Sinjoh Ruins

Συζητήστε ό,τι σας αφορά γύρω από την pokemon Soul Silver και Heart Gold
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Void »

nikmaster9 έγραψε:συγγνωμη αλλα μολις τωρα το δοκιμασα κ δεν μ γινεται τπτ ο ανθρωπος μ λεει οτι χερεται που αγαπαω τον αρχαιο κοσμο.
Πρεπει να εχεις μονο το arceus στην 6αδα σου
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από nikmaster9 »

αυτο ειχα!
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Void »

nikmaster9 έγραψε:αυτο ειχα!
το εχεις ξανακανει αυτο με το arceus του hall of fame?
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από nikmaster9 »

ναι το ειχα κανει ειναι του εβεντ αλλα το εστειλα στην diamond for training k hall of famer
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Scarlet »

υπαρχουν συγκεκριμενα Arceus του event που δημιουργουν το event, το arceus πρεπει να το εχεις παντα πρωτο και ειναι το MICHINA Arceus και μαλλον αν και δεν ειμαι τοσο σιγουρος, το Azure Flute Arceus, δεν χρειαζεται να μην εχεις pokemon απλα το arceus παντα πρωτο και ενα κενο στην εξαδα, αν το Arceus ειναι απο ΑR η κατι αναλογο δεν πιανει
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από nikmaster9 »

Scarlet έγραψε:υπαρχουν συγκεκριμενα Arceus του event που δημιουργουν το event, το arceus πρεπει να το εχεις παντα πρωτο και ειναι το MICHINA Arceus και μαλλον αν και δεν ειμαι τοσο σιγουρος, το Azure Flute Arceus, δεν χρειαζεται να μην εχεις pokemon απλα το arceus παντα πρωτο και ενα κενο στην εξαδα, αν το Arceus ειναι απο ΑR η κατι αναλογο δεν πιανει
οπως ειδες σε πιο πανω ποστ τα εχω κανει ολα αυτα. οχι δεν ειναι απο AR ΚΑΝΕΝΑ POKEMON δεν ειναι :)
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Loukas »

nikmaster9 έγραψε:
Scarlet έγραψε:υπαρχουν συγκεκριμενα Arceus του event που δημιουργουν το event, το arceus πρεπει να το εχεις παντα πρωτο και ειναι το MICHINA Arceus και μαλλον αν και δεν ειμαι τοσο σιγουρος, το Azure Flute Arceus, δεν χρειαζεται να μην εχεις pokemon απλα το arceus παντα πρωτο και ενα κενο στην εξαδα, αν το Arceus ειναι απο ΑR η κατι αναλογο δεν πιανει
οπως ειδες σε πιο πανω ποστ τα εχω κανει ολα αυτα. οχι δεν ειναι απο AR ΚΑΝΕΝΑ POKEMON δεν ειναι :)
Δεν γινεται να ειναι απο το συγκεκριμενο event και να μην ενεργοποιει το in game event κατι λαθος εχει το arceus. http://www.serebii.net/events/dex/493.shtml Πρεπει να ειναι το ιδιο με το 2ο του 2010 και αυτα του 2009 για να ενεργοποιησει το event.
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από nikmaster9 »

λουκα το εχω κανει μια φορα και θελω δευτερη αν ειδες στο παρακατω ποστ γτ ακουσα οτι γινεται εδω στο σιτε
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Scarlet »

Λουκ εχω την εντιπωση οτι το Arceus με το azure flute δεν ενεργοποιουσε το event παρ ολα αυτα ειμαι απολυτα σιγουρος οτι το TRU και το Michina(που τα εχω δοκιμασει) τα καταφερναν.

@Nikmaster9 σοβαρα τωρα?γιατι δεν μας το ελεγες απο την αρχη να το απποριψουμε αμεσως και παλευουμε τοσες μερες να δουμε τι εκανες λαθος?Το Event γινεται μια και μονο φορα(αλλιως δεν θα λεγοταν και event)
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από nikmaster9 »

καταρχας κουλαρε. επισης ξακουρασου λιγο γτ πρεπει να κουραστηκες ειδικα εσυ.πηγαινε δες τα προηγουμενα ποστς σε παρακαλω και θα βγαλεις καρη προφανως δεν τα ειδες... ο λουκας μου εδωσε την απανντηση τελος...
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Soul Silver & Heart Gold”