Pokemon Movie 18:Οι γνώμες σας; :D

Συζητήστε για τις ταινίες και τα επεισόδια των pokemon
Απάντηση
Shell
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ, 2015 8:31 pm
Τοποθεσία: στο ψυγειο by far :3

Pokemon Movie 18:Οι γνώμες σας; :D

Δημοσίευση από Shell »

Συμφωνα με το trailer της ταινιας
[BBvideo 560,340][/BBvideo]

και με βαση καποια rumors που υπηρξαν γυρω απο αυτο το θεμα μεσω google & Youtube σε αυτη τη ταινια θα μαθουμε για τον θρυλο του Ηοοpa,ενως ποκεμον τυπου Ghost/Psychic που μοιαζει με τζινι αλλα οχι μονο.
Αυτο το ποκεμον,με βαση καποιων πληροφοριων,μεσω των δαχτυλιδιων που εχει γυρο απο τα κερατα του μπορει να μεταφερει πραγματα απο μια διασταση σε αλλη αλλα και να καλει και θρυλικα απο αλλο μερος/τοπο/χρονο.
Spoiler:
Εικόνα
[hr]
Αν κοιταξουμε λιγο στους μυθους που ακουστηκαν μεσω των x και y,ο Ηοοpa ειναι ενα ποκεμον που μεταφερει αντικειμενα μεσω αυτων δαχτυλιδιων,απο ενα μερος σε ενα αλλο και συγκεκριμενα σε μια ερημο που η τοποθεσια της δεν εχει αναγνωριστει.Οπως επισης αναφερει πως ο Hoopa,αναλογως τον εκπαιδευτη του,μπορει να γινει ενας εμπιστος συντροφος η ακομη μια τεραστια δυναμη που μπορει να προκαλεσει καταστροφη.

Και,με βαση του Alpha Sapphire και Omega Ruby,ο Hoopa επισης φαινεται να καλει θρυλικα στη Ηοenn μεσω των δαχτυλιδιων του σε νησια που θα βρεθουν μονο εαν πεταει καποιος γυρω απο το χαρτι με το Latios/Latias (τα νησακια αυτα ξεκληδωνονται καθε 12 - 24 ωρες και θα εχουν ενα κοκκινο αστερακι απο πανω τους).Δηλαδη ο Hoopa φερνει θρυλικα απο αλλα χρονικα και διαστασεις ειτε για να προστατεψει τη Hoenn απο κατι η και να την καταστρεψει (οπως αναφερθηκε και σε ενα βιντεο που βρεθηκε στο youtube απο τον Tyranitartube)
Ομως στις κασετες ORAS δεν αποκαλυφθηκε μονο αυτο.
Οπως φαινεται και στο trailer,αυτοι που κρατανε τον Hoopa εχουν κατι σαν ενα μπουκαλι στο οποιο το καπακι μοιαζει πολυ με το κεφαλι του συγκεκριμενου ποκεμον,το οποιο λεγεται οτι απελευθερωνει την αληθινη δυναμη του Hoopa,η οποια αποκαλυπτεται στις ORAS ως Hoopa Unbound.Δηλαδη αν δωσεις στο Hoopa να κραταει αυτο το μπουκαλι παιρνει μια αλλη μορφη,που η οποια θυμιζει λιγο πολυ το shaymin που ειχε ενα ειδικο λουλουδι και αλλαζε μορφη
Spoiler:
Εικόνα
Mεχρι στιγμης ομως φαινεται οτι το Hoopa δεν υπαρχει ακομη στο παιχνιδι,εκτος αν χρησιμοποιησει καποιος κωδικο για να το αποκτισει,αν δοκιμασει να το ανταλλαξει δεν θα τα καταφερει.

Το ιδιο συμβαινει και με ενα αλλο θρυλικο ποκεμον x & y,το Volcanion,pokemon τυπου Fire/Water.
Spoiler:
Εικόνα
[hr]
Εσεις με βαση αυτες τις πληροφοριες,τι πιστευετε για την ταινια;Λετε τελικα να μαθουμε αν ο Hoopa ειναι οσο δυνατος οσο λενε;Και γιατι ο Arceus,o θεος των ποκεμον,επρεπε να εμφανιστει για να σταματησει ολον αυτο το σαματα;Λετε να πουν τιποτα και για το Volcanion στη σειρα αυτη και να υπαρξει καποιο event που θα μπορουμε να αποκτησουμε τα θρυλικα αυτα;
Εικόνα
Είμαι και εγώ απο εκείνους που έχουν 3DS,o FC: 2981-8786-1652 pmαρετε μου τον δικο σας fc :D
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Pokemon Movie 18:Οι γνώμες σας; :D

Δημοσίευση από Andreecko »

(για την ώρα) θέλω να δω με τη σειρά όλες τις ταινίες να φρεσκάρω τη μνήμη, αλλά.. η αλήθεια είναι ότι τις θέλω σε blu ray, και δεν μπορώ να τις βρω εύκολα όλες μαζί :/
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Shell
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ, 2015 8:31 pm
Τοποθεσία: στο ψυγειο by far :3

Re: Pokemon Movie 18:Οι γνώμες σας; :D

Δημοσίευση από Shell »

ξερω :o Δεν ειμαι σιγουρη αν στα video club υπαρχει μια ελπιδα να παραγγηλουμε ταινιες ποκεμον σε blu ray
Το προβλημα ειναι οτι οι πρωτες ταινιες μπορει να μην υπαρχουν σε CD πλεον :\ αλλα τουλαχιστον μπορουμε να τις κατεβασουμε μεσω internet :P
Εικόνα
Είμαι και εγώ απο εκείνους που έχουν 3DS,o FC: 2981-8786-1652 pmαρετε μου τον δικο σας fc :D
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Pokemon Movie 18:Οι γνώμες σας; :D

Δημοσίευση από Andreecko »

Shell έγραψε:ξερω :o Δεν ειμαι σιγουρη αν στα video club υπαρχει μια ελπιδα να παραγγηλουμε ταινιες ποκεμον σε blu ray
Το προβλημα ειναι οτι οι πρωτες ταινιες μπορει να μην υπαρχουν σε CD πλεον :\ αλλα τουλαχιστον μπορουμε να τις κατεβασουμε μεσω internet :P
Βρήκα τις 7 πρώτες (so far) σε blu ray
τώρα μένει να βρώ τις άλλες 11.
Το δύσκολο έργο το έκανα :twisted:
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταινίες και επεισόδια”