Sinjoh Ruins

Συζητήστε ό,τι σας αφορά γύρω από την pokemon Soul Silver και Heart Gold
Άβαταρ μέλους
Shiv
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ, 2011 3:01 am
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Shiv »

Εδώ θα βρείτε πως να πάτε στα Sinjoh Ruins και τι μπορείτε να κάνετε εκεί πέρα.

Απαιτήσεις:

1) DS,DS Lite,DSi,DSi XL
2) Pokemon Soul Silver η Heart Gold
3)Arceus

Αρχικά πρέπει να πάτε στα Ruins of Alph με το Arceus σας πρώτο στην εξάδα.Στην συνεχεια πάντε να μπείτε στο πρώτο σπίτι που θα δείτε εκεί πέρα.Πριν όμως ένας κύριος θα βγει και θα σας λέει μερικά πράγματα για το pokemon σας.Αμέσως θα βρεθείτε μέσα στις σπηλιές των unown.Εκεί τα φώτα θα κλείσουν 2 φορες.Την δεύτερη φορα θα είναι κλειστά για περίπου 30 δευτερόλεπτα και μόλις ξανανοίξουν θα βρίσκεστε στα Sinjoh Ruins.

Εικόνα
Μόλις φτάσετε στον ναό θα βγείτε και θα κατευθυνθείτε προς το σπιτάκι που βλέπετε στην εικόνα.Μέσα στο σπιτάκι υπάρχει ένα PC-BOX.Εκεί θα αφήσετε όλα τα Pokemon σας εκτος από το Arceus.Έπειτα θα πάτε και θα μιλήσετε στην Cynthia(την γνωστη από τις Diamond,Pearl και Platinum).Αυτή θα σας μιλήσει για μερικά πράγματα και θα βγει από το σπιτάκι και θα πάει προς τον ναό.
Εικόνα
Μέσα στον ναό η Cynthia θα δείξει τους τρεις κύκλους των Dialga,Palkia και Giratina.Μόλις σας τους δείξει πρέπει να πάτε και να επιλέξετε τον κύκλο με το θρυλικό που θέλετε(εγώ προτίμησα το Giratina).Τέλος το Arceus με έναν φανταστικό τρόπο θα δημιουργήσει το θρυλικό που διαλέξατε και θα βρίσκετε στην εξάδα.

Ελπίζω να βοήθησα,για ότι απορίες έχετε ποστάρετε εδώ.
Αν είστε νέοι στο Forum διαβάστε τους κανόνες ;)
Pokemon White FC:4040-5231-4571
3DS FC : 1306 - 6153 - 6742
Άβαταρ μέλους
lugia001
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ, 2011 1:11 am
Τοποθεσία: Chalkida
Επικοινωνία:

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από lugia001 »

Παίζει κάποιο ρόλο αν το Arceus είναι από AR ?
Άβαταρ μέλους
m_Namikaze
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 9:27 pm
Τοποθεσία: On my pc's chair!!
Επικοινωνία:

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από m_Namikaze »

Ναι, τεράστιο.
Διότι μετά ένα-ένα τα Pokemon σου γίνονται hacked και όταν εσύ θελήσεις να τα ανταλλάξεις με το υπόλοιπο forum, το forum θα παίρνει hacked Pokemon - που κανείς δεν τα θέλει μιας και απαγορεύονται παντού.
Άβαταρ μέλους
lugia001
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ, 2011 1:11 am
Τοποθεσία: Chalkida
Επικοινωνία:

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από lugia001 »

Το γνωρίζω ότι απαγορεύονται, αλίμονο... Ουφ, πρέπει να βρώ ένα κανονικό λοιπόν.. :cry:
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

lugia001 έγραψε:Το γνωρίζω ότι απαγορεύονται, αλίμονο... Ουφ, πρέπει να βρώ ένα κανονικό λοιπόν.. :cry:
*ehem*....... :roll:

Το εχω εγω.........και σε gen 4....... :mrgreen:

https://www.gamecorner.gr/forum/viewtopic.php?f=20&t=56

Καταρχας για να γινει ολο αυτο πρεπει να εχεις το σινγκεκριμενο arceus που δινω.Το τελευτεο Gen 4 event δλδ.
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Zaphirom »

Kingnothing412 έγραψε:
lugia001 έγραψε:Το γνωρίζω ότι απαγορεύονται, αλίμονο... Ουφ, πρέπει να βρώ ένα κανονικό λοιπόν.. :cry:
*ehem*....... :roll:

Το εχω εγω.........και σε gen 4....... :mrgreen:

https://www.gamecorner.gr/forum/viewtopic.php?f=20&t=56

Καταρχας για να γινει ολο αυτο πρεπει να εχεις το σινγκεκριμενο arceus που δινω.Το τελευτεο Gen 4 event δλδ.
Δεν χρειάζεται.Γίνεται όλο αυτό ακόμα με το Arceus από Action Replay.Και το αυγό θα είναι Legit.Μόνο το Arceus θα είναι Hached.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Zaphirom έγραψε:
Kingnothing412 έγραψε:
lugia001 έγραψε:Το γνωρίζω ότι απαγορεύονται, αλίμονο... Ουφ, πρέπει να βρώ ένα κανονικό λοιπόν.. :cry:
*ehem*....... :roll:

Το εχω εγω.........και σε gen 4....... :mrgreen:

https://www.gamecorner.gr/forum/viewtopic.php?f=20&t=56

Καταρχας για να γινει ολο αυτο πρεπει να εχεις το σινγκεκριμενο arceus που δινω.Το τελευτεο Gen 4 event δλδ.
Δεν χρειάζεται.Γίνεται όλο αυτό ακόμα με το Arceus από Action Replay.Και το αυγό θα είναι Legit.Μόνο το Arceus θα είναι Hached.
Zaphirom αρκετα με τα hacked.Γεμισε ο τοπος Hacked.Δεν ξερω για ολους τους αλλους αλλα εγω δεν θα ηθελα πκμν που ηpθε απο κατι hacked.(Ειτε ηταν οι γονεις ενος αυγου η fossil η hacked event δεν τα θελω προσοπικα.οχι οτι θα μου το δωσει.Αλλα παλι.Πειραζει αν ειναι hacked.)Αν θες Lugia στο δινω δωρεαν απλος μονο μην κανεις hacks.Οτιδιποτε εκτος απο αυτο.
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Zaphirom »

Εντάξει Kingnothing412.Δεν σου είπα να πάρεις,σε κανέναν δεν είπα:''πάρε ένα Hacked Arceus''.Είπα μόνο πως γίνεται το Sinnoh Ruins με το Arceus από Azure Flute.
Έτσι κι αλλιώς,όλη έχουμε ένα Lugia,δεν πρέπει να το δόσεις.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Kingnothing412
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 3:04 pm
Τοποθεσία: Θρακη
Επικοινωνία:

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Kingnothing412 »

Zaphirom έγραψε:Εντάξει Kingnothing412.Δεν σου είπα να πάρεις,σε κανέναν δεν είπα:''πάρε ένα Hacked Arceus''.Είπα μόνο πως γίνεται το Sinnoh Ruins με το Arceus από Azure Flute.
Έτσι κι αλλιώς,όλη έχουμε ένα Lugia,δεν πρέπει να το δόσεις.
Οταν ειπα "lugia" ενοουσα τον lugia001.......... :roll:
My trade thread
Gen 4 FC:
3138 7152 8847

Gen 5 FC:
4942 7115 2307
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Re: Sinjoh Ruins

Δημοσίευση από Zaphirom »

Kingnothing412 έγραψε:
Zaphirom έγραψε:Εντάξει Kingnothing412.Δεν σου είπα να πάρεις,σε κανέναν δεν είπα:''πάρε ένα Hacked Arceus''.Είπα μόνο πως γίνεται το Sinnoh Ruins με το Arceus από Azure Flute.
Έτσι κι αλλιώς,όλη έχουμε ένα Lugia,δεν πρέπει να το δόσεις.
Οταν ειπα "lugia" ενοουσα τον lugia001.......... :roll:
:? Δεν το ήξερα.Νόμιζα λες Lugia: members.multimania.nl/gpikachu/hpbimg/lugia.gif
Γράψε lugia001 και όχι Lugia γιατί θα μπερβεδόμαστε . :(
Επείσης Hached Arceus δεν γίνεται το Sinnoh Ruins. :roll: Hached εννοώ αυτό που ποιάνουμε στα χόρτα.Μόνο τα Legit Arceus μπορούν να το κάνουν αυτό.Δλδ τι εννοώ.Στην Action Replay γράφει:Event Codes.Το πατάς και διαλέγεις Azure Flute.Πας στο ναό, το ποιάνεις και το ανταλάζεις στην Pokemon Heart Gold/Soul Silver Version και σου γίνεται!!!Δλδ είναι Legit!!!Όμως μόνο με Azure Flute.
lugia001:Δλδ μπορείς να πάρεις Arceus από Action Replay!!! :D
Εικόνα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Soul Silver & Heart Gold”