True or false;Οι μεγα εξελίξεις <<χαλασαν>> τα ποκεμον

Συζητήστε εδώ ότι δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Απάντηση
Shell
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ, 2015 8:31 pm
Τοποθεσία: στο ψυγειο by far :3

True or false;Οι μεγα εξελίξεις <<χαλασαν>> τα ποκεμον

Δημοσίευση από Shell »

Καλησπερα
shell here
εχω ενα ερωτημα

εδω και καιρο ακουω απο αλλους και με βάση ένα βιντεακι από το YouTube οτι οι μεγαεξελιξεις στα ποκεμον εχουν καταστρεψει το παιχνίδι εφοσον τα stats ειναι Godly. Και οχι μονο εχουν τρελαθεί να λενε πως η gamefreak έχει ξεμείνει από ιδέες και για αυτό βγάζει τα mega evolutions και έτσι κατέστρεψαν τις μάχες εφόσον προ μεγα εξέλιξης τα παιδιά ειχαν το σκεπτικό του 'παιξε με οτι ποκεμον θες για την πλακα σου' ενω τωρα είναι 'παιξε με οτι ποκεμον θες αλλά αν δεν έχεις μεγα εξέλιξη θά χάσεις'
αλλο που στα ποκεμον με διπλές μεγα εξελίξεις τα παιδιάτρελενονται και παραπονιουντε επειδή δεν πειραμ την κασετα με τη μεγα εξέλιξη που ηθελαν οπως το mega charizard ολοι παθαν την πλακα τούς με το X (αν και πιστεύω ότι το Y ειναι καλύτερο)
εγω πιστεύω πως απλά για να μην βρεθούν οι φανς βγάλανε κάτι καινούργιο και το τεσταρπυνε με το να φέρνουν παλιές κασέτες εν ζωή οπως η ORAS για να δειξουν πως μεν υπάρχει το καινουργιο αλλα τα ποκεμον εχουν ακομα τις αρχικες τος ριζες και οζι μονο αλλα ετσι τα πικεμον που δεν τα χρησιμοποιουσαν σχεδον καθολου με τις μεγα εξελιξεις τραβιξαν ξανα την προσοχη οπως το pidgeot & beedrill για πχ οποτε δεν πιστευω οτι ειναι κατι κακο.Εσεις τι λετε γι'αυτο;

Υ.γ. Sorry για τα λαθη απλα το εραψα απο κινητο και δεν μπορω να πω οτι ειναι και το καλυτερο κινητο :D
Εικόνα
Είμαι και εγώ απο εκείνους που έχουν 3DS,o FC: 2981-8786-1652 pmαρετε μου τον δικο σας fc :D
Shell
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ, 2015 8:31 pm
Τοποθεσία: στο ψυγειο by far :3

Re: True or false;Οι μεγα εξελίξεις <<χαλασαν>> τα ποκεμον

Δημοσίευση από Shell »

(Υ.γ. του Υ.γ. αν δεν κανω edit καποιο λαθος είναι επειδή το κινητό μου,όπως είπα και πριν,ειναι λιγο οτι να'ναι οποτε με βγάζει απο το παράθυρο του Google αυτονομα οποτε μην σας πειραξει καποιο λαθακι ^^ το εχω υποψη μου,οταν ανοιξει το pc θα το διορθωσω)
Εικόνα
Είμαι και εγώ απο εκείνους που έχουν 3DS,o FC: 2981-8786-1652 pmαρετε μου τον δικο σας fc :D
Άβαταρ μέλους
Riolu
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν, 2014 12:22 am
Τοποθεσία: Johto region-new Bark town

Re: True or false;Οι μεγα εξελίξεις <<χαλασαν>> τα ποκεμον

Δημοσίευση από Riolu »

Καταρχάς απαγορεύονται τα double posts στο λέω επειδή είναι η δεύτερη φορά που το κανεις

Τέλος πάντων για να μπω στο θέμα δεν νομίζω ότι οι mega evolutions έχουν καταστρέψει το παιχνίδι γιατι οι περισσότερες δεν έχουν τέλεια stats παντού αλλα μόνο εκεί που πάνε καλύτερα π.χ.Το mega absol έχει μια ωραία 438 attack αλλα οι defenses του δεν είναι καλές και βγαίνει σχετικά εύκολα,γι'αυτό οι megas δεν είναι πάντα οι καλύτερες.Καποιες mega που είναι πραγματικά φονικές όπως το mega kangashan θεωρούνται über και οι περισσοτεροι δεν τις χρεισιμοποιουν.Αυτο που δυσκολευει τα πράγματα είναι οι primal εξελίξεις γιατι γίνονται πάντα ακόμα και αν έχεις και το Kyogre και το Groudon στην ομάδα σου και κάνουν τις μαχες με uber Εφιάλτη αν δεν εχεις κάτι να τα αντιμετοπισεις.Τελος αν το πρόσεξες η game freak κάνει remakes με την την σειρά π.χ.
3th generation-red/blue remakes
4th generation-gold/silver remakes
6th generation-ruby/sapphire remakes
Εικόνα
Shell
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ, 2015 8:31 pm
Τοποθεσία: στο ψυγειο by far :3

Re: True or false;Οι μεγα εξελίξεις <<χαλασαν>> τα ποκεμον

Δημοσίευση από Shell »

Ναι το ξερω,ηθελα να κανω καποιες αλλαγες στο κειμενο αλλα το κινητο μου δεν με αφηνε γιατι μου εβγαζε error οτι δηλαδη η εφαρμογη google σταματησε να λειτουργει και το κουτσοεστειλα εδω γιατι δεν μπορουσα να το διορθωσω,θα την εσβηνα ουτως ή αλλως ^^

Ξερω το εχω παρατηρησει,το θεμα ειναι οτι βλεπω παρα πολυ κοσμο που θυμωνει για τα mega evolution και λενε συνεχεια οτι η Gamefreak δεν εχει ιδεες για τα ποκεμον πλεον (εχω βεβαια την εντυπωση οτι αυτο συμβαινει λογω οτι το Flygorn δεν πειρε mega) και βγαζουν τοσο μισος πανω σε αυτο λες και θελουν να αρχισουν καβγα.Και μου αρεσει που λεγανε πως βαριουνται συνεχεια την ιδια ρουτινα του να πιανεις ποκεμον και να γινεσε ο ποκεμον champion,να δω τι θα γινοταν αν δεν υπηρχαν τα pokemon mysteyr dungeon,shuffle,pokemon world κτλπ. Πλακα πλακα απο τοτε που το Pidgeot και το Beedrill πειραν megas εχω παρατηρησει οτι τα χρησιμοποιουν περισσοτερο
Εικόνα
Είμαι και εγώ απο εκείνους που έχουν 3DS,o FC: 2981-8786-1652 pmαρετε μου τον δικο σας fc :D
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: True or false;Οι μεγα εξελίξεις <<χαλασαν>> τα ποκεμον

Δημοσίευση από Andreecko »

Shell έγραψε:Ναι το ξερω,ηθελα να κανω καποιες αλλαγες στο κειμενο αλλα το κινητο μου δεν με αφηνε γιατι μου εβγαζε error οτι δηλαδη η εφαρμογη google σταματησε να λειτουργει και το κουτσοεστειλα εδω γιατι δεν μπορουσα να το διορθωσω,θα την εσβηνα ουτως ή αλλως ^^

Ξερω το εχω παρατηρησει,το θεμα ειναι οτι βλεπω παρα πολυ κοσμο που θυμωνει για τα mega evolution και λενε συνεχεια οτι η Gamefreak δεν εχει ιδεες για τα ποκεμον πλεον (εχω βεβαια την εντυπωση οτι αυτο συμβαινει λογω οτι το Flygorn δεν πειρε mega) και βγαζουν τοσο μισος πανω σε αυτο λες και θελουν να αρχισουν καβγα.Και μου αρεσει που λεγανε πως βαριουνται συνεχεια την ιδια ρουτινα του να πιανεις ποκεμον και να γινεσε ο ποκεμον champion,να δω τι θα γινοταν αν δεν υπηρχαν τα pokemon mysteyr dungeon,shuffle,pokemon world κτλπ. Πλακα πλακα απο τοτε που το Pidgeot και το Beedrill πειραν megas εχω παρατηρησει οτι τα χρησιμοποιουν περισσοτερο
Πέρασε το Opera στο κινητό, είναι by far ότι καλύτερο και το ποιο σημαντικό : Δουλεύει.
Ο Chrome και γονάτιζε το κινητό και δεν έπαιζε σε πολλές σελίδες, συν ότι κόλλαγε εύκολα ιούς.

Τα mega evolutions έδωσαν άλλη πλοκή στο όλο παιχνίδι, αλλά 1 πόκεμον μπορείς να έχεις στα τουρνουά, επίσης όποιος δεν θέλει mega evolution μπορεί να παίξει σε τουρνουά με legacy format.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: True or false;Οι μεγα εξελίξεις <<χαλασαν>> τα ποκεμον

Δημοσίευση από Scarlet »

ασε που εξησωροπηθηκαν οι δρακοι οι οποιοι μεχρι την 5η γενια την op.Το λεω εγω που ειμαι τρελος fan του τυπου δρακου, αλλα κατα την γνωμη μου δεν χρειαζοταν να γινουν immune τα fairies, εφτανε ενα not very effective και η υποθεση τελειωσε
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα-Ασχετα”