EL-MUNDIAL

Οτιδήποτε έχει σχέση με τον αθλητισμό βρίσκετε εδώ.
nikmaster is back
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν, 2014 12:52 pm

EL-MUNDIAL

Δημοσίευση από nikmaster is back »

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΤΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ 20ο ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΤΗΣ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ,..ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΑΝ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΛΠ......
Άβαταρ μέλους
tzanakos
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ 04 Σεπ, 2011 4:17 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: EL-MUNDIAL

Δημοσίευση από tzanakos »

Σίγουρα αποκάλυψη του τουρνουά ήταν ο Ροντρίγκες της Κολομβίας.Ο Νόιερ επιβεβαίωσε ότι είναι ο κορυφαίος στον κόσμο και ο Μέσσι ότι δεν μπορεί να πάρει στις πλάτες του την Αργεντινή.Από ομάδες η Ολλανδία άφησε πολύ καλές εντυπώσεις έχωντας πολλούς νέους πάικτες ενώ η Βραζιλία απογοήτευσε.Η Γερμανία το πήρε δίκαια και δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς.Τέλος είδαμε πολλά ρεκόρ να σπάνε με σημαντικότερο αυτό του Κλόζε,αλλά και τον Μέσσι να παίρνει τη χρυσή μπάλα από το πουθενά έχοντας περπατήσει στα 2 τελευταία ματς.
nikmaster is back
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν, 2014 12:52 pm

Re: EL-MUNDIAL

Δημοσίευση από nikmaster is back »

σωστος τζαν... με απογοητευσε ο λεο... περιμενα να σηκωσει στις πλατες του την αργεντινη αλλα δεν... ο Χαμες αναμφισβητα η αποκλλαυψη του καλυτερου μουντιαλ ισως ολων των εποχων μαζι με αυτο του 98 που ειχαν 171 γκολ εκαστοι... Αν και εχασα σχεδον ολα τα δευτερευοντα παιχνιδια των πρωτων 2 αγωνιστικων των ομιλων λογω εξετασεων.. περα των ξεκαθαρων φαβορι μου αρεσαν πολυ φετος ΑΛΓΕΡΙΑ ΚΟΛΟΜΒΙΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (μονο στα τρια πρωτα ματς) και η ΧΙΛΗ που ηταν ατυχη
Άβαταρ μέλους
Geo-dude
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Δευ 22 Απρ, 2013 12:42 am

Re: EL-MUNDIAL

Δημοσίευση από Geo-dude »

Τζαν πραγματικα μεσ' το μυαλο μου εισαι ρε φιλε.Σωστοτατες οι παρατηρησεις σου για Μεσσι και Νοιερ(ο ανθρωπος ειναι απλα κορυφαιος.Εκτος απο τερμα,ξερει και ΦΟΒΕΡΗ μπαλα.Συγχρονο μπακοτερμα).
Ο Μεσσι για αλλο ενα ματς ανυπαρκτος και λιγος,η χρυση μπαλα επρεπε να γραφει ενα ονομα πανω : ΡΟΜΠΕΝ.
Στις αποκαλυψεις του Μουντιαλ εκτος απο τον φοβερο Ροντριγκεζ,θα εβαζα και τους γκολκιπερ του Μεξικου και της Κοστα-Ρικα.

Η αληθεια ειναι οτι το τροπαιο ηθελα να το παρει η Ολλανδια.Της το χρωσταει η ιστορια...
Άβαταρ μέλους
tzanakos
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ 04 Σεπ, 2011 4:17 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: EL-MUNDIAL

Δημοσίευση από tzanakos »

Ναι ο Νάβας και ο Οτσόα ήταν επίσης πολύ καλοί.Για τη Χιλή και την Κολομβία δεν έχω να πω κάτι.Πέσανε θύμα του σπρωξίματος της Βραζιλίας δυστυχώς.Δεν ξέρω αν ήταν το κορυφαίο όλων των εποχών αλλά εγώ θα το θυμάμαι πάντα με μια γλυκόπικρη γεύση καθώς η Ελλάδα έκανε την υπέρβαση,αλλά αν ήμασταν και λίγο πιο αποτελεσματικοί θα είχαμε πάει και πιο ψηλά.
nikmaster is back
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν, 2014 12:52 pm

Re: EL-MUNDIAL

Δημοσίευση από nikmaster is back »

Η Ελλαδα δυστυχως δεν πηρε αυτο που της αξιζε... Ο σαντος ξυπνησε στο τεταρτο παιχνιδι και αυτο γιατι δεν γινεται ρε μαγκα να μου εχεις στον παγκο τον Ανδρεα που εχει γεματη χρονια στο ΤΣ.Λ και με την καλυτερη ελληνικη ομαδα . δηλαδη επρεπε να τραυματιστει ο κονε και να φαει κοκκινη ο κατσουρανης για να παιξει το παιδι και να σου δωσει την προκριση πολυ βλακας τι να λεμε τωρα...
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: EL-MUNDIAL

Δημοσίευση από Void »

Εγώ πιστεύω ότι η Ελλάδα πήρε παραπάνω απο αυτό που άξιζε,στο παιχνίδι με την Κοστά Ρικά δεν έδωσαν ένα καθαρό πέναλτι στην Κοστα Ρίκα και έτσι πήγαν στα πέναλτι στο τέλος,και στο παιχνίδι με την Ακτή Ελεφαντοστού η Ελλάδα προκρίθηκε με τύχη στο τελευταίο λεπτό.
nikmaster is back
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν, 2014 12:52 pm

Re: EL-MUNDIAL

Δημοσίευση από nikmaster is back »

Void έγραψε:Εγώ πιστεύω ότι η Ελλάδα πήρε παραπάνω απο αυτό που άξιζε,στο παιχνίδι με την Κοστά Ρικά δεν έδωσαν ένα καθαρό πέναλτι στην Κοστα Ρίκα και έτσι πήγαν στα πέναλτι στο τέλος,και στο παιχνίδι με την Ακτή Ελεφαντοστού η Ελλάδα προκρίθηκε με τύχη στο τελευταίο λεπτό.
Κανεις λαθος.... Στο παιχνιδι με την ΑΚτη ειχαμε 3 δοκαρια δεν προκριθηκαμε με τυχη ειμασταν καλυτεροι σε ολο το ματς και παναξια περασαμε... Επισης με Κοστα ρικα εκει που φτασαμε επρεπε να. Χαμε. Περασει πριν απο τα πεναλτι. .εκει ημασταν ατυχοι οντως....(βλεπω βοιδ μας εγινες αθλητικος το διαστημα που αποσιαζα) :pppppppp
Άβαταρ μέλους
Statharas13
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιούλ, 2014 9:57 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: EL-MUNDIAL

Δημοσίευση από Statharas13 »

εγώ πάντος πιστεύω ότι ήτανε ότι το χειρότερο να γίνει το mundial στην Βραζιλία !!
Άβαταρ μέλους
tzanakos
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ 04 Σεπ, 2011 4:17 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: EL-MUNDIAL

Δημοσίευση από tzanakos »

Δεν θα διαφωνήσω στο ότι τα λεφτά που δόθηκαν στο Mundial μπορούσαν να είχαν χρησιμοποιηθεί για τον κόσμο που τα έχει ανάγκη,αλλά είναι και υποκρισία αυτοί που φώναζαν κατά του Mundial και υπέρ των φτωχών και τώρα που έχει τελειώσει τους έχουν ξεχάσει εντελώς.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”