Smeargle Set

Πείτε μας την ομάδα σας και συζητήστε οτιδήποτε σχετικά με το ανταγωνιστικό παιχνίδι.
Άβαταρ μέλους
GarchompPit
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ, 2013 2:42 am
Τοποθεσία: Cyprus
Επικοινωνία:

Smeargle Set

Δημοσίευση από GarchompPit »

Λοιπον,Γεια σας.Πρωτη μου φορα σε ελληνικο φορουμ οποτε σας παρακαλο παραβλεψετε μερικα ορθογραφικα λαθη.Λοιπον θελω να επικεντρωθω σημερα σε 2 πολυ effective sets.Πρωτο του Smeargle:
Smeargle αντικειμενο:focus sash
Ability:Own Tempo Nature:Timid EVs:252 speed,4 sp.def.,252 HP
Moves:
Imprison
Transform
Spore
Destiny Bond
Λοιπον εδω θα ηθελα να πω οτι αυτο το σετ σπανια πετυχαινει αλλα αν πετυχει ειναι φοβερο.Ομως ΜΗΝ υπερτιμας την ταχυτητα σου σε αυτο το σετ καθως με 273 speed δεν πας πουθενα.Ομως οταν βλεπεις Druddigon στην αντιπαλη ομαδα να εισαι σιγουρος οτι θα ξεκινησει μαζι του λογο Stealth Rocks.Λοιπον και τι κανω με αυτο το σετ?Αρχιζεις με το Spore ΟΤΑΝ και μονο οταν εισαι σιγουρος για την ταχυτητα σου.Λοιπον να το σεναριο που ειχα εγω:
Αρχιζει ο αντιμαπλος μου με druddigon.Κανω spore και ο druddigon κοιματε.Αλλασει σε omastar,κανω imprison(imprison:ο αντιπαλος δεν μπορει να κανει τες ιδιες επιθεσεις που εχεισ εσυ)Οποτε φυσικα το shell smash του αποτυχανει ΜΟΝΟ αν κανεις το τρανσφορμ που φυσικα θα κανεις.Μετα το μονο που μπορει να κανει ειναι Struggle or Switch οποτε φυσικα πας για Shell Smash και ανετα διαλυεις ολη του την ομαδα.Επισης εχω video αν θελετε να το δειτε σε δραση απο το youtube account μου.Λοιπον αυτα για σημερα και Ευχατιστω για την Αναγνωση.Peace! :)
Εικόνα
Το youtube channel μου:http://www.youtube.com/user/TheGarchompPit
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Smeargle Set

Δημοσίευση από Void »

Γεια σου GarchompPit,καλός ήρθες στο φόρουμ.
Πιστεύω ότι το Spore+Setup+Baton Pass για Smeargle είναι καλύτερο,διότι ένα round να πάει λάθος σε αυτό το σετ,τελείωσε το Smeargle και θα είσαι -1 Ποκεμον...
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Smeargle Set

Δημοσίευση από Scarlet »

βασικα το moveset το βρησκω καλο αλλα το θεμα με το speed του smeagle δεν το βοηθαει καθολου, το smeagle κυριως ειναι οπως ειπε και ο void να δινει bαtton pass και να μπαφαρει αλλα ποκεμον οποτε δοκιμασε

calm mind
sword dance
spore
baton pass
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
GarchompPit
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ, 2013 2:42 am
Τοποθεσία: Cyprus
Επικοινωνία:

Re: Smeargle Set

Δημοσίευση από GarchompPit »

To χω κσαναδοκιμασει το σετ ατελειωτες φορες σε Pokemon Showdown και οι περισσοτερς φορες που εκανα smashPass(shellsmash+white herb+baton pass) αλλα οσο για calm mind δεν το εμπιστευομαι λογο των πολλων crtical hits που δεχομαι λογω της κακης μου τυχης...
Εικόνα
Το youtube channel μου:http://www.youtube.com/user/TheGarchompPit
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Smeargle Set

Δημοσίευση από Scarlet »

ε κοιτα η τυχη δεν ειναι παραγωντας να σε εμποδισει να το δοκιμασεις,απλα δοκιμασε το... τωρα που το σκεφτομαι αυτο το moveset που ειπες φενετε πολυ καλο πρεπει να το δοκιμασω
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
GarchompPit
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ, 2013 2:42 am
Τοποθεσία: Cyprus
Επικοινωνία:

Re: Smeargle Set

Δημοσίευση από GarchompPit »

Αν εχεις Pokemon Showdown ελα να το δοκιμασουμε μαζι....
Εικόνα
Το youtube channel μου:http://www.youtube.com/user/TheGarchompPit
Άβαταρ μέλους
Christos21
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 10:43 am

Re: Smeargle Set

Δημοσίευση από Christos21 »

Οπως περιγράφεις το set, μου φαίνεται πολύ περιστασιακό για να είναι καλό.Απ'ότι κατάλαβα είναι για χαμηλότερο tier του OU.Το καλύτερο set για smeargle ειναι το spore + shell smash + baton pass.
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Smeargle Set

Δημοσίευση από Andreecko »

για ορθογραφικά λάθη μπορείς να χρησιμοποιείς word Καλού κακού (η openoffice / Libreoffice writer με Ελληνικό ορθογραφικο έλεγχο).
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
White Zekrom
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Κυρ 04 Μαρ, 2012 3:23 am
Τοποθεσία: Hoenn Region

Re: Smeargle Set

Δημοσίευση από White Zekrom »

Εγω εχω ενα με τα 4 one hit ko xD :D Αν και δεν ειναι τοσο καλο θελει speed
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Smeargle Set

Δημοσίευση από Loukas »

White Zekrom έγραψε:Εγω εχω ενα με τα 4 one hit ko xD :D Αν και δεν ειναι τοσο καλο θελει speed
Αυτο απογορευεται στις κανονικες μαχες :)
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Απάντηση

Επιστροφή στο “Competitive Battling”