Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Συζητήστε για τις ταινίες και τα επεισόδια των pokemon
Άβαταρ μέλους
HikenNoAce
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 06 Σεπ, 2012 12:59 am
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Δημοσίευση από HikenNoAce »

Σταματησα να βλεπω pokemon απο τα πρωτα επεισοδια της Hoenn. Αγαπημενες μου στιγμες ειναι εξελιξη charmeleon σε charizard, charizard vs magmar , ash vs drake, ash vs gary στο pokemon league και οταν αφησε τον Charizard :cry: .
WHITE FC: 3010 2912 5568
WHITE 2 FC: 4127 3038 0649
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Δημοσίευση από Nightmare »

Εμενα μ'αρεσουν τα επεισοδια οπου επιστρεφουν ως guest παλιοι χαρακτηρες. Η Misty απο την Kanto στην Hoenn, η May απο την Johto στην Sinnoh, η Dawn απο την Hoenn στην Unova... και φυσικα τα επεισοδια με το Johto Festival στην Sinnoh και την εμφανιση της Lyra... και φυσικα τις Full Battles του Ash στα Pokemon Leagues με τον Drake, τον Gary και τον Paul
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
Σαββας
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ 11 Απρ, 2012 10:41 pm
Τοποθεσία: Τερψιθεα,Γλυφαδα

Re: Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Δημοσίευση από Σαββας »

Εμενα μου αρεσε η μαχη Gary vs Ash και Ash vs Tobias
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Δημοσίευση από Scarlet »

χμμμ εχω πολλες αλλα θα ελεγα καλυτερη ηταν battle factory brain vs ash a.k.a Articuno vs charizard
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Η ιστορία της Τζέσυ και του Τζέημς από το μακρυνό παρελθόν. Η ιστορία του Τζιοβάνι, πως και γιατί έφτιαξε τον Μιουτού, η παρουσίαση του χαρακτήρα και των μεθόδων του. Όλες οι μάχες εναντίον των αρχηγών γυμναστηρίων του Κάντο (και ο ρόλος που έπαιξαν στο μάνγκα σαν συνεργάτες του Τζιοβάνι), ιδιαίτερα τη Σαμπρίνα που ήταν ψυχώ και εμφάνιζε ένα εφιαλτικό, κακό (άθελά του και εν αγνοία του μάλιστα), μικρό κοριτσάκι (F.E.A.R κανείς;), που μου άρεσε όμως εμένα. Τα αρχαία ερείπια με τη μάχη των γιγαντιαίων Γκένγκαρ και Αλακαζάμ. Τα τραγούδια και τα αστεία ποιήματα της ομάδας πύραυλος, και ιδιαίτερα εκείνο που όλοι οι καλοί (Ας, μίστυ, μπροκ) μεταμφιέστηκαν σε R και αντέγραψαν τους άλλους. Το δακρύβρεχτο παρελθόν του Meowth. Όλες οι στιγμές που οι Rockets παρουσιάζονται και πολεμάνε στα σοβαρά, σχεδόν πετυχαίνοντας τους σκοπούς τους. Στη 2η ταινία, που ο τζέημς κι η τζέσυ παίξανε με συνειδητή τους επιλογή το ρόλο του καλού, και νίκησαν οι υπόλοιποι χάρη στη δική τους θυσία και προσφορά. Η στάση της τζέσυ και του τζέημς απέναντι σε κάθε είδους φαγώσιμο και φαγητό, ιδιαίτερα τα ακριβά και καλής ποιότητας. Το στυλάκι και η χλίδα του Τζιοβάνι, όπου εμφανίζεται. Τα κορίτσια που ακολουθούν τον Γκάρυ, και τα κολπάκια/ναζάκια τους. Ό,τι είχε να κάνει με το Τσάρμαντερ και τις εξελίξεις του. Τα επεισόδια που αφορούσαν το GS Ball.

Είχα σταματήσει να βλέπω κάπου στη μέση των Johto Jurneys, και το συνεχίζω... εχμ... τώρα. Δεν θυμάμαι πολλά, σίγουρα κάτι ξέχασα από τις στιγμές που μου έκαναν εντύπωση. Και πόσο μάλλον από αυτές που θα μου έκαναν εντύπωση, από τις παρακάτω, αν τις είχα δει στην ώρα τους. Προς το παρόν, αυτά.
tarnumjg
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ 04 Ιουν, 2012 6:23 pm

Re: Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Δημοσίευση από tarnumjg »

το aerodactyl να απειλει τον ας ,και ο τσαρμελεον να γινεται τσαριζαρντ για να μπορεσει να παλεψει στον αερα και να τον σωσει!

Η επικη μαχη με το Magmar στο ηφαιστειο και στον αερα.

Οταν ο τσαρμαντερ "ψήνει" τα εξέγκιουτορ στο τσιρκο και μετα εξελισσεται!

Στο τελος της πρωτης ταινιας το πετρωμα του Ας και τα επακολουθα!

το επεισοδιο με τα φαντασματα,που απλα θελουν να παιξουν και ειναι παρεξηγημενα!

και αλλα πολλα!
Άβαταρ μέλους
RAINBOW2012
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 5:21 pm

Re: Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Δημοσίευση από RAINBOW2012 »

Ναι, ναι! Και αυτό με τα παιχνιδιάρικα φαντάσματα!! Και θυμήθηκα και την πρώτη φορά που εμφανίστηκε Dragonite, και ο τζέημς του έριξε με μπαζούκα. Και εκείνη η στιγμή ήταν μέσα στις αγαπημένες μου.
Άβαταρ μέλους
Nightmare
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:40 am
Τοποθεσία: Johto

Re: Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Δημοσίευση από Nightmare »

Α καλα... εχετε μεινει πολααα επεισοδια πισω. :!:
3DS FC: 2019-9706-3107
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Δημοσίευση από Andreecko »

θα συμφωνήσω, στις επόμενες 10 σεζόν έχουν γίνει τόσα άλλα καλύτερα.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγαπημένες σας στιγμές απο το anime.

Δημοσίευση από Scarlet »

επεισης καλη στιγμη ηταν οταν ο paul σταματησε να δινει εντολες στον chimchar στην μεση της διπλης μαχης με συμμαχο τον ash(γιατι θεωρουσε το chimchar αχρηστο) και ο ash του αρχησε να λεει στον chimchar τι να κανει,και υστερα αφου ο paul το εδιωξε και ο ash του προτεινε να μπει στην ομαδα
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταινίες και επεισόδια”