokos7 »

Επεισόδιο 9: Αιχμαλώτιση και Ανυπακοή

Μετά την άτυχη προσπάθεια του για να αιχμαλωτίσει το Dratini, ο Chika, δίνει τη σκυτάλη στον Apokosu.

"Να πάρει η Poké Ball άνοιξε και το Dratini άρχισε να ξυπνάει. Growlithe, Bite!"
Ο Growlithe πέτυχε το Dratini το οποίο ανέκτησε πλήρως τις αισθήσεις του. Με ένα Slam ο Growlithe βγήκε εκτός μάχης.
"Χα! Ενδιαφέρον! Θα σε πιάσω οπωσδήποτε! Πάμε Ivysaur!"
Το Ivysaur επιτέθηκε με Leech Seed. Ο σπόρος τύλιξε το Dratini. Το Dratini χρησιμοποίησε Agility και το σώμα του έγινε πιο έλαφρυ με αποτέλεσμα η ταχύτητά του να αυξηθεί.
"Vine Whip, Ivysaur!"
Το Dratini αντεπιτέθηκε με Slam. Αμέσως μετά μας χτύπησε με Twister.
"Κουράγιο! Λίγο ακόμα Ivysaur! Razor Leaf!"
Το Ivysaur επιτέθηκε με τα κοφτερά του φύλλα στο Dratini χωρίς να σταματάει.
"Και τώρα Sleep Powder!"
Η σκόνη έβαλε το Dratini κατευθείαν για ύπνο. Έριξα την Poké Ball. Κύλισε μία φορά. Δέυτερη. Και μετά σταμάτησε.
"Apokosu, φοβερό! Έπιασες το Dratini! Μπράβο!"
"Η μάχη σου που προηγήθηκε βοήθησε πολύ, Chika."
"Έλα τώρα. Δεν έκανα και τίποτα. Ήταν εντυπωσιακή η μάχη σου."
"Ευχαριστώ. Λοιπόν Dratini βγες έξω! Καλώς ήρθες στην ομάδα!"
Το Dratini γύρισε από την άλλη.
"Dratini..."
"Apokosu για δοκίμασε λίγο να πολεμήσεις με αυτό."
"Εε; Ε-Εντάξει. Dratini, Dragon Rage στο Ivysaur."
Το Dratini έμεινε στη θέση του και δεν επιτέθηκε.
"Dratini?"
"Όπως το περίμενα. Το Dratini δεν σε υπακούει."
"Τι;!"
"Ναι. Δες τα επίπεδά των Pokémon σου με το PokéDex."
"Eevee 19, Growlithe 22, Ivysaur 23 και Dratini 27!!"
"Λογικά το Dratini δεν σε θεωρεί άξιο για να του δίνεις εντολές."
"Εε; Αφού το έπιασα σε κανονική μάχη."
"Το Pokémon σου έχει πολύ υψηλό επίπεδο σε σχέση με τα υπόλοιπα. Δε δέχεται καν το γεγονός ότι το έπιιασες με Pokémon πιο 'αδύναμα' από αυτό. Είμαι σίγουρος πως σύντομα θα το συνηθίσει και θα σε υπακούει κανονικά."
"Πφφ.. Ivysaur, Dratini γυρίστε πίσω."
Ήμουν πολύ δυσαρεστημένος που το Dratini δεν με άκουγε. Συνεχίσαμε το περπάτημα και σε λίγο φτάσαμε στη Vermilion. Πήγαμε στο Κέντρο Pokémon και γιατρέψαμε και οι δύο τα Pokémon μας.
"Τώρα τι θα κάνεις; Θα πας κατευθείαν για το έμβλημα;"
"Δεν ξέρω. Σκεφτόμουν να κάνω προπόνηση πρώτα. Θα ήθελα το Dratini να με υπακούει όταν θα μάχομαι για το έμβλημα."
"Τότε πάμε στο Route 11. Αν θες θα σε βοηθήσω εγώ."
"Αυτό θα ήταν ωραίο."
Χωρίς άλλη κουβέντα προχωρήσαμε στο Route 11. Αρχίσαμε να ψάχνουμε Pokémon τριγύρω. Βρήκα ένα Drowzee.
"Έλα Dratini. Slam."
Το Dratini έκατσε ακίνητο. Το Drowzee όμως επιτέθηκε με Headbutt στον αντίπαλό του. Το Dratini θορυβήθηκε.
"Twister, Dratini."
Το Dratini όμως επιτέθηκε με Thunder Wave. Το Drowzee παράλυσε.
"Dratini, Dragon Rage."
Το Dratini έκατσε ξανα ακίνητο. Το Drowzee βρήκε ευκαιρία να το σκάσει.
"Να πάρει! Δεν πειράζει, θα προσπαθήσουμε ξανά. Dratini προσπάθησε να με ακούς, εντάξει;"
Ψάχνοντας τριγύρω πεσαμε σε ένα Ekans και ένα Magnemite.
"Apokosu, εγώ θα πάω για το Magnemite."
"Εντάξει. Έλα Dratini. Ας βάλουμε τα δυνατά μας. Dragon Rage!"
Το Dratini επιτέθηκε με Wrap και το Ekans έκανε το ίδιο.
"Έλα τώρα Dratini... Dragon Rage!"
Το Dratini επιτέθηκε με Twister.
"Έι, Apokosu, πώς πάει; Εγώ τελείωσα."
"Δεν ωφελεί. Το Dratini δεν με ακούει καθόλου. Με αυτόν το ρυθμό και το Ekans θα ξεφύγει. Growlithe παμε. Bite!"
Το Growlithe δάγκωσε δυνατά το Ekans. Το Ekans πήγε να κάνει το ίδιο.
"Growlithe πήδα στα δεξιά. Ωραία, και τώρα Flame Wheel!"
Η επίθεση αποδυνάμωσε τελείως το Ekans. Η Poké Ball το έπιασε απευθείας.
"Σ'ευχαριστώ Growlithe, επέστρεψε. Είδες Dratini? Όταν συνεργαζόμαστε τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα. Τι λες; Θα συνεργαστούμε;"
Το Dratini γύρισε από την άλλη. Απογοητεύτηκα πλήρως. Σύντομα όμως το είδα να μου δίνει την ουρά του. Την έσφιξα με το χέρι μου γεμάτος χαρά.
"Μην ανησυχείς Dratini, θα είμαστε καλή ομάδα. Τι λες; Ας δοκιμάσουμε να πιάσουμε το ίδιο Drowzee με πριν."
Το Drowzee με την παράλυση εμφανίστηκε μπροστά μας.
"Έλα Dratini, Twister."
Η επίθεση πέτυχε. Το Drowzee έκανε Confusion.
"Έλα, Dratini, Dragon Rage!"
Η επίθεση δεν βρήκε το στόχο, όμως το Drowzee παρέλυσε.
"Άλλη μια φορά Dratini!"
Η επίθεση πέτυχε αυτή τη φορά το στόχο της. Η έκρηξη από την επίθεση άφησε ένα λιπόθυμο Drowzee. Πέταξα μια Poké Ball και το έκανα δικό μου.
"Είδες Dratini? Είσαι πολύ δυνατό Pokémon, όμως η δύναμη από μόνη της δεν αρκεί. Χρειάζεται κάποιος να σε καθοδηγεί. Λοιπόν, τι λες; Θα με αφήσεις να σε καθοδηγώ;"
Το Dratini έβγαλε μια χαρούμενη φωνή και μπήκε στην Poké Ball του.
"Είδες; Στο είπα πως αργά ή γρήγορα θα σε άκουγε. Τι θα έλεγες να κάναμε μια μάχη; Τρία εναντίον τριών. Θέλω πολύ να σε αντιμετωπίσω!"
"Ναι, θα το ήθελα κι εγώ! Εδώ που είμαστε είναι καλά ε;"
"Ό,τι πρέπει!"

Ο Apokosu κατάφερε επιτέλους να ελέγξει το Dratini. Τώρα μια πρόσκληση για μάχη από τον φίλο του Chika θα τον κάνει να παλέψει με όλες του τις δυνάμεις, δίνοντας έτσι την πιο δύσκολη μάχη της ζωής του μέχρι σήμερα. Μη χάσετε το επόμενο επεισόδιο!"
Άβαταρ μέλους
begore
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Παρ 29 Ιουν, 2012 10:19 pm
Τοποθεσία: Καλλθεα Αθηνας
Επικοινωνία:

Re: Pokémon World Journeys!!

Δημοσίευση από begore »

Ο Apokosu κατάφερε επιτέλους να ελέγξει το Dratini. Τώρα μια πρόσκληση για μάχη από τον φίλο του Chika θα τον κάνει να παλέψει με όλες του τις δυνάμεις, δίνοντας έτσι την πιο δύσκολη μάχη της ζωής του μέχρι σήμερα. Μη χάσετε το επόμενο επεισόδιο!"
μια ερωτηση :ποτε ειναι το επομενο επεισοδειο?
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Fan Fiction Section”