Σχολιασμος των νεων επεισοδιων

Συζητήστε για τις ταινίες και τα επεισόδια των pokemon
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: επιστοφη μπροκ και μιστυ στα καινουρια επισοδεια

Δημοσίευση από Nightmare »

Βασικα ο σεναριογραφος των pokemon ειχε ξεκαθαρισει οτι ΔΕΝ θα επιστρεψει ξανα η Misty ως βασικος χαρακτηρας (Αν και εγω θελω να επιστρεψει αλλα τι να κανουμε)

Επισης για να επιστρεψουν παλιοι χαρακτηρες πρεπει να υπαρχει καποιος λογος οπως π.χ. να προωθησουν ενα καινουργιο παιχνιδι ή pokemon ή ακομα και για την αναπτυξη του χαρακτηρα τους

Η Misty θελω, να καταληξω οτι εχει ολοκληρωθει σαν χαρακτηρας και εχει γινει αρχηγος σταδιου της Cerulean City. Απο την αλλη ο Brock εχει ελπιδες να εμφανιστει για να τον δουμε σαν γιατρο

Η επιστροφη της Dawn στην Best Wishes δεν ειχε κανενα νοημα στο Junior Cup. Επρεπε να αλλεληπεδρασει περισσοτερο με τους αλλους χαρακτηρες οπως ο Trip και τους αλλους αντιπαλους του Ash και των συντροφων του
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: επιστοφη μπροκ και μιστυ στα καινουρια επισοδεια

Δημοσίευση από nikmaster9 »

Nightmare έγραψε:Βασικα ο σεναριογραφος των pokemon ειχε ξεκαθαρισει οτι ΔΕΝ θα επιστρεψει ξανα η Misty ως βασικος χαρακτηρας (Αν και εγω θελω να επιστρεψει αλλα τι να κανουμε)

Επισης για να επιστρεψουν παλιοι χαρακτηρες πρεπει να υπαρχει καποιος λογος οπως π.χ. να προωθησουν ενα καινουργιο παιχνιδι ή pokemon ή ακομα και για την αναπτυξη του χαρακτηρα τους

Η Misty θελω, να καταληξω οτι εχει ολοκληρωθει σαν χαρακτηρας και εχει γινει αρχηγος σταδιου της Cerulean City. Απο την αλλη ο Brock εχει ελπιδες να εμφανιστει για να τον δουμε σαν γιατρο

Η επιστροφη της Dawn στην Best Wishes δεν ειχε κανενα νοημα στο Junior Cup. Επρεπε να αλλεληπεδρασει περισσοτερο με τους αλλους χαρακτηρες οπως ο Trip και τους αλλους αντιπαλους του Ash και των συντροφων του
φιλε nightmare στο τhraed μ θελω να αποσπασω την γνωμη σας σχετικα με το αν θελετε εσεις να επιστρεψουν μονιμα αυτα τα 2 πρωσοπα. εγω παντως θα το ηθελα πολυ μιας και τωρα που βαζω νοβα θα μπορω να βλεπω τα καινουργια επισοδεια :D
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: επιστοφη μπροκ και μιστυ στα καινουρια επισοδεια

Δημοσίευση από Nightmare »

nikmaster9 έγραψε: φιλε nightmare στο τhraed μ θελω να αποσπασω την γνωμη σας σχετικα με το αν θελετε εσεις να επιστρεψουν μονιμα αυτα τα 2 πρωσοπα. εγω παντως θα το ηθελα πολυ μιας και τωρα που βαζω νοβα θα μπορω να βλεπω τα καινουργια επισοδεια :D
Ναι ρε παιδι μου, και εγω την αποψη μου λεω... και εγω θελω να γυρισει η Misty αλλα για τους λογους που σου εξηγησα δεν θα επιστρεψει μονιμα στην σειρα. Δεν εχει καποιο νοημα να γυρισει, εχει ολοκληρωθει πλεον σαν χαρακτηρας και απεχει παρα πολυ απο την πεμπτη και εκτη γενια.

Ο Brock τεσσερις γενιες ηταν στην σειρα, πιστευω οτι τον διωξανε επειδη κουρασε το κοινο και χρειαζοταν ενα φρεσκαρισμα η σειρα. Τωρα δεν ξερω, απο την μια πιστευω οτι εχει ελπιδες να επιστρεψει, αλλα απο την αλλη παλι επειδη ειναι απο τους μακροβιοτερους χαρακτηρες δεν νομιζω να επιστρεψει συντομα
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: επιστοφη μπροκ και μιστυ στα καινουρια επισοδεια

Δημοσίευση από nikmaster9 »

ok δεν καταλαβα σωστα παντως ο μπροκ εμενα δεν με κουρασε καθολου εσπαγε την μονοτονια σε καθε επισοδειο...
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Επιστοφή Μπροκ και Μίστυ στα καινούρια επεισόδια

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Εμένα προσωπικά με εκνευρίζει κάπως η Misty, όμως ο Brock ήταν από τους καλύτερους χαρακτήρες στο anime. Θα ήθελα να επιστρέψει ο Brock, ή τουλάχιστον να έρθει για μερικά επεισόδια! Η Misty από την άλλη, καλύτερα να κάτσει στα αυγά της ή να επιστρέψει σε 2-3 επεισόδια το πολύ! Εξάλλου, η Misty έκανε την επιστροφή της στο Advanced Generation, έφυγε, πάει, τέλος!
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Επιστοφή Μπροκ και Μίστυ στα καινούρια επεισόδια

Δημοσίευση από Nightmare »

Nicolas26K έγραψε:Εξάλλου, η Misty έκανε την επιστροφή της στο Advanced Generation, έφυγε, πάει, τέλος!
ξερω οτι βγαινω εκτος θεματος αλλα θα σκασω αν δεν το πω... προσεξατε οτι καθε φορα επιστρεφει το κοριτσι που ταξιδευε προηγουμενως με τον Ash αλλα ΜΟΝΟ στην επομενη γενια και οχι στις υπολοιπες;

Η Misty απο τοτε που εφυγε εμφανιστηκε μονο στην Advanced Generation και σε ενα flashback στην Best Wishes αλλα αυτο δεν μετραει
Η May επεστρεψε μονο στην Diamond and Pearl
H Dawn επεστρεψε μονο στην Best Wishes

ειναι λες και η επιστροφη τους λειτουργει σαν την Backward compatibility αλλα για το anime
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
Geo-dude
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Δευ 22 Απρ, 2013 12:42 am

Re: επιστοφη μπροκ και μιστυ στα καινουρια επισοδεια

Δημοσίευση από Geo-dude »

Εγω προσωπικα θα ηθελα να δω για κανα επεισοδειο τον Τracey.Οσον αφορα τη Misty και τον Brock,νομιζω οτι θα αρμοζε να επιστρεψουν μονο οταν τελειωσει το anime,δηλαδη προς τα τελευταια επεισοδεια!

Ξερω πως θα βγω οφ-τοπικ,αλλα 1000 φορες θα ηθελα να δω τωρα τη Misty παρα αυτη την κοπελα με την μαλλουρα που ειναι σαν χαλι πανω στο κεφαλι της.Ακομα,δαγκωτο Brock παρα την ξενεροφατσα αυτου του πρασινομαλλη.
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: επιστοφη μπροκ και μιστυ στα καινουρια επισοδεια

Δημοσίευση από Nightmare »

Geo-dude έγραψε:Εγω προσωπικα θα ηθελα να δω για κανα επεισοδειο τον Τracey.
Ο Tracey εχει κανει μια ποολυ μικρη εμφανιση στο επεισοδιο που επεστρεψε το Charizard του Ash την στιγμη που μιλουσε ο Pr. Oak
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
nikmaster9
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 11 Απρ, 2013 4:24 pm
Τοποθεσία: pallet town

Re: επιστοφη μπροκ και μιστυ στα καινουρια επισοδεια

Δημοσίευση από nikmaster9 »

Geo-dude έγραψε:Εγω προσωπικα θα ηθελα να δω για κανα επεισοδειο τον Τracey.Οσον αφορα τη Misty και τον Brock,νομιζω οτι θα αρμοζε να επιστρεψουν μονο οταν τελειωσει το anime,δηλαδη προς τα τελευταια επεισοδεια!

Ξερω πως θα βγω οφ-τοπικ,αλλα 1000 φορες θα ηθελα να δω τωρα τη Misty παρα αυτη την κοπελα με την μαλλουρα που ειναι σαν χαλι πανω στο κεφαλι της.Ακομα,δαγκωτο Brock παρα την ξενεροφατσα αυτου του πρασινομαλλη.
geodude ο tracey ηταν πολυ συμπαθητικος θα ηθελα να επιστρεψει για λιγο οσο για αυτο το κοριτσι της b/w ειναι οτι πιο σπαστικο μπορουσαν να βαλουν οι δημιουργοι... :)
im the nikmaster the pokemon master!!!!!!!!!!!
DIAMOND FRIEND CODE :1937 1692 3548
HEART GOLD FRIEND CODE:4857 7468 6618
pokemon_g421
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ 29 Ιουν, 2013 2:17 pm

Re: επιστοφη μπροκ και μιστυ στα καινουρια επισοδεια

Δημοσίευση από pokemon_g421 »

Εμένα ο Brok μου άρεσε πολυ σαν χαρακτήρας και θα ήθελα να επιστρέψει, το μόνο που με ενοχλούσε πάνω του ήταν αυτά τα χαζά και βαρετά φλερτ που έκανε σε όποια έβρισκε στο κάθε επεισόδιο....

Γενικότερα θεωρώ πως κανένας απο τους παλιούς χαρακτήρες δεν θα έπρεπε να εξαφανίζεται εντελώς, γιατί δεν έχει λογική να ρίχνουν μαύρη πέτρα πισω τους και να χάνονται για πάντα.... όχι να είναι βασικοί χαρακτήρες, αλλά να εμφανίζονται κι αυτοί που και που.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταινίες και επεισόδια”