Typhlosion ή Feraligatr???

Συζητήστε ό,τι σας αφορά γύρω από τις κασέτες pokemon Black & White
Απάντηση
nood guy of doom
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ, 2015 2:13 pm

Typhlosion ή Feraligatr???

Δημοσίευση από nood guy of doom »

:mrgreen: :roll:
Shell
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ, 2015 8:31 pm
Τοποθεσία: στο ψυγειο by far :3

Re: Typhlosion ή Feraligatr???

Δημοσίευση από Shell »

Εγώ προσωπικά θα διάλεγα Typhlosion και γιατι μου αρέσει σαν ποκεμον αλλα και επειδή έχει μια ωραία ποικιλία απο κινήσεις (ο Mr.T εχει υψηλο sp.attack) και αν του εχεις την κινηση erutpion οσο κραταει το αντικειμενο choice specs θα ειναι πολυ χρησιμος ειδικα σε in-gaming (ειδικά αν του προσθεσεις και αλλες sp.κινησεις οπως π.χ. Focus blast,Fire blast και Hidden Power Grass).Φυσικα μπορεις να το κανεις και εναν καλο mixed sweeper ο οποιος θα εχει τις κινησεις Thunderpunch,Earthquake,Eruption/flare blitz και flamethrower οσο κραταει choice scarf και θα ειχε καλο type coverage εαν προτιμας ποκεμον της φωτιας

παραπανω βοηθειες (οι οποιες βοηθησαν και εμενα σε πολλες περιπτωσεις) μπορεις να βρεις απο τις εδω και εδω
[hr]

Τωρα βέβαια το Feraligatr μπορεί να έχει καλο type coverage και μπορει να γινει καλος psysical attacker εαν κραταει Life orb και εχει σαν moveset τις κινησεις Dragon dance,Earthquake ή Rock slide,Ice punch και Waterfall
(βοηθεια για Feraligatr βρεθηκε εδω)

[hr]
Εγώ κατα τη γνώμη μου θα σου ελεγα να παρεις Typhlosion γιατι τη δουλεια που κανει το Feraligatr μπορει να την κανει και ενα Gyarados αλλα ακομη καλυτερα.
Oπότε γνώμη μου είναι να παρεις Typhlosion.Τωρα είναι και οτι θες εσυ φυσικα.
Εικόνα
Είμαι και εγώ απο εκείνους που έχουν 3DS,o FC: 2981-8786-1652 pmαρετε μου τον δικο σας fc :D
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Typhlosion ή Feraligatr???

Δημοσίευση από Andreecko »

έχει να κάνει με τι team θα φτιάξεις, αν είναι Sunny team, βάζεις φωτιάς, αν είναι Rain, βάζεις νερού. Ανάλογα το combo της 6άδας σου.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Black & White”