Master ball σε Silver

Συζητήστε ό,τι σας αφορά γύρω από την Pokemon Silver, Gold & Crystal
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: master ball σε silver

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Στην G/S/Crystal μπορείς να βρεις μάστερμπωλ επίσης, εάν είσαι πολύ τυχερός, στο ραδιοφωνικό σταθμό της Γκόλντενροντ. Εκεί που ο παππούς ελέγχει τον αριθμό ΟΤ των πόκεμόν σου. Αν όλα τα ψηφία ταιριάζουν, δώρο 1. Για την κρύσταλ, η σωστή στιγμή για να κλωνοποιήσεις χωρίς χάσιμο δεδομένων, είναι μισό δευτερόλεπτο μετά τη λέξη power και την τελίτσα μαζί. Για τη σίλβερ/γκολντ, πριν βγει καν το Power, αμέσως μετά το THE. Πάντως εγώ πήρα το μάθημά μου. Μετά το πείραμα Celebi και την επιτυχία του, το χάλασμα του ρολογιού και κατ επέκταση μπαταρίας/save, δεν ξανακλωνοποιώ τίποτε, εκτός ίσως από το Backup save της Silver, που θα την έχω μονάχα για αυτήν τη δουλειά. Γεννήσεις, ανταλλαγές, κλωνοποίηση.
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: master ball σε silver

Δημοσίευση από PokFan »

κανει κακο και η κλονοποιηση? εχω κανει 2 πεζει να επαθε τιποτα το μπαταριακι? :/
αν στην κλονοποιηση το κλεινω μετα το THE δεν θα παθαινει τιποτα?
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: master ball σε silver

Δημοσίευση από Scarlet »

PokFan έγραψε:κανει κακο και η κλονοποιηση? εχω κανει 2 πεζει να επαθε τιποτα το μπαταριακι? :/
αν στην κλονοποιηση το κλεινω μετα το THE δεν θα παθαινει τιποτα?
λογικα η μπαταρια φταιει!κι εγω χωρης κλονοποησεις συνεχεια new game μου εβγαζε!damned nintendo batteries η blue μου αντεχει τοσα χρονια χωρης καν να την χρησιμοποιω!
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: master ball σε silver

Δημοσίευση από PokFan »

σιγουρα? κανεις αλλος την γνωμη του?
αυτο ειναι το 2ο μπαταριακι που το βαζω το κανονικο του ειχε χαλασει και εβγαλα το μπαταριακι της red και της το εβαλα...
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: master ball σε silver

Δημοσίευση από Scarlet »

πως μπορεσες να το κανεις?και εγω προσπαθουσα να αλλαξω μπαταριες στην silver και κοπηκαν οι επαφες!μια ερωτηση που θα με βοηθουσε:Καθε φορα που εκανες κανονικο save γινοταν κανονικα save και καθε φορα που το κλεινες πριν γινει save(στην κλονοποιηση) σου εκανε new game?
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: master ball σε silver

Δημοσίευση από PokFan »

1. αρχιζω απο την δευτερη ερωτηση: τι εννοεις? οταν κανω κλονοποιηση δεν γινεται new game
2. βασικα επειδη παλια την ειχα ξαναανοιξει ειχα κοψει τις επαφες και ετσι...
χρησιμοποιησα καλάι για να ξεκολλισω τις επαφες που ειχαν κοπει
παλι χρησιμοποιοντας καλάι έβγαλα τις επαφες που ηταν κολλιμενες με το καλο μπαταριακι απο την red
τελος κόλλισα με καλάι πάλι τις επαφες μαζι με το μπαταριακι(που ηταν κολλιμενες απο πριν, δηλαδη της red) και τις κολλισα στην silver ;)
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: master ball σε silver

Δημοσίευση από Scarlet »

PokFan έγραψε:κανει κακο και η κλονοποιηση? εχω κανει 2 πεζει να επαθε τιποτα το μπαταριακι? :/
αν στην κλονοποιηση το κλεινω μετα το THE δεν θα παθαινει τιποτα?
oops λαθος το ειδα :) για να απαντησω:οχι δεν ειναι επικυνδηνη αρκει να την κανεις σωστα,αμα γινει λαθος το πολυ πολυ να χασεις το pokemon το οποιο ηθελες να κλονοποιησης αλλιως για τα αλλα φταει η μπαταρια :) και thanks που μου πες πως να την αντικαταστησω!θα δοκιμασω!:D
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: master ball σε silver

Δημοσίευση από PokFan »

1. ααα οκ ευχαριστω
2. αν αντιμετοπισεις κανενα προβλημα στηλε μου πμ να σε βοηθισω! :)
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
Απάντηση

Επιστροφή στο “Silver, Gold, Crystal”