Pokemon Anime XY

Συζητήστε για τις ταινίες και τα επεισόδια των pokemon
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Nightmare »

Εικόνα

Τα πρωτα στοιχεια του νεου anime εχουν αποκαλυφθει. Πρωταγωνιστης θα ειναι για ακομα μια φορα ο Ash που ταξιδευει στην περιοχη Kalos με σκοπο να συνεχισει το ταξιδι του για να γινει ενας Pokemon Master. Η νεα σειρα θα ξεκινησει στις 17 Οκτωβριου στην Ιαπωνια αλλα για το αμερικανικο dub δεν ξερουμε τιποτα ακομα


[youtube][/youtube]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nightmare την Κυρ 21 Ιούλ, 2013 3:54 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
3DS FC: 2019-9706-3107
babismanias
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ, 2011 11:03 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από babismanias »

Αποφάσισαν μετά από καιρό να του φορέσουν το καπέλο του Red, το οποίο, κατά τη γνώμη μου, δεν είναι ωραία συνδυασμένο με το υπόλοιπο σύνολο.
Επίσης σαν να μου φαίνεται, κρίνοντας από την εικόνα πάντα, ότι επιτέλους είναι πιο μεγάλος, από αναλογίες σώματος γιατί η μούρη θα μένει πάντα ίδια. Στη σειρά Best Wishes όσο περνάνε τα επεισόδια τον κάνουν όλο και πιο μικρόσωμο.
_____
Για να δούμε τι θα κάνει σε αυτή τη γενιά. Ελπίζω να επιστρέψουν παλιοί companions, και με αυτό δεν εννοώ Iris/Cilan, ουσιαστικά με τους οποίους δεν έχει δεθεί καθόλου σε σύγκριση με άλλους. Θα μπορούσα να πω ότι στη BW δέθηκε περισσότερο με τους rivals παρά με τους συντρόφους του. Και ελπίζω να κάνουν το πρώτο βήμα οι δημιουργοί, και να νικήσει ο Ας το πρωτάθλημα ή έστω να φτάσει στον τελικό και ας χάσει. Επίσης καλό θα ήταν ο πίκατσου να μην ξεκινά πάντα από Lv 1 σε κάθε νέο ταξίδι του.
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από nikmaster9 »

μακαρι να εξελιχθει ωραια αυτη η νεα γενια τουλαχιστον στο ανιμε...
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Nightmare »

Εγω παντως εχω περιεργεια να δω ποιοι θα ειναι οι νεοι του συντροφοι. Οταν τελειωσε η Advanced Generation ειμασταν σιγουροι οτι ο επομενος συντροφος του στην D/P θα ηταν η Dawn, τωρα ομως δεν μπορω να φανταστω τι θα γινει, γιατι επεστρεψαν στους NPC (Non Playable Characters)
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από nikmaster9 »

τον μπροκ δεν επρεπε να τον σταματησουν απο τοτε και μετα πολλοι κατηγορουν τους δημιουργους.μακαρι να επιστρεψει στην ΧΥ.
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Scarlet »

εγω να πω την αληθεια τον μπροκ τον ειχα βαρεθει,σε καθε επισοδειο τα ιδια και τα ιδια εδω και τεσσερεις γενιες, φλερταρε μια και η misty ο max η ο grogunk τον απομακρυναν και ετσι τελειωνει η υποθεση, αν θελω να τον δω σιγουρα η δημιουργει θα φτιαξουν ενα επισοδειο που θα τον εχουν
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Nightmare »

Scarlet έγραψε:εγω να πω την αληθεια τον μπροκ τον ειχα βαρεθει,σε καθε επισοδειο τα ιδια και τα ιδια εδω και τεσσερεις γενιες, φλερταρε μια και η misty ο max η ο grogunk τον απομακρυναν και ετσι τελειωνει η υποθεση, αν θελω να τον δω σιγουρα η δημιουργει θα φτιαξουν ενα επισοδειο που θα τον εχουν
ισως για αυτο να τον εβγαλαν, επειδη καταλαβαν οτι εχει κουρασει το κοινο, και με την Team Rocket το ιδιο αλλα αυτη επεστρεψε. αν ειναι να επιστρεψει, ας γυρισει σαν guest star ως γιατρος που για αυτο εφυγε κιολας
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από nikmaster9 »

αμα φυγει και η ομαδα πυραυλος τα ποκεμον χανουν την αξια τους...
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από Nicolas26K »

nikmaster9 έγραψε:αμα φυγει και η ομαδα πυραυλος τα ποκεμον χανουν την αξια τους...
Ούτε να φύγουν, αλλά και ούτε να είναι και οι ψυχροί, απίστευτα-τέλειοι-στη-δουλειά-τους, εγκληματίες! Δε θέλουμε επιτυχημένους κακούς, όπως ήταν η ομάδα Πύραυλος στις αρχές της 5ης γενιάς! Θέλουμε άχρηστους, fail εγκληματίες της πλάκας!
Scarlet έγραψε:εγω να πω την αληθεια τον μπροκ τον ειχα βαρεθει,σε καθε επισοδειο τα ιδια και τα ιδια εδω και τεσσερεις γενιες, φλερταρε μια και η misty ο max η ο grogunk τον απομακρυναν και ετσι τελειωνει η υποθεση, αν θελω να τον δω σιγουρα η δημιουργει θα φτιαξουν ενα επισοδειο που θα τον εχουν
Όχι! Απαιτώ Brock! Όχι σαν τον πρασινο, κακοσχεδιασμένο, αποτυχημένο φλώρο που το παίζει Μποντρίνι! Ή τον διανοούμενο ζωγράφο της κακιάς ώρας! :x
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: Pokemon Anime XY

Δημοσίευση από nikmaster9 »

Nicolas26K έγραψε:
nikmaster9 έγραψε:αμα φυγει και η ομαδα πυραυλος τα ποκεμον χανουν την αξια τους...
Ούτε να φύγουν, αλλά και ούτε να είναι και οι ψυχροί, απίστευτα-τέλειοι-στη-δουλειά-τους, εγκληματίες! Δε θέλουμε επιτυχημένους κακούς, όπως ήταν η ομάδα Πύραυλος στις αρχές της 5ης γενιάς! Θέλουμε άχρηστους, fail εγκληματίες της πλάκας!
δεν εχω δει καθολου 5η γενια τι πετυχημενοι εγιναν αυτοι οι αποτυχημενοι???? καταραμενη νοβα τωρα που θα σε βαλω θα εχω χασει τα καλυτερα κ πρεμιερ λιγκ[οφ τοπικ] και 5η γενια.ατυχιαααααααααααααααα.......... :(
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταινίες και επεισόδια”