Αθλήματα που σας Αρέσουν

Οτιδήποτε έχει σχέση με τον αθλητισμό βρίσκετε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Divided by Zer0
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ, 2011 1:44 am
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Αθλήματα που σας Αρέσουν

Δημοσίευση από Divided by Zer0 »

Λοιπόν, όπως λέει κι ο τίτλος, τι αθλήματα σας αρέσουν; Αναφέρομαι σε οτιδήποτε, από απλή μπάλα που μπορεί να παίζει ο καθένας εώς κάποιον που ασχολείται σοβαρά με την σκοποβολή. Επίσης, δεν είναι απαραίτητο να ασχολείστε, πείτε και για δρασηριότητες που θα θέλατε να δοκιμάσετε.


Εγώ μικρός έκανα κολύμπι που από ένα σημείο και μετά άφησα γιατί πολύ απλά δεν με ενδιαφέρει ως αγώνισμα και μετά ιστιοπλοία, που μ' αρέσει πάρα πολύ, ιδιαίτερα επειδή έχει σχέση με την ανοιχτή θάλασσα. Τώρα ούτε μ' αυτήν ασχολούμαι βέβαια και γιατί έφτασα 3η λυκείου και γιατί δεν υπάρχει κάποιος καλός όμιλος κοντά μου που να βολεύει. Από τα πιο γνωστά αθλήματα, μ' αρέσει το μπάσκετ (έχω πλεονέκτημα ύψους συνήθως).

Κάτι που θα 'θελα να δοκιμάσω είναι ιππασία (κανονική ιππασία όχι αυτές οι χαζομάρες που πληρώνεις και σε τραβάνε πάνω σ' ένα μουλάρι).
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Αθλήματα που σας Αρέσουν

Δημοσίευση από Andreecko »

Εγώ ήμουν σε ομάδα baseball στα 11-12 μου, μετά το άφησα γιατί στη Γλυφάδα δεν είχε σύλλογο.
Δυστυχώς τα αντανακλαστικά μου είναι χάλια. Μετά ασχολήθηκα με σκοποβολή αλλά το άφησα γρήγορα λόγω μαθημάτων.
Στο στρατό βέβαια μαθαίνεις έτσι και αλλιώς τα όπλα αν μπεις με ικανότητα ένοπλου.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Αθλήματα που σας Αρέσουν

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Divided by Zer0 έγραψε:αθλήματα
Εικόνα


Σωβαρα ομως , ποτε δεν τα πηγενα καλα με τα αθληματα :? Αν και βασικα δεν εχω δοκιμασει τιποτα αλλο εκτος απο μπαλα , μπασκετ , βολεϊ , χαντμπολ και , ναι βασικα αυτα. τιποτα αλλο.


αν και βασικα δεν θα με πειραζε να δοκιμαζα τοξοβολια. ενδιαφερον φενεται. (Η σκοποβολη απ την αλλη , βαρετη.)
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Divided by Zer0
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ, 2011 1:44 am
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Αθλήματα που σας Αρέσουν

Δημοσίευση από Divided by Zer0 »

Kingnothing412 έγραψε:
αν και βασικα δεν θα με πειραζε να δοκιμαζα τοξοβολια. ενδιαφερον φενεται. (Η σκοποβολη απ την αλλη , βαρετη.)
Βασικά, η τοξοβολία θέλει να χεις και μια σχετική δύναμη για να τεντώνεις την χορδή και παράλληλα να κρατάς σταθερό το τόξο για να σημαδεύεις. Η σκοποβολή από την άλλη είναι αρκετά πιο ξεκούραστη. Αν και συμφωνώ ότι η κανονική σκοποβολή με τα αθλητικά όπλα/αεροβόλα είναι βαρετή, για μένα πιο ενδιαφέρον θα 'χε να έκανα με κανονικό όπλο τίποτα, γιατί φαντάζομαι να ξέρει κανείς να χρησιμοποιεί σωστά ένα όπλο είναι ενδιαφέρον.
Άβαταρ μέλους
begore
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Παρ 29 Ιουν, 2012 10:19 pm
Τοποθεσία: Καλλθεα Αθηνας
Επικοινωνία:

Re: Αθλήματα που σας Αρέσουν

Δημοσίευση από begore »

εγω εκανα κολυμπι αλλα το σταματησα(λογω ακριβων τημων)μετα κατακαιρους με εκδρομες και διαφορα αλλα δοκιμασα:τοξοβολια,σκοποβολη,οριβασια,ιππασια(ναι τη κανονικη)και ενοργανη που πηγενα 4-5 χρονια
Εικόνα
garchomp osfp
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Σάβ 01 Οκτ, 2011 3:48 pm
Τοποθεσία: Πόρος

Re: Αθλήματα που σας Αρέσουν

Δημοσίευση από garchomp osfp »

εγω ασχολουμαι τα 4 τελευταια χρονια πολυ με τον στιβο... κανονικα συμμετεχοντας και σε πανελληνια πρωταθληματα.. (των κατηγοριων μου :P)... παρολα αυτα η μεγαλη μου λατρεια ειναι το μπασκετ αλλα δυστυχως εδω που μενω οχι μονο δεν εχουμε συλλογο... ουτε κλειστο γυμναστηριο δεν υπαρχει... :/ αλλα ευτυχως επειδη ειμαι τριτη λυκειου αν περασω αθηνα του χρονου θα παω να ψαξω καποια ομαδουλα να ασχοληθω... καμια προταση?? :P
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Αθλήματα που σας Αρέσουν

Δημοσίευση από Andreecko »

garchomp osfp έγραψε:παω να ψαξω καποια ομαδουλα να ασχοληθω... καμια προταση?? :P
Πανσερραϊκος
(πλάκα κάνω :trollface:)

εγώ έκανα με αληθινό όπλο σκοποβολή όχι με αεροβόλο (και στρατό τα ίδια κάνουν). Βέβαια με παραξενεύει που απαγορεύουν τους σιγαστήρες, γιατί ρε παιδιά φοβάστε μη σκοτώσω κανένα χωρίς να το καταλάβετε; :trollface:
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Αθλήματα που σας Αρέσουν

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Pokemon640 έγραψε: εγώ έκανα με αληθινό όπλο σκοποβολή όχι με αεροβόλο (και στρατό τα ίδια κάνουν). Βέβαια με παραξενεύει που απαγορεύουν τους σιγαστήρες, γιατί ρε παιδιά φοβάστε μη σκοτώσω κανένα χωρίς να το καταλάβετε; :trollface:
ωρεα λογικη και αυτη :?

@db0: ... (ναι βασικα... ναι. δεν εχω τπτ να πω. αλλα παλι :| )
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Christos21
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 10:43 am

Re: Αθλήματα που σας Αρέσουν

Δημοσίευση από Christos21 »

Εμένα γενικά μ'αρέσουν σχεδόν όλα τα αθλήματα και έχω ασχοληθεί με αρκετά για λίγο χρονικό διάστημα αλλά με κανένα συστηματικά(δυστυχώς ή ευτυχώς).Είχα πάει στο ποδόσφαιρο για 1 χρόνο αλλά μετά σταμάτησα γιατί έπεφταν οι ώρες της προπόνησης πάνω στο μάθημα των Αγγλικών.Πρόπερσι έκανα για 6 μήνες προπόνηση στο βόλλευ αλλά σταμάτησα και απο εκεί γιατί ήταν μακρία το γήπεδο και χρειαζόμουν αμάξι για να πηγαίνω(δεν μπορούσαν πάντα οι γονείς μου λόγω δουλειάς),συν το γεγονός οτι οι προπονήσεις ήταν στις 3 το μεσημερι και πήγαινα χωρίς να έχω φάει ενώ αμέσως μετά είχα αγγλικά με αποτέλεσμα να τρώω στις 7 το απόγευμα μεσημεριανό..
Όταν ήμουν μικρότερος είχα δοκιμάσει και τέννις που μου άρεσε σ'ένα βαθμό αλλά το παράτησα για τον ίδιο λόγο που παράτησα το ποδόσφαιρο.Το μόνο άθλημα που παράτησα επειδή το ήθελα εγώ 100% ήταν το κολύμπι,από τότε που με θυμάμαι δεν μ'αρέσει να κολυμπάω αν και είναι απαραίτητο να ξέρω(γι'αυτό και έμαθα,παρ'όλο που δεν μ'αρέσει).
Φέτος ,λέω αν δεν τυχει κατι απρόοπτο να πάω πινγκ πονγκ που μ'άρεσε πάντα σαν παιχνίδι αλλά ποτέ δεν έτυχε να ασχοληθώ συστηματικά(μόνο στον παππού μου παίζω τα καλοκαίρια γιατί εκεί εχει τραπέζι).
Άβαταρ μέλους
Divided by Zer0
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ, 2011 1:44 am
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Αθλήματα που σας Αρέσουν

Δημοσίευση από Divided by Zer0 »

Pokemon640 έγραψε: εγώ έκανα με αληθινό όπλο σκοποβολή όχι με αεροβόλο (και στρατό τα ίδια κάνουν). Βέβαια με παραξενεύει που απαγορεύουν τους σιγαστήρες, γιατί ρε παιδιά φοβάστε μη σκοτώσω κανένα χωρίς να το καταλάβετε;
Δεν είναι γι' αυτό, το ζήτημα είναι πρακτικό. Φαντάσου, άμα επιτρεπόταν θα πλάκωνε τίποτα μαφία με κάνα βανάκι, θα σε καθάριζαν ήσυχα-ήσυχα και θα ξεμπέρδευαν. Τώρα όμως πρέπει να ζητήσουν και συγγνώμη για τη φασαρία απ' τους γείτονες αφού σε κάνουν σουρωτήρι με τα ΑΚ-47.


garchomp osfp έγραψε:εγω ασχολουμαι τα 4 τελευταια χρονια πολυ με τον στιβο... κανονικα συμμετεχοντας και σε πανελληνια πρωταθληματα..

Ενδιαφέρον, αν κι εγώ προσωπικά δεν προτιμώ τον πρωταθλητισμό ή ακόμα και τον έντονο αθλητισμό. Αλλά τι ακριβώς στίβο, εγώ από στίβο ξέρω αθλήματα όπως τρέξιμο, άλματα και τέτοια παρόμοια.

christos21 έγραψε:Εμένα γενικά μ'αρέσουν σχεδόν όλα τα αθλήματα και έχω ασχοληθεί με αρκετά για λίγο χρονικό διάστημα αλλά με κανένα συστηματικά(δυστυχώς ή ευτυχώς)
Κι εγώ έχω δοκιμάσει πολλά, αυτά που ανέφερα στο πρώτο post ήταν αυτά που ασχολήθηκα παραπάνω. Και πιστεύω αυτό είναι το καλύτερο, να δοκιμάζεις διάφορα. Όσο αυτό που είπες για το κολύμπι ότι είναι απαραίτητο, συμφωνώ, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να διανοηθώ άνθρωπο που να μην μπορεί να κολυμπάει.


Και κάτι άλλο που κάνω σαν αθλητική δραστηριότητα, είναι jogging, κυρίως το χειμώνα επειδή δεν με ενδιαφέρουν τα αθλήματα της γυμναστικής στο σχολείο και μ' αφήνουν να πηγαίνω για τρέξιμο έξω απ' το κτίριο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”