Κινηση στο site

Στείλτε μας τα σχόλια σας για το site και προτείνετε μας νέες ιδέες για να το βελτιώσουμε!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Το facebook και τα facebook groups αποτέλεσαν κι ακόμα αποτελούν τον τεράστιο έως και θανάσιμο εχθρό όχι μόνο του φόρουμ μας, αλλά και γενικά όλων τον φόρουμ. Η άνοδος αυτών, σε συνδυασμό με το άδοξο τέλος της ελληνικής Nortec, κατάφερε να φέρει το φόρουμ μας στα γόνατά του.
Μιας και η ανάσταση είναι κάτι που αυτές τις μέρες φοριέται πολύ, πιστεύω πως είναι επιτέλους καιρός να μιλήσουμε για κάποια δραστικότατα μέτρα που θα πρέπει να ληφθούν, ώστε να αποκατασταθεί η ομαλή λειτουργία της κοινότητας αυτής στην οποία ουσιαστικά μεγάλωσα κι αποκόμισα πολλές και σπουδαίες εμπειρίες.

Δηλώνω διατεθειμένος για ακρότητες. Ποιος είναι μαζί μου;
Άβαταρ μέλους
PokemonLvX
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τετ 31 Αύγ, 2011 5:18 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από PokemonLvX »

Hey there. Ειμαι εγγεγραμμένο μέλος αυτής της κοινότητας από το 2011. Θυμάμαι σαν χθες την στιγμή που ανακάλυψα το site και άρχισα να συναναστρέφομαι με άτομα που αγαπούσαν όσο κι εγώ (αν όχι περισσοότερο) το franchise με το οποίο οι περισσότεροι από εμάς μεγαλώσαμε. Δε θα πω ψέμματα, δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερα ενεργό μέλος. Όντας casual player, δεν ασχολήθηκα ποτέ με το κομμάτι competitιve battling, breeding etc. Αυτό όμως δεν με εμπόδισε από το να επισκέπτομαι αυτό το site, να μαθαίνω πράγματα, να διαβάζω απόψεις και να χαίρομαι που μετά από τόσα χρόνια υπάρχει ακόμα μια πνοή ζωής εδώ μέσα. Είμαι 100% υπέρ της αποκατάστασης αυτής της κοινότητας αλλά παράλληλα είμαι θυμωμένος με τον εαυτό μου γιατί δε θα μπορέσω να συνεισφέρω όσο θα ήθελα (19 Μαϊου μπαίνω στρατό). Ελπίζω η έλευση της 7ης γενιάς με τα παιχνίδια Pokemon Sun/Moon να δώσει την ώθηση που χρειάζεται για να επανέλθει η ομαλή λειτουργία της κοινότητας, ώστε να μπορέσω να επιστρέψω δυναμικά μετά από 9 μήνες υπηρεσίας της μαμάς πατρίδας.
Charizard, I choose you !!!
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Scarlet »

ξανακαλωσήρθες λοιπόν PokemonLvX και ελπιζουμε...ε... ελπιζω δηλαδη γιατι δεν έμεινε κανεις άλλος να περάσεις ωραία, θέλω πραγματικά να δω αυτό το φόρουμ ξανά στα πάνω του ωστόσο εγω είμαι κολλημένος στην 5η γενιά
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
PokemonLvX
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τετ 31 Αύγ, 2011 5:18 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από PokemonLvX »

Ευχαριστώ Scarlet :mrgreen: Επειδή η 5η γενιά ήταν η τελευταία που είχα παίξει (σταμάτησα στην Black and White) και προσπέρασα τις X&Y, θα μπορούσες μήπως να με διαφωτίσεις ως προς το πώς ήρθε η κατάρρευση αυτής της κοινότητας; Προσωπικά πίστευα ότι με τα remakes των Ruby και Sapphire όλο και περισσότεροι θα άρχιζαν να ασχολούνται, άτομα όπως εγώ πχ που αποφάσισα φέτος να πάρω 3ds για να παίξω τα συγκεκριμένα παιχνίδια (κάλιο αργά παρά ποτέ). Ακόμα και τώρα που περιμένουμε ανακοίνωση στις 10 Μαϊου για τις επόμενες προσθήκες της σειράς, αισθάνομαι μόνος και έρημος :(
Charizard, I choose you !!!
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Nicolas26K »

PokemonLvX έγραψε:Ευχαριστώ Scarlet :mrgreen: Επειδή η 5η γενιά ήταν η τελευταία που είχα παίξει (σταμάτησα στην Black and White) και προσπέρασα τις X&Y, θα μπορούσες μήπως να με διαφωτίσεις ως προς το πώς ήρθε η κατάρρευση αυτής της κοινότητας; Προσωπικά πίστευα ότι με τα remakes των Ruby και Sapphire όλο και περισσότεροι θα άρχιζαν να ασχολούνται, άτομα όπως εγώ πχ που αποφάσισα φέτος να πάρω 3ds για να παίξω τα συγκεκριμένα παιχνίδια (κάλιο αργά παρά ποτέ). Ακόμα και τώρα που περιμένουμε ανακοίνωση στις 10 Μαϊου για τις επόμενες προσθήκες της σειράς, αισθάνομαι μόνος και έρημος :(
Δύο λέξεις: Facebook Groups
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Scarlet »

PokemonLvX έγραψε:Ευχαριστώ Scarlet :mrgreen: Επειδή η 5η γενιά ήταν η τελευταία που είχα παίξει (σταμάτησα στην Black and White) και προσπέρασα τις X&Y, θα μπορούσες μήπως να με διαφωτίσεις ως προς το πώς ήρθε η κατάρρευση αυτής της κοινότητας; Προσωπικά πίστευα ότι με τα remakes των Ruby και Sapphire όλο και περισσότεροι θα άρχιζαν να ασχολούνται, άτομα όπως εγώ πχ που αποφάσισα φέτος να πάρω 3ds για να παίξω τα συγκεκριμένα παιχνίδια (κάλιο αργά παρά ποτέ). Ακόμα και τώρα που περιμένουμε ανακοίνωση στις 10 Μαϊου για τις επόμενες προσθήκες της σειράς, αισθάνομαι μόνος και έρημος :(
γενικα ο Nikolas εχει δικιο, τα facebook groups εχουν απορροφησει παρα πολυ κόσμο απο τις ενότητες πολλών και διαφορων θεματων με λιγα λογια ολοι βγηκαν απο τα forums και πηγαν στο fb μιας και εχεις εναν λογαριασμο για ολα και ενα like αρκει για την εγγραφη. Το φορουμ αυτο εχει εγκαταλειφθει απο τους διαχειριστες του αν και απ'οτι βλεπω ο Pokemon640 καααατι κανει. Γενικα αυτο το φόρουμ έχει μεγάλη ιστορία ωστόσο δεν αναβαθμίζεται στις αναγκες της εποχης. Ειναι σαν το παρθενονα. Γαμουσε στην εποχη του αλλα τώρα ειναι κατεστραμένο και σωζεται μονο και μονο επειδη έχει καλη δομή και τεράστια ιστορία
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Διαβασα ειναι σαν παρθενα :lol: :lol:
Μολις ξεμπερδεψω με τις πανελληνιες θα κανω ο,τι μπορω για να αναστηλωσουμε τον Παρθενωνα αυτον..
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Scarlet »

κοιτα, εσεις σαν μελη δεν μπορειτε να κανετε τιποτα, ούτε εγώ φυσικα, εμεις ειμαστε απλα οι επισκεπτες του παρθενωνα, Ειναι ευθυνη των οικοδομων φυσικα να αναστειλώσουν τον παρθενόνα και να τον κάνουν ξανα τις εποχής του. Για να ειμαι ειλικρηνης με αυτο που εκανα στο αλλο φορουμ δεν εχω ουτε την υπομονη ουτε το photoshop να ξανακανω κατι τοσο καλο -_- ακομα και αν με προσκαλούσαν οι ιδιοι οι admins να το αναβαθμήσω
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Grand Updates για όλους
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κινηση στο site

Δημοσίευση από Scarlet »

more like...

Coming soon

οι δυο νεες κασετες update των pokemon

Pokemon HTML και Pokemon Javascript
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχόλια για το GameCorner.gr (πρώην GreekPokemon )”