Κινηση στο site

Στείλτε μας τα σχόλια σας για το site και προτείνετε μας νέες ιδέες για να το βελτιώσουμε!
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Scarlet »

Void έγραψε:"όλους αυτούς"

Καλώς ήρθατε στο pokemon.com.gr, πληθυσμός: 5 από 947 εγγεγραμμένα μέλη.

Έχασες,έχω αντικειμενικά δίκιο και ότι και να ποστάρεις/πεις δεν το αλλάζουν αυτό.
δεν καταλαβαινω τι εχασα; Μολις μονος σου το ειπες οτι ατομα σαν κι εσενα αφησαν το pokemon.com.gr να σαπιζει παρατημενο, ενω οι λιγοι πραγματικοι pokemon fans προσπαθουσαν οσο μπορουσαν να το σωσουν. Εγω, Ο Loukas, ο pokemon640, ακομα και ο Crazy4deaths οσο μπορουσαν βοηθουσαν. Η προταση σου ειναι ΟΛΗ λάθος;

ειπες έχασα: Τι έχασα ακριβώς; Αυτά που είπα είναι γεγονότα και το τι έγινε στο φόρουμ, δεν μπορείς να το αρνηθείς και δεν είπα κατι αβάσιμο.

Εχω αντικειμενικα δίκιο: Αντικειμενικα απο ποιόν; Απο εσένα; Για να πει καποιος οτι εχει αντικειμενικα δικιο πρεπει να ειναι ΕΞΩ απο την συζητηση αυτη και οχι να ειναι ενας απο τους δυο συμμετεχοντες. (και να μην ειναι τρολλ προφανως)

Οτι και να ποσταρω/πω δεν αλλαζει τιποτα σε αυτό: Δυστυχως ναι. το να δειχνω τους συγγενεις που παρατησαν το φορουμ ενω πεθαινε, δεν φερνει το φορουμ πισω, μονο εσεις μπορειτε να το κανετε αυτό. Είμασταν μια παρέα, αλλα κάποιοι προφανως προτιμησαν να μας αφησουν στο κρυο του λουτρου παρα το να συνεχισουν την παρεα αυτη.

Οριμασε λίγο Void. Δεν ειναι κατι εδω στο να νικησεις η να χασεις, δεν παιζουμε μαχες pokemon εδω για να βρουμε τον νικητη. Και οι δυο πλευρες εχουν δικιο απο την οπτικη γωνια που τα βλεπουν.
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Void
Global Moderator
Global Moderator
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ, 2012 11:27 pm
Τοποθεσία: führerbunker

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Void »

Δεν ξέρω γιατί μιλάς ακόμα. Θα στο πω σταράτα.

1)ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ.
2)4 ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΠΙΣΩ.
3)ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ POKEMON640 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ LOSERS/NO-LIFERS.
4)ΒΓΕΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ "ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΦΗΣΑΜΕ ΣΤΑ ΚΡΥΑ ΤΟΥ ΛΟΥΤΡΟΥ"
Άβαταρ μέλους
mewtwo9
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιουν, 2015 3:09 pm

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από mewtwo9 »

εχετε και οι δυο εν μερει δικιο...
1)εγω σκαρλετ ειχα φαει μπαν...αν θυμασαι καλα...
2)περαν των ποκεμον(τα οποια και δεν ξεχασαμε ποτε... και δεν μας τα θυμησε ξανα κανενα ποκεμον γκο, το οποιο εγω δεν το θεωρω καν παιχνιδι ποκεμον και ουσιαστικα το εχω παρατησει...)εχουμε και αλλες δουλειες...
3)δεν μπορεις να κρινεις τα μελη μονο απο το βαθμο που ποσταρουν... υπαρχει και τσατ οπου ο βοιντ εμφανιζοταν καμια φορα...
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ
πιστευω οτι το φορουμ μπορει να αναγεννηθει μονο αν το πιστεψουμε οι ιδιοι...
μπορουν να διοργανωνονται τουρνουα και να γινονται συζητησεις σε ενδιαφεροντα θεματα που αφορουν το ανιμε και το γκαμε
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Andreecko »

mewtwo9 έγραψε:εχετε και οι δυο εν μερει δικιο...
1)εγω σκαρλετ ειχα φαει μπαν...αν θυμασαι καλα...
2)περαν των ποκεμον(τα οποια και δεν ξεχασαμε ποτε... και δεν μας τα θυμησε ξανα κανενα ποκεμον γκο, το οποιο εγω δεν το θεωρω καν παιχνιδι ποκεμον και ουσιαστικα το εχω παρατησει...)εχουμε και αλλες δουλειες...
3)δεν μπορεις να κρινεις τα μελη μονο απο το βαθμο που ποσταρουν... υπαρχει και τσατ οπου ο βοιντ εμφανιζοταν καμια φορα...
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ
πιστευω οτι το φορουμ μπορει να αναγεννηθει μονο αν το πιστεψουμε οι ιδιοι...
μπορουν να διοργανωνονται τουρνουα και να γινονται συζητησεις σε ενδιαφεροντα θεματα που αφορουν το ανιμε και το γκαμε
Θα συμφωνήσω σε αυτό,
επίσης να πω FYI κάτι :
Ένας να πληρώνει τα έξοδα του site, τα έξοδα στο Studio για τη παραγωγή.
Βάλε και :
Τα video που θα ανεβούν
Το moderation/administration σε forum / facebook (Group + Page) + Twitter + Youtube
Τον εξοπλισμό του Studio, μονώσεις, Workstation, κάμερες, καταγραφικά, μικρόφωνα.
Συν να απαντάω στα μηνύματα ΕΝΤΟΣ 24ώρου για support στο fb page και group.

Με 1 άτομο δεν γίνεται. Στο admin Chat, μια ερώτηση κάνω, απάντηση δεν παίρνω (11 χ 24ωρα). Δεν γίνεται έτσι δουλειά για Δ.Ο. Όπως καταλάβατε έμεινα μόνο εγώ και ο Γιώργος (Shiv), και αυτό γιατί είχε την τιμιότητα να πει , ΟΚ δεν μπορώ αλλά συμβάλω μέχρι εκεί, και τον κράτησα.

Ειδήσεις ανέλαβε και 2ο άτομο για να έχουμε να διαβάζουμε στη homepage κάτι και να μην μένουμε πίσω. Πέρα από εμένα που έκανα την αφετηρία για να ανεβάσω αρκετό υλικό.
Πλέον υπάρχουν κανονισμοί και για την ομάδα των Admin, για κάθε μελλοντικό admin καθώς η 24ωρη ανταπόκριση σε κάθε ερώτηση ενός admin σε άλλον admin/moderator είναι απαραίτητη. Υπόψη : Οι κανονισμοί για τους Admin προς τους ίδιους τους Admin/mod είναι πολύ αυστηρότεροι για να μην ξαναέχουμε τα ίδια κενά.

Περιμένω τώρα να γυρίσουν οι συνεργάτες που κάναμε τα video στο Youtube, θα ανεβούν από το 0 όλα τα Parts του Pokemon XD, νέα walkthroughs για όλες τις κασέτες (όσες είχαμε κενά), σε φούλ ποιότητα ήχου/εικόνας και με καλό περιεχόμενο πάντα.
Στις ειδήσεις, φροντίζω σίγουρα να υπάρχουν 2 με 5 ειδήσεις κάθε βδομάδα.
Στα events, κοιτάω να είναι ενημερωμένο (αν όχι, στείλτε μου μήνυμα).
Στο forum, ελπίζω με τα προηγούμενα που είπα αν αφοσιωθούν τα νέα άτομα σοβαρά να πάει μπροστά και αυτό.

Υ.Γ.1 : Είναι κρίσιμο να κρατηθούν όλα ζωντανά, καθώς οι συνεργάτες που έχω στη homepage, θέλουν ένα site ζωντανό.
Υ.Γ.2 : Είναι Αύγουστος, και από τις 15 ημέρες, ρεπό έχω πάρει μόνο 3 ημέρες! Έχοντας ήδη υπολογίσει τον 15αύγουστο. Σε 5 ώρες από τώρα δουλεύω πάλι, και για 9 μέρες σερί, γενικά το πρόγραμμα μου είναι χάλια. Άδεια παίρνω Δεκέμβρη για να κάνω αυτά που θέλω με άνεση. Δεν μπορώ να δουλέψω με ζέστη αλλά παρόλα αυτά κάνω την ταινία μικρού μήκους για το Greek Pokemon και το immunitygr (θα ανεβεί σύντομα). Συν όσο μπορώ πιέζομαι για να βγάλω νέο υλικό προς ανέβασμα (ειδήσεις & videos) καθώς δεν θέλω να μένει η σελίδα νεκρή. Με immunitygr + greek pokemon έπρεπε να δουλεύαμε νωρίτερα αλλά ποτέ δεν είναι αργά.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Το προβλημα που βλεπω εγω, κυριως απο αυτα που λεει ο Αντρεας ειναι η ελλειψη υπευθυνων κι ενεργων διαχειριστων. Ναι, προσπαθει να τα κανει ολα μονος του και χιλια μπραβο απο μενα, αλλα μια βοηθεια ειναι απαραιτητη..
Και επισης σταματηστε να τρωγεστε μεταξυυ σαααααας:3
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Scarlet »

Nicolas26K έγραψε:Το προβλημα που βλεπω εγω, κυριως απο αυτα που λεει ο Αντρεας ειναι η ελλειψη υπευθυνων κι ενεργων διαχειριστων. Ναι, προσπαθει να τα κανει ολα μονος του και χιλια μπραβο απο μενα, αλλα μια βοηθεια ειναι απαραιτητη..
εγω χωρις να ειδικευομαι στην πλατφορμα που ειναι φτιαγμενο αυτο το φορουμ, του ζητησα αμα θέλει να με κανει admin να τελειώνει η υπόθεση, αφου δεν θελει εγω δεν μπορω να πω τιποτα, ας αφησω την δουλεια που εκανα στο onepiece.gr μονο για την κοινoτητα one piece και ας την στερηθεί η κοινοτητα των pokemon. Δεν με πειραζει και πολυ αφου αυτο ειναι το λιγοτερο απο τα προβληματα μας και αν το εκανα θα πηγαινε τσαμπα ο κοπος μαλλον
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Andreecko »

Βασικά δεν θυμάμαι να μου το θύμησες πρόσφατα, αλλά έχε υπόψη σου ότι:
* O admin έχει πέρα από την ευθύνη του Moderator και των ελέγχων σε όλα τα social media, να είναι και ενεργός στο ταμείο του Site.
* Ο Moderator έχει δικαιώματα συντονιστή (απλά) και ενημερώνει αν συμβούν προβλήματα/λάθη το/τον admin.
Διαλέγεις ποιο από τα 2 θες, αλλά θα ήταν καλό ένας 2ος admin για να συμβάλει στο ταμείο και να "σπρώξει" το YouTube κανάλι (ως συμπαραγωγός) έχοντας πολύ καλές γνώσεις στα Pokemon.
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Τα εν οικω μη εν δημω, Δημο:ρ
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Scarlet »

Nicolas26K έγραψε:Τα εν οικω μη εν δημω, Δημο:ρ
με εκανε admin, ειδα τον πινακα διαχειρισεις, προσπαθησα να βγαλω ακρη, γουρλωσα τα ματια, και λεω "ασε κανε με κανα mod να προσεχω το φορουμ τουλαχιστον". Εκει μεσα εχανε η μανα το παιδι και το παιδι την μανα XD για να το καταλαβω και μονο θα μου επαιρνε μηνες. Αλλα τελος παντων ο Pokemon640 εχει λεει κατι φιλους που ξερουν περισσοτερο και θα μας βοηθησουν μαλλον
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Οσο μπορω κι εγω, ειμαι προθυμος να βοηθησω, παιδιαα~
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχόλια για το GameCorner.gr (πρώην GreekPokemon )”