Pokemon Anime XY

Συζητήστε για τις ταινίες και τα επεισόδια των pokemon
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Scarlet »

Spoiler:
αν δεν θες προκλησεις τοτε μην λες/κανεις επιεικος βλακειες.Αν δεν θες να μιλας γενικα μαζι μου τοτε ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ και οχι να μου κανεις τις ακυρες παρατηρησουλες να σε στριμωξω και μετα να κλαις οτι ειμαι ο κακος εγω και δεν μου μιλας κτλ.και στο παραπανω ποστ βεβαιως φενεται οτι απλα ποσταρεις επειδη δεν εχεις να πεις κατι...εγω γραφω 10 γραμμες και εσυ 2 λεγοντας οτι εχεις αγωνια για το καινουργιο επισοδειο....και?...τωρα τι να πω
Για τον προλογο τωρα...ο Ash να φωναζει σε ολο το αεροδρομιο δεν μου φανηκε ο ash,μακαρι να τον κανουν επιτελους 11 να κανει και κατι στην ζωη του εκτος απο το να παραταει τα ποκεμον του και να βγαζει αλλα...επεισης στο πρωταθλημα να παρει αυτη τη φορα τα δυνατοτερα του οπως charizard,sceptile κτλ.και θα νικησει σιγουρα!Κριμα επεισης που ο Gary ειπε να γινει σαν τον παππου του στην ποκεμονολογια και να τα παρατηρησει γιατι θα επεστρεφε πολυ δρυμητερος στην 6η γενια...τελος παντων αυτα ειναι μονο θεωριες πρεπει να δουμε και την συνεχεια
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από nikmaster9 »

αρνητικη εξελιξη αυτο με τον γκαρυ.ηταν ο παραδοσιακος rival. για να δουμε τωρα στο πρωταθλημα πιστευω θα εμφανιστει ενας που να εχει ποκεμον 6ης γενιας οπως ειχε γινει και με το blaziken και θα ωθηει τον ας στην νεα region
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Nik, καμία σχέση! Στο πρωτάθλημα (το είδα) της Unova δεν είχε Pokémon 6ης γενιάς, όμως στα τελευταία της 5ης επεισόδια εμφανίστηκε μια από την 6η γενιά, η οποία είχε αυτό το κίτρινο σαυράκι και το Gogoat!
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Nightmare »

nikmaster9 έγραψε: για να δουμε τωρα στο πρωταθλημα πιστευω θα εμφανιστει ενας που να εχει ποκεμον 6ης γενιας οπως ειχε γινει και με το blaziken και θα ωθηει τον ας στην νεα region
βασικα το πρωταθλημα εχει ηδη ολοκληρωρθει και δεν εμφανιστηκε στο πρωταθλημα καποιο ποκεμον εκτης γενιας. Αυτην εβδομαδα βεβαια επαιξε ενα επεισοδιο στην Ιαπωνια με την Alexa απο την Kalos με το Gogoat και το αλλο το Helioptile. Παντως πιστευω οτι το Eevee του Virgil (αυτος που νικησε στο Unova League) θα εξελιχθει σε Sylveon

EDIT: φτου με προλαβε ο νικολας
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Scarlet »

ακυρο ειμαι ο μονος που με το που ακουει Virgil σκεφτεται αμεσως Virgin?τεσπα λογικα ετσι οπως το βλεπω πρωτα θα προβληθει η ταινια και μετα θα αρχησει η 6η γενια.χαιρομαι που ειμαι ο mr.obvious :P.Και παλι να σας πω την αληθεια θα ηθελα η ασχετη με το Gogoat και το Helioptile να γινει η partner του ash,σαν brock και ο πρασινομαλις ενα πραγμα.Θα ασχολεια αλλα δεν θα μαγειρευει οπως οι δυο προηγουμενοι.
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Nightmare »

χα! στο επομενο επεισοδιο η Clair απο την Johto επιστρεφει και μαλλον θα πιασει ενα shiny Druddigon

Το ειπα και στο spam place αλλα θα το πω και εδω. Πιστευω οτι αν δεν ηταν η ταινια με το Mewtwo δεν θα επεστρεφε καθολου ο Charizard γιατι πολυ απλα δεν ειχε λογο να επιστρεψει. Πιστευω οτι κατι θα παιχτει με το Mewtwo και το Charizard οπως στην πρωτη ταινια
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από nikmaster9 »

nightmare δεν εχεις δει την ταινια με τον mewtwo η δεν εχει παιχτει ακομα τα παιδια νομιζω την εχουν ολοκληρωσει... παντως εμενα μου φαινονται ευχαριστες οι επιστροφες αυτων των παλιων προσωπων. η κλαιρ δηλ΄θα κανει κατι παρομοιο με τον λανς που εποιασε το κοκκινο gyarados
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Zaphirom
ace trainer
ace trainer
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 7:42 pm
Επικοινωνία:

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Zaphirom »

Να σταματήσουν τα Pokemon; Δεν μπορούν. Αν διάβασα σε σωστό site και όχι κάνα haters pokemon site τότε τα Pokemon παίζουν μεγάλο ρόλο στην οικονομία της Ιαπωνίας!
Με λίγα λόγια: αγοράζοντας ένα οποιοδήποτε προϊόν Pokemon (Games, TCG, Manga, DVD, Toys) το ένα μερίδιο των χρημάτων πάει στην Nintendo, άλλο στο Game Freak, το λιγότερο στους Pokemon Company και τα άλλα στην τράπεζα της Ιαπωνίας. Τους κάναμε πλούσιους!
Επίσης, στην αρχή της καριέρας, η Nintendo ήθελε να φτιάχνει τα παιχνίδια Pokemon αφού ήξερε ότι θα έχουν από αυτό ένα καλό business. Και δεν έκανε λάθος. Γιατί όμως; Επειδή στην αρχή η κονσόλες και τα παιχνίδια Nintendo δεν τα αγόραζε κανείς. Για να δούμε λίγο τα πράγματα από κοντά. Πόσοι από εσάς αγοράσατε κονσόλα Nintendo για να παίξετε Pokemon; Ενώ αυτή που έχουν είδη κάποια κονσόλα Nintando (Game Boy, Game Boy Color, GBA, DS, Wii) έχουν τουλάχιστον οι περισσότεροι από ένα παιχνίδι Pokemon.
Την σειρά θα την τελειώσουν ή στην 7 σειρά ή όταν τα Pokemon κλείσουν 20 χρόνια. Άμα δεν μπορούν να συνεχίσουν με τον Ash θα αλλάξουν απλός τον ήρωα και τον στόχο του (Νόμος του εύκολου χρήματος :trollface: [aka Business]).
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Nightmare »

Εικόνα

παιδια αυτο εδω το poster δειχνει τον Ash μαζι με την Serena, τον Clemont (τον Gym Leader με τα ρομποτικα χερια) και την μικρη του αδελφη την Bonnie να συναντουν εναν μυστηριο τυπο με ενα Mega Blaziken. Στο ποστερ εμφανιζεται επισης ενα Mega Lucario

Ξερετε τι πιστευω; Οι Mega Evolutions δινουν μια καλη ευκαιρια σε παλιους χαρακτηρες οπως η May να επιστρεψουν στην σειρα για να Megaεξελιχθουν τα pokemon τους

Επισης πιστευω οτι η επιστροφη του Charizard δεν ηταν καθολου τυχαια. Μπορει να το κρατησει και στην νεα σειρα ο Ash και καποια στιγμη να Megaεξελιχθει

Ελπιζω μονο να μην ειναι ο Clemont ο νεος φιλος του Ash. Ή αν ειναι να βγαλει τα ρομποτικα χερια τουλαχιστον

Επισης διπλα στο Meowth προσεξατε το Wobbuffet της Jessie;
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Nightmare έγραψε:Επισης διπλα στο Meowth προσεξατε το Wobbuffet της Jessie;
Εικόνα
Now I can die in peace! :')
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταινίες και επεισόδια”