cosplays

κινούμενα σχέδια εκτός pokemon (όπως one piece, dragonball κ.α.)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lukario
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί 30 Αύγ, 2011 12:37 pm

cosplays

Δημοσίευση από lukario »

Καταρχήν να ρωτήσω αν ξέρετε τι είναι γιατί πολλοί δεν ξέρουν :P..Για όσους δεν ξέρουν.Cosplays είναι εκδηλώσεις,parties κτλπα που οργανώνονται σε clubs όπου στο κάθε party υπάρχει ένα θέμα από ένα manga(px one piece)και πρέπει να φοράς τα ρούχα από έναν ήρωα από το manga.Γνωρίζει κανείς σχετικά με αυτές τις εκδηλώσεις.Έχετε παρευρεθεί ποτέ?Περιμένουμε να σας ακούσουμε :).
Εικόνα

Madam red:The bloody lady
Alucard:The bloody grin-male
Άβαταρ μέλους
Metalas77
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ 27 Αύγ, 2011 9:59 pm

Re: cosplays

Δημοσίευση από Metalas77 »

Προσφατα εγινε το προτω Cosplay στη ροδο.
Το οργανοσε ενας φιλος μου.Δεν ειχε πολυ επιτιχια λογο μερους.
Γυρο στα 20-25 ατομα παρευρεθηκαμε μονο.
Εγω ντυθικα Luffy χωρις ομος καποες λεπτομεριες(Κοκκινη κορδελα στο καπελο ,ψαθινες παντοφλες)
Μιας και γινοταν προτη φορα πολλοι μας κοιτουσαν παραξενα xD.
Pokemon Black FC:3181-8526-1139
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: cosplays

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Ξερω τι ειναι.........δεν εχω ξαναακουσει να γινεται στην ελλαδα ομως.Οχι οτι αν γινει κατι τετοιο στην περιοχη μου θα παω..........δεν ειμαι ατομο που του αρεσει πολυ να καθεται πολη ωρα σε εκδηλοσεις........ :lol:
Δεν ξερω γιατι.Απλος δεν μου αρεσει η πολυκοσμια. :roll:
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
lukario
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί 30 Αύγ, 2011 12:37 pm

Re: cosplays

Δημοσίευση από lukario »

Εγώ θα ήθελα πολύ να πάω.Δεν έχω πάει,αν και είναι στην πόλη μου αλλά σε περιοχές μακριά από εμένα.Κέντρο,Αθήνα..και οι ώρες που γίνονται είναι δύσκολες.όμως έχω ντύσει πολλές φορές άτομα επειδή βλέπω πολλά anime και διαβάζω manga και ξέρω.Η ειρωνεία είναι πως έχω ντύσει όλους τους άλλους και εγώ ακόμα δεν έχω πάει xp.Θέλω φέτος να πάω.Πολλές φορές γίνονται cosplays με marvel heroes..
Εικόνα

Madam red:The bloody lady
Alucard:The bloody grin-male
Άβαταρ μέλους
Kostas1997
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ 29 Αύγ, 2011 11:00 am
Τοποθεσία: οπου θελω xD

Re: cosplays

Δημοσίευση από Kostas1997 »

περσι στο σχολειο μου οργανωσαμε ενα στο τελος καλα τρελη πλακα οι καθηγιτεσ ειχαν μεινει και με το δικιο τους ηρθεμε 150 παιδια ντυμενοι απο one piece,naruto,bleach κτλ (το αποκορυφομα ομως ηταν οταν ο μαθηματικος εφαγε ενα απο τα σπαθια ενος ζόρο στο κεφαλι :lol: ) τεσπα θα ξαναπηγενα αλλα με αλλη στολη....δν μου παει ο luffy (σιν οτι το βραδυ που τελειοσε ξεπαγιασα)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Anime & Manga”