One Piece ενδυμασία και style

κινούμενα σχέδια εκτός pokemon (όπως one piece, dragonball κ.α.)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
m_Namikaze
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 9:27 pm
Τοποθεσία: On my pc's chair!!
Επικοινωνία:

One Piece ενδυμασία και style

Δημοσίευση από m_Namikaze »

Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε για την ενδυμασία των χαρακτήρων του one piece ^^

Λοιπόν εγώ θα πω για της ενδυμασία του new και του old crue κατά την γνώμη μου ^^
  • Αρχίζοντας με τον Luffy έχω να πω πως μου αρέσει περισσότερο ο καινούριος, δηλαδή το πρόσθετο φουλάρι που έχει στην μέση του - και ιδικά η πληγή που έχει στην κοιλιά-στήθος του ^^
  • Ας πιάσουμε δεύτερο τον Zoro - εκεί θα ήθελα να πω πως προτιμώ περισσότερο τον παλιό ρουχισμό του Zoro, χωρίς βεβαία να θέλω να πω το ίδιο και για την καινούρια πληγή στο μάτι του ^^
  • Στην συνέχεια θα πω για την Nami - λέγοντας ότι στα ρούχα δεν έχει και καμιά εξονυχιστική αλλαγή, προτιμώ όμως την καινούρια Nami λόγο την αλλαγή στο μαλλί της, το οποίο μεγάλωσε ^^
  • Μετά θα σας πω την γνώμη μου για τον Ussop ο οποίος μαζί με τον Franky και τον Brook έχουν παρουσιάσει την μεγαλύτερη αλλαγή. Σίγουρα προτιμώ τον καινούριο για την extra ανδρεία του(φαίνεται χαρακτηριστικά το πως άλλαξε δομή το σώμα του) και την εξωτερική εμφάνισή του(ρούχα του)^^
  • Σειρά έχει ο Sanji ο οποίος παρουσιάζει την μικρότερη αλλαγή σε όλο το crue, ο οποίος έχει αλλάξει μεριά την φράντζα στο μαλλί του. Αυτή του η αλλαγή δεν με κλόνισε ιδιαίτερα οπότε δεν έχω κάποια προτίμηση ανάμεσα στον παλιό και στον καινούριο ^^
  • Ο Chopper λοιπόν δεν έχει αλλάξει πολύ ούτε και αυτός αν και μου αρέσει περισσότερο ο καινούριος ρουχισμός του ^^
  • Προτιμώ την καινούρια Robin η οποία έχει αλλάξει αρκετά, μακραίνοντας το μαλλί της, προσθέτοντας γυαλιά και αλλάζοντας φούστα ^^
  • Μαζί με τους άλλους δύο(Usopp και Brook) έχει σημειώσει και αυτός μια μεγάλη αλλαγή. Προτιμώ τον καινούριο, διότι έχει γίνει δεκαπλάσιος σε μέγεθος -άρα λογικά και πιο δυνατός- συν το ότι μου αρέσουν περισσότερο και τα καινούρια χρώματα της στολής του ^^
  • Τέλος έχει σειρά ο Brook που στον οποίο μου αρέσει αφάνταστα η καινούρια του ενδυμασία συν το ότι τραγουδάει υπέροχα ^^
What is your opinion about the new/ old crue?
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: One Piece ενδυμασία και style

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Και εμενα μου αρεσαν πιο πολυ οι καινουριοι.... :) (ειδα το τελευτεο επεισοδειο χθες απο περιεργεια) Να ρωτισω αξιζει να αρχισω απο τωρα να βλεπω?(επ 512 αν θυμαμαι καλα?)
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Kostas1997
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ 29 Αύγ, 2011 11:00 am
Τοποθεσία: οπου θελω xD

Re: One Piece ενδυμασία και style

Δημοσίευση από Kostas1997 »

Kingnothing412 έγραψε:Και εμενα μου αρεσαν πιο πολυ οι καινουριοι.... :) (ειδα το τελευτεο επεισοδειο χθες απο περιεργεια) Να ρωτισω αξιζει να αρχισω απο τωρα να βλεπω?(επ 512 αν θυμαμαι καλα?)
μην ρωτας παντα αξιζει να αρχισεις να βλεπεις
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
m_Namikaze
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 9:27 pm
Τοποθεσία: On my pc's chair!!
Επικοινωνία:

Re: One Piece ενδυμασία και style

Δημοσίευση από m_Namikaze »

Kingnothing412 έγραψε:Και εμενα μου αρεσαν πιο πολυ οι καινουριοι.... :) (ειδα το τελευτεο επεισοδειο χθες απο περιεργεια) Να ρωτισω αξιζει να αρχισω απο τωρα να βλεπω?(επ 512 αν θυμαμαι καλα?)
Σίγουρα ^^
Είναι ένα από τα καλύτερα anime και μάλιστα είναι και on-going ^^
Επίσης ένα τρανό παράδειγμα είναι ο Shiv, που του είπα να αρχίσει και μέσα σε κανένα 2-3 μήνες το είχε τελειώσει :P
Άβαταρ μέλους
nickthegreek
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ 15 Σεπ, 2011 9:58 pm

Re: One Piece ενδυμασία και style

Δημοσίευση από nickthegreek »

πρωτον οδως οι νεες εμφανισεις ειναι πιο ωραιες ειδκια του zoro k usopp....ελπιζω να σθνεχισει ν ειναι τοσο καλο οσο τωρα...αν και πιστεθω οτι δεν εχοθμε δει τιποτα μα τιποτα ακομα....δευτερον φιλε Kingnothing412 λεει τρελα να αρχισεις γιατι εχει ελαχιστα filler κ σε κραταει παντα σε αγωνια.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Anime & Manga”