Help Thread

Συζητήστε ό,τι σας αφορά γύρω από την pokemon Soul Silver και Heart Gold
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

raven έγραψε:Πως μπορώ να καταλάβω αν ένα ποκεμον μου είναι χακαρισμένο ? Και πιο το πρόβλημα αν είναι απο action replay? Και αν υπάρχει τρόπος να πάρω το mew που έχω στην yellow και να το βάλω στην heart gold... Και πιο action replay να αγοράσω για την heart gold και white version
Πας σε ενα IV Calculator και αν σου βγαλει πως τα iv'ς ειναι "imposible" ειναι hacked.Επεισεις απο το με τι μπαλα ειναι πιασμενη , Απο ποια χωρα ειναι , απο που ποιαστηκε και ποτε πιαστηκε.Επεισεις το οτι μπορει να παρει μερος σε εκδηλοσεις δεν σημενει τιποτα.Αν εχεις B/W πηγενε στο random mach up και αν στο δεχτει υπαρχει 80% πιθανοτητα να μην ειναι hacked.Αλλα παλι υπαρχει εκεινο το 20%..........

Τα ποκεμον απο Action replay ειναι hacked.Οι μονοι κωδικοι που επιτρεπονται ειναι:
Unlimited money
Max bp points
all beries
IVs/EVs Check
Cloning

Ολα τα αλλα δεν επιτρεπονται η εχουν αρκετους περιορισμους που βαριεμαι να λεω τωρα ενα ενα γιατι ειναι παρα πολα.Αν εχεις καποια απορια για το αν επιτρεπεται ενας συγκεκριμενος κωδικος ρωτα μας.Αν θες μονος σου μπορεις να κανεις οτι θες στην κασετα (ΕΝΟΕΙΤΑΙ) αλλα απαγορευεται αυστηρα να ανταλαξεις κανενα απο αυτα με οποιοδηποτε αλο μελος απο το φορουμ.

Δυστυχος Δεν γινεται να κανεις ανταλαγες απο 1η γενια στην 2η , 3η , 4η ή την 5η.Το ιδιο ισχυει και για την δευτερη.Μπορεις να παρεις ομως ποκεμον απο την 3η γενια στην 4η και απο την 4η στην 5η.

Για το ποιο AR na παρεις θα σου πρωτινα και εγω αυτο που σου εδειξε η Zaphirom.Αν το θες και για αλλα παιχνιδια ομως παρε αυτο:
► Show Spoiler
Αν δεν εχεις dsi δεν μπορω να σου πω εγω πιο να παρεις , δν ειμαι σιγουρος........

Ελπιζω να βοηθησα :) Και αν εχεις καμια απορια , ρωτα , μη δισταζεις

Υ.Σ: Συγνομη παλι για το mini-moding παλι..... :?
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Zafictus
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ, 2011 2:10 pm

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Zafictus »

Εχω ενα Typhlosion το οποιο πρεπει να ειναι hacked...Δοκιμασα να στειλω ενα βιντεακι στο WIFI και μου ειπε οτι δν γινετε...Αμα αυτο το Typhlosion το κανω αναπαραγωγη,το αυγο που θα βγει θα ειναι legit?
Pokemon is not just a HOBBY...
It is RELIGION!
Άβαταρ μέλους
Shiv
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ, 2011 3:01 am
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Shiv »

Μιας και δεν γινετε να ανεβει Video ειναι hacked.Ωστοσο το αυγο που θα κανει θα ειναι 100% legit.
Αν είστε νέοι στο Forum διαβάστε τους κανόνες ;)
Pokemon White FC:4040-5231-4571
3DS FC : 1306 - 6153 - 6742
Mitsiklis
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ, 2012 10:00 pm

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Mitsiklis »

Καλησπέρα παιδιά,

Πρόσφατα (με μεγάλη καθυστέρηση βασικα) απέκτησα την Pokemon Heart gold. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια ειναι τα Pokemon που "χάνω" επειδή δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet (Εχω ασυρματο modem αλλά ακρη δεν βγάζω και δεν καταλαβαινω γιατι - δοκιμασα οτι λεει οτι nitendo αλλα τζιφος)?

Eυχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Loukas »

Mitsiklis έγραψε:Καλησπέρα παιδιά,

Πρόσφατα (με μεγάλη καθυστέρηση βασικα) απέκτησα την Pokemon Heart gold. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια ειναι τα Pokemon που "χάνω" επειδή δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet (Εχω ασυρματο modem αλλά ακρη δεν βγάζω και δεν καταλαβαινω γιατι - δοκιμασα οτι λεει οτι nitendo αλλα τζιφος)?

Eυχαριστώ
Ποιο μοντελο DS χρησιμοποιεις? Τα παλαιοτερα μοντελα(DS fat DS lite) δεν ειναι συμβατα με ασυρματη συνδεση WPA μονο με WEP.
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Mitsiklis
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ, 2012 10:00 pm

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Mitsiklis »

Nitendo DSi. Κατάφερα να βάλω manually την Ip κτλ και να συνδεθω αλλά ξαφνικά δεν συνδέεται και βγάζει error 052100-1!

EDIT: Βρήκα τι έφταιγε οπότε έχω μια νεα απορια.

Υπάρχει ενα glitch που δινεις τον Kadabra (η τον Machoke) στο GTS για trade και μολις τον πάρεις πίσω εξελίσεται?
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Loukas »

Mitsiklis έγραψε:Nitendo DSi. Κατάφερα να βάλω manually την Ip κτλ και να συνδεθω αλλά ξαφνικά δεν συνδέεται και βγάζει error 052100-1!

EDIT: Βρήκα τι έφταιγε οπότε έχω μια νεα απορια.

Υπάρχει ενα glitch που δινεις τον Kadabra (η τον Machoke) στο GTS για trade και μολις τον πάρεις πίσω εξελίσεται?
Ριξε μια ματια σε αυτο. Λογικα ειναι το ιδιο και με Heart Gold. Επισης αν δεν δουλεψει μπορεις να ρωτησεις καποιο απο τα παιδια στο φορουμ να σε βοηθησει να εξελιξεις το ποκεμον που θες
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
giwrgakis99
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 20 Ιουν, 2013 9:54 am
Τοποθεσία: planet vegeta

Re: Help Thread

Δημοσίευση από giwrgakis99 »

θα ηθελα να μαθω ποτε και που παιρνεις macho brace ??
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Help Thread

Δημοσίευση από Void »

giwrgakis99 έγραψε:θα ηθελα να μαθω ποτε και που παιρνεις macho brace ??

Χρειαζεσε ενα Drowzee (πως σκατα λεγεται) και πανε στο καταστημα στην Goldenrod στον 4ο οροφο,ανταλλαξε το με εναν κυριο που θελει ενα drowzee για ενα machop,το machop θα κραταει ενα macho brace....
giwrgakis99
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 20 Ιουν, 2013 9:54 am
Τοποθεσία: planet vegeta

Re: Help Thread

Δημοσίευση από giwrgakis99 »

X9_Void έγραψε:
giwrgakis99 έγραψε:θα ηθελα να μαθω ποτε και που παιρνεις macho brace ??

Χρειαζεσε ενα Drowzee (πως σκατα λεγεται) και πανε στο καταστημα στην Goldenrod στον 4ο οροφο,ανταλλαξε το με εναν κυριο που θελει ενα drowzee για ενα machop,το machop θα κραταει ενα macho brace....
ευχαριστω πολυ :D τον εχω συναντησει αυτον!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Soul Silver & Heart Gold”