Νομικές σημειώσεις / Legal Note για τα βίντεο

Συζητήστε εδώ ότι δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Delibird
VIP member
VIP member
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Πέμ 29 Απρ, 2021 6:50 pm
Τοποθεσία: Βέλγιο
Επικοινωνία:

Νομικές σημειώσεις / Legal Note για τα βίντεο

Δημοσίευση από Delibird »

Ως editor που φτιάχνω τα βίντεο (και ελέγχω τα streams) του καναλιού Andreecko, γράφω κάθε φορά την ίδια παράγραφο για τα pokemon games ώστε να είμαστε καλυμμένοι νομικά. Αποφάσισα λοιπόν να έχω το συγκεκριμένο thread, και να παραπέμπω με URL/link εδώ, ώστε να μην χρειάζεται να γράφω το ίδιο σεντόνι σε κάθε βίντεο. Η συγκεκριμένη παράγραφος αφορά αποκλειστικά τα παιχνίδια της Nintendo και όχι τα unofficial/κακέχτυπα η χάκς. Μπορείτε να χρησιμοποιείτε το URL (η link) του παρόντος thread ως παραπομπή και εσείς στα βίντεο σας ως creator, όχι όμως το κείμενο αυτούσιο (δηλαδή κλοπή κειμένου copy-paste) καθώς το έγραψε η ίδια η δικηγόρος της εταιρείας Andreecko Entertainment. Το ξεκαθαρίζω για να είμαι καλυμμένος και εγώ με τη σειρά μου.
░▒▓█ Legal Note - GR █▓▒░
Το υλικό, το βίντεο, και τα γραφικά που δημιουργήθηκαν στο κανάλι Andreecko, ανήκουν στην : © 2023-2024 Andreecko Entertainment.
Το βιντεοπαιχνίδι και οι ειδήσεις αναπαράγονται υπό την άδεια της Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0, εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά. Οι προσκεκλημένοι συγγραφείς διατηρούν όλα τα δικαιώματα για τα αντίστοιχα έργα τους. Δεν προβλέπεται παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων ή εμπορικού σήματος.
Το όνομα πόκεμον, οι χαρακτήρες και τα ονόματα των πόκεμον καθώς και τα ονόματα : Nintendo Switch, Nintendo 3DS, Nintendo DS, Wii, Wii U, and WiiWare είναι σήματα κατατεθέν (trademarks) της The Pokemon company international και της Nintendo αντίστοιχα. Το λογότυπο της google είναι σήμα κατατεθέν (trademark) της Google Inc. Ομοίως και άλλα σήματα κατατεθέν αντιστοιχούν και στους αντίστοιχους δημιουργούς.

Το παρόν thread μένει κλειδωμένο και αλλάζει μόνο αν χρειαστεί στην παράγραφο αυτή. Αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι υπάρχει το thread off topic -> viewtopic.php?f=33&t=812&start=120
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα-Ασχετα”