Help Thread

Συζητήστε ό,τι σας αφορά γύρω από την pokemon Diamond, Pearl & Platinum
tarnumjg
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ 04 Ιουν, 2012 6:23 pm

Re: Help Thread

Δημοσίευση από tarnumjg »

thnx φιλε.καλως σας βρηκα

γενικα προσπαθω να ανεβασω Lvl γρηγορα Pokemon σε slow evolutionary group ,pseudo-legendary κλπ,μπας και ανεβει λιγο το Pokedeχ,και αφου ανταλλαγες χωρις γνωστο γινονται δυσκολα αρα παμε απο αυτη την οδο.

για να μην βγω και offtopic τελειως,να ρωτησω ακομη πως φτιαχνω friend code να δινω να μπορω να κανω add φιλους?

επισης ισχυει αυτο που διαβασα οτι αμα ανεβασεις ενα Pokemon Που εξελισσεται με item στο GTC ,κανεις μια random ανταλλαγη αλλη ,και το ξανακατεβασεις,αυτο θα εχει εξελιχθει?
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Nicolas26K »

tarnumjg έγραψε: για να μην βγω και offtopic τελειως,να ρωτησω ακομη πως φτιαχνω friend code να δινω να μπορω να κανω add φιλους?
Για Friend Code χρειάζεσαι το Pal Pad, το οποίο -αν θυμάμαι καλά- παίρνεις από το υπόγειο του Pokemon Center. Μετά πρέπει να πατήσεις (στο Pal Pad) PLAYER's Friend Code, ύστερα θα συνδεθείς στο WFC και θα λάβεις το Friend Code σου.
tarnumjg έγραψε: επισης ισχυει αυτο που διαβασα οτι αμα ανεβασεις ενα Pokemon Που εξελισσεται με item στο GTC ,κανεις μια random ανταλλαγη αλλη ,και το ξανακατεβασεις,αυτο θα εχει εξελιχθει?
Ξέρω πως ισχυεί για τα Pokemon που εξελίσονται μέσω ανταλλαγής, άρα μάλλον θα ισχυεί και για item-trade evolutions. Λειτουργεί σίγουρα σε Diamond, Pearl, Platinum και δεν ξέρω για Heart Gold και Soul Silver. Πάντως στις Black και White, άλλοι λένε πως γίνεται, άλλοι λένε πως η Nintendo το διόρθωσε... :?
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Help Thread

Δημοσίευση από nikmaster9 »

παιδια ξερει κανεις πως βρισκεις spiritomp στην diamond???
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Scarlet »

απλο:

χρειαζεσαι:Odd Keystone,Eξοπλισμος Mining και εναν φιλο σου.
Πηγαινεις κατω απο την Solaceon town που εχει ενα πηγαδακι, κανεις save ακριβως διπλα απο το πηγαδακι αφου βαλεις εκει την odd keystone(πατωνταντας a στο πηγαδακι) και μετα το save μπορεις να χρησιμοποιησεις το εξοπλισμο mining, την ιδια διαδικασια να κανει ο φιλος σου.Η ολη διαδικασια ειναι να πηγαινεις υπεδαφος με τον φιλο σου να του μιλας και να ξαναβγαινεις στο εδαφος, μετα την ιδια διαδικασια καπου 15-20 φορες και μετα οταν πατησεις a στο πηγαδακι σου εμφανηζεται
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Help Thread

Δημοσίευση από nikmaster9 »

ty θα προσπαθησω κι αν βρεθει προβλημα σου μιλαω μεσω τσατ...
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Void »

Νομίζω ο αριθμός που πρέπει να επαναλάβεις την διαδικασία είναι 32 φόρες όχι 15-20...
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Scarlet »

το χω κανει δυο φορες, μου σπαγε καθε φορα τα νευρα αλλα δεν θυμαμε με τιποτα να ηταν 32, βασικα πρεπει ΕΣΥ να μιλησεις στον φιλο σου και οχι ο φιλος σου σε σενα για να γινει progress, την εχω πατησει ετσι
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Help Thread

Δημοσίευση από nikmaster9 »

ειναι χρονοβορα διαδικασια το να ποιασεισ το spiritomp??
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Scarlet »

ναι ειναι,ειδικα αν θελει και ο φιλος σου spiritomb, κανα εικοσαλεπτο θα σου παρει το αργοτερο
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Help Thread

Δημοσίευση από nikmaster9 »

σε ευχαριστω για την βοηθεια επιτελους μετα απο 40 λεπτα το ποιασα μαλον μου το ποιασε ο αδερφος μου...
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Απάντηση

Επιστροφή στο “Diamond, Pearl, Platinum”